Jaki kroki należy podjąć zanim zacznie się budowę nowej budowli

Każdy domek jest tak solidny jak jego podłoże. By móc zbudować fundament musimy najpierw zbadać grunt. Dane, które uzyskamy po zbadaniu gruntu umożliwią nam określenie obciążeń, co będzie podstawą do stosownego zaplanowania fundamentów budynku. Jednak bywają grunty, jakie są mało spoiste czy słabe

.

grunt

Autor: Dimitris Siskopoulos
Źródło: http://www.flickr.com

Pobudowanie budowli na podobnym terenie możliwym jest po uprzednim wzmocnieniu gruntu. Zależnie od wielkości domu oraz obciążeń, które wywiera na podłoże, stosuje się różne metody wzmocnień.

Prostym sposobem na wzmacnianie gruntów piaszczystych pod niewielkimi oraz lekkimi domami jest nawilżanie podłoża niedużą ilością wody oraz ubijanie go ubijakami maszynowymi lub ręcznymi.

Nie wahaj się, tylko poczytaj więcej wiercenie w betonie na ten temat – informacje będą zapewne bardzo fascynujące, więc kliknij tutaj i zobacz więcej.

Jeżeli nośność gruntu jest zbyt mała, a wynika to z nadmiernej wilgoci gruntu, to możemy zagęścić go żwirem bitymi warstwowo. Zagęszczanie gruntu tym sposobem wymaga wykonania szczelnych ścian naokoło zagęszczonego obrębu. Więcej na .

Słabe grunty miałkie warto zagęścić zastrzykami z zaprawy cementowej (możemy stosować też inne spoiwa budowlane – więcej szczegółów). Do tego celu wbija się na właściwą głębokość w grunt stalowe rurki, do których przewodami gumowymi wpuszcza się pod dużym ciśnieniem ciekłą zaprawę cementową. Zaprawa ta napełnia przestrzenie międzycząsteczkowe w podłożu, zwiększając jego szczelność jak też wytrzymałość. W analogiczny sposób wzmacnia się podłoże metodami syntetycznymi, wdrażając do gruntu związki mieszczące szkło wodne albo polimery.

zagęszczanie gruntu

Autor: Tomasz Lewicki
Źródło: http://www.flickr.com

Wzmacnianie gruntów strategią Jet Grounting (więcej szczegółów). Metoda ta polega na mieszaniu gruntu z zaczynem stabilizującym wtłaczanym strumieniowo pod znacznym ciśnieniem (300 bar). Można w ów sposób wzmacniać wszelakiego rodzaju podłoża: organiczne, torfy, luźne piaski o rozmaitej ziarnistości a także plastyczne grunty ścisłe. Zastępuje ściany szczelinowe. W pierwszej fazie utwardzania, żerdzią średnicy 88,9 mm, drąży się podłoże do głębokości zaplanowanej w projekcie. W trakcie drążenia wykorzystuje się płuczkę wodną czy bentonitową. Ciecz wtłaczana pod ciśnieniem znacznie ułatwia wiercenie. Po uzyskaniu wymaganej głębokości rozpoczyna się strumieniowe tłoczenie zaczynu przez dysze umieszczone w dolnej części żerdzi. W czasie zastrzyków grunt zostaje drobiony i wymieszany z zaczynem.

, , , , ,

Related posts

Jakim sposobem skutecznie podwyższyć temperaturę w naszym domu?

Dużymi krokami zbliżyła się do nas zima. Spora część z nas doskonale wie, że to najzimniejsza pora roku. Niskie temperatury nie są najczęściej dla nas dobre, jako że to właśnie w tym okresie zapadamy na rozliczne choroby, które połączone są z nieprzystosowaniem naszego odzienia do panujących na zewnątrz warunków. W związku z takim stanem rzeczy sprawiamy wszelkie wysiłki, aby w naszych miejscach zamieszkania temperatura mogła oscylować w przyzwoitych wartościach. W szeregu przypadków jest to skomplikowane zadanie, dlatego że nasze okna oraz kratki wentylacyjne niestety doprowadzają chłodne powietrze.

Na co zwracać uwagę zakupując sprzęty do mieszkania? W jakich miejscach robić zakupy? Co jest w tej kwestii najistotniejsze?

