Dodatki ognioochronne w przestrzeni mieszkania. Co zainstalować dla bezpieczeństwