Jak unowocześnić swój dom? Czy zastosowanie systemu inteligentnego to właściwa idea?

Sterowanie domem jest naprawdę komfortowe, a może stać się jeszcze mniej skomplikowane, jak zintegrujemy zarządzanie różnymi urządzeniami i instalacjami w jeden system.
Takie systemy inteligentne minimalizują liczbę niezbędnych do obsługi i kontroli czynności.

sterowanie oświetleniem

Autor: Steve Larkin
Źródło: http://www.flickr.com
Do zarządzania roletami, oświetleniem czy ogrzewaniem można najzwyczajniej wykorzystać elementy systemu alarmowego, takiego rodzaju jak czujniki, manipuLatory i centralę. Jedną z najbardziej istotnych funkcji bardzo często realizowanych przez domową automatykę jest sterowanie oświetleniem- odwiedź. Możemy go doskonale zautomatyzować, z pewnością warto skorzystać z możliwości wyłączania go w całym mieszkaniu jednym przyciskiem, kiedy wszyscy wychodzą.
systemy inteligentne

Autor: Stolbud Włoszczowa
Źródło: Stolbud Włoszczowa
Będziemy mieć w takiej sytuacji pewność, iż wraz z uzbrojeniem alarmu zachodzi wyłączenie światła w każdym z miejsc.

Zaabsorbował Cię opisywany tekst? Jeżeli tak, to użyj linku (https://bestem.com.pl/produkty/plyta-plaster-miodu/), aby zobaczyć większą ilość zbliżonych informacji. Bez ociągania kliknij więc tutaj!

Nie musimy w takiej sytuacji wybierać się do garderoby na piętrze lub do najdalej położonego pokoju, aby sprawdzić czy jakaś żarówka będzie bezsensownie zapalona. Podobnie jak zarządzać oświetleniem, możemy także roletami. Są w stanie być automatycznie opuszczane w całym mieszkaniu w momencie uzbrajania alarmu i podnoszone wraz z jego wyłączaniem. Jeśli chcemy zmylić złodzieja, to można uruchomić funkcję podnoszenia i opuszczania rolet w określonym czasie, by zasymulować obecność, jak w domu nikogo nie ma. System może sterować też oknami- strona o systemy inteligentne.

Po zainstalowaniu siłowników trzeba tylko nacisnąć przycisk, by uchylić jedno z nich lub kilka jednocześnie, nawet w takim celu nie musimy podnosić się z łóżka.

Wychodząc z mieszkania, nie musimy sprawdzać, czy każde jest już zamknięte. Zarządzająca nimi centrala alarmu wykona to za nas, a jeśli będzie taka potrzeba, to zamknie je za pomocą siłowników.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.