Jak działają panele na podczerwień? Na co składają się wydatki związane z takim ogrzewaniem? Czy mają one funkcje dekoracyjne?

Dzisiaj coraz częściej słyszymy o nowych pomysłach na ogrzewanie przestrzeni. Specjaliści od takich technologii poszukują wciąż nowych, interesujących rozwiązań. Jednym z nich są promienniki na podczerwień.

grzejniki na podczerwień

Autor: OXLAEY.com
Źródło: http://www.flickr.com
Metoda ta brzmi tajemniczo, jednak trochę będzie bardziej oczywista kiedy dowiemy się w jaki sposób funkcjonują grzejniki na podczerwień (odsyłam tutaj). Mowa o urządzeniach, które zmieniają elektryczność w energię cieplną. Konkretnie, w tego typu procesie wytwarza się promieniowanie podczerwone, które jest świetnym nośnikiem ciepła. Najczęściej spotykane są grzejniki na podczerwień pod postacią paneli grzewczych, jakie są źródłem ciepła w pomieszczeniach o najróżniejszym przeznaczeniu. Tego typu panele pełnią rolę grzałki, która ogrzewa się oraz emituje ciepło w danym miejscu. Dużym plusem jest estetyka takich grzejników.

Sprawdź ten link – więcej zobaczysz w tekście (http://www.bramkor.pl/bramy/bramy-segmentowe-hormann), który odnajdziesz w tamtym serwisie. To będą analogiczne wiadomości, więc zapewne je też uznasz za użyteczne!

Panele takie bowiem świetnie nadadzą się na umieszczenie na wierzchu na przykład ładnego obrazka, fotografii czy innego dekoracyjnego motywu. Wytwórcy prześcigają się w ofertach, z tego względu grzejniki tego typu mogą być całkiem oryginalną ozdobą naszego lokum. Porównując do standardowych grzejników o tej funkcji dekoracyjnej na pewno ciężko mówić.

Część osób wykorzystuje tego typu technologię do grzania większych pomieszczeń, chodzi przykładowo o ogrzewanie magazynu (ogrzewanie powierzchni magazynowych) albo większych pomieszczeń przemysłowych. Wszystko zależy od gabarytów takich miejsc.

koszty ogrzewania przekładają się wszak na koszt zużytej energii elektrycznej, dlatego właśnie musimy przeliczyć, czy takie ogrzewanie będzie w naszym wypadku czymś opłacalnym. Sami musimy podjąć decyzję o skorzystaniu z tego typu formy ogrzewania.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem prawdziwego mężczyzny jest spłodzić potomka, posadzić drzewo i wybudować własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie powinny nastręczać większych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wiele osób nie chce się nigdy decydować na takie wyjście, wybierają oni dużo wygodniejsze życie na mniejszym metrażu mieszkania w bloku wielorodzinnym.

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.