Zakupić mieszkanie czy postawić dom?

Dużo osób stojących przed podjęciem decyzji o nabyciu lokalu ma problem z podjęciem decyzji czy zakupić nowe mieszanie od dewelopera bądź zdecydować się na coś z rynku wtórnego? Jak jest więc rzeczywiście? Czy warto zdecydować się na nowe mieszkanie od dewelopera? Wszystko zależy od Twoich pomysłów na przyszłość i możliwości finansowych. Zakup mieszkania w dużym mieście np. Warszawa, dzielnica Wilanów to spory koszt. Gdybyś wybrał kupno w trochę mniej ciekawej okolicy za te same pieniądze mógłbyś nabyć dom o wielkości kilkuset metrów a nie małe mieszkanie.

mieszkanie

Autor: EnergieAgentur.NRW
Źródło: http://www.flickr.com
Jeśli myślisz, że za kilka lat sprzedasz mieszkanie to bierz takie, które będzie popularne na rynku – dzięki temu lżej będzie Ci sprzedać. Wiedzmy, że deweloperzy oferują mieszkania w stanie surowym – a więc czeka Was jeszcze wykończenie i umeblowanie mieszkania a to jest związane z sporymi kosztami. Kupienie gotowego mieszkania to jednak luksus – dostajesz klucze i jedyne czym się przejmujesz to wyposażeniem według własnych pragnień. Decydując się na postawienie domu od podstaw musisz liczyć się z dużą ilością spraw do załatwienia, koniecznością pilnowania budowlańców a także ciągle pojawiającymi się problemami.

Dodatkowo, może okazać się, że znalezienie działki w dogodnej lokalizacji wcale nie jest takie proste – deweloperom znacznie prościej wybudować blokowisko w centrum miasta. Nieznajomość wymagań, jedna pomyłka, wbrew pozorom drobna może okazać się powodem do ogromnego wzrostu kosztów.
Nowe mieszkania od deweloperów (więcej na rp33.pl) są ciekawe pod względem umiejscowienia, rozmieszczenie mieszkań jest na tyle właściwy, że zawsze da się znaleźć coś dla siebie i co istotne – przecież masz szanse nabyć mieszkanie tak duże jak tylko chcesz.

Sporą zaletą nabycia nieruchomości lokal użytkowy kraków od dewelopera jest jednak gwarancja ciekawej ceny oraz najmniej papierkowych formalności. Koszt kupna nie koniecznie jest dużo większy od własnej budowy, dlatego że firmy deweloperskie nabywają niedrogie surowce budowlane oraz zatrudniają pracowników na cały etat. Jak widzisz podjęcie korzystnej decyzji o budowie czy też zakupie mieszkania jest wyjątkowo trudne – każdy ma odmienne spojrzenie na problem.
Autor: Aleja Rzeczpospolitej 33

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.