Do wielu zadań koniecznie potrzebujemy różnorakich przedmiotów oraz urządzeń, jakie potrafią znacznie ułatwić każdą pracę. Właściwie to nie ma znaczenia, o jakiej dziedzinie mówimy, w każdej bowiem przydają się konkretne pomoce. Bez wątpliwości ulepszają pracę, pomniejszają koszty pracy i powodują, że z jednej strony jesteśmy w posiadaniu oszczędności czasu oraz pieniędzy. Któż by tak nie chciał? Na szczęście aktualnie to nie problem, zwłaszcza, że wiele z różnych zaawansowanych produktów możemy zakupić po atrakcyjnej cenie.

Jak precyzyjnie wykonać remont? Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem prac budowlanych?

Wszystkie osoby, które podejmują się robienia remontów powinny mieć na uwadze, jak istotną rolę podczas prac remontowych spełnia bezpieczeństwo. Pragnąc dokonać sprawnych renowacji, lecz także wyburzeń trzeba zdać się na pomoc fachowców, którzy świetnie zdają sobie sprawę z zasad BHP, które nierzadko ratują zdrowie, a nawet życie pracowników. Należy mieć w świadomości, że wszystkiee wymogi które dotyczą bezpieczeństwa pracy zdecydowanie nie są bezpodstawne i trzeba ich bezwarunkowo przestrzegać.

Jakim sposobem znaleźć meble wysokiego gatunku, które będą wykorzystywane przez długi czas?

Kiedy teraz kupiłeś nowe mieszkanie, wtedy bez wątpienia będziesz chciał je elegancko urządzić. Często zdarza się, że angażujemy do tego zadania projektantów wnętrz – jeśli tylko masz właściwą kwotę pieniędzy, wtedy niewątpliwie powinieneś zdecydować się na skorzystanie z porad takiej osoby. Jeżeli masz swoją wizję swojego mieszkania, bez wątpienia możesz podzielić się nią z wybranym projektantem, a on pomoże Ci ją urzeczywistnić

.

Latest posts

HIPS, a więc płyty stworzone z polistyrenu wysokoudarowego – własności jak też wykorzystanie

Polistyren wysokoudarowy to antystatyczny polimer termoplastyczny o dosyć dobrych przymiotach cieplnych a także mechanicznych.
Takie płyty znamionują się nadzwyczaj dobrymi przymiotami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, świetnymi przymiotami do kształtowania cieplnego, nadzwyczaj wysoką odpornością cieplną i dużą udarnością oraz powiększoną wytrzymałością na promieniowanie słońca.

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

W przypadku gdy znudziły się Wam gładkie ściany, fantazyjnie położone tynki i tapety, ciekawym pomysłem na odświeżenie wnętrza może okazać się kamień dekoracyjny. Jest on wspaniałą ozdobą nie tylko salonu, lecz także innych pomieszczeń w domu i mieszkaniu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko wzoruje się na prawdziwym, gdyż jeden i drugi tworzy oryginalny wygląd naszego mieszkania lub budynku.

Od czasu do czasu jest podpisywana umowa nda

Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że dużo kwestii w danym życiu jest ustalany przez przeróżne umowy i prawa. Im dokładniej będziemy je rozumieć, tym łatwiej będzie nam się we wszystkim rozeznać, a co się z tym wiąże, tym łatwiej będzie nam unikać przeróżnego rodzaju kłopotów.
Umowa nda musi być dokładnie przestrzegana
czasami jakaś firma korzysta z nowoczesnych technologii, które samodzielnie przygotowuje.

Który projekt domku wyselekcjonować?

Dom nie jest inwestycją, na którą - wbrew powszechnej opinii - stać tylko osoby o nieprzeciętnych płacach. Są metody na to, by pobudować od podstaw dom ładny i funkcjonalny, a przy tym - tani.

Wybieranie znakomicie dopracowanych systemów znakowania obiektów

Odpowiednie oznaczanie obiektów i budynków jest usługą oferowaną na wysokim poziomie. Zadbali o to profesjonaliści z niemałym doświadczeniem, którzy pracują w tej dziedzinie od lat. Wykorzystanie najnowszych technologii i odpowiednich urządzeń pozwala na w pełni specjalistyczne oznakowanie budynków. Znakomita pomoc specjalistów zapewnia świetne możliwości usług do wyboru, które są idealnie dostosowane do aktualnych oczekiwań klientów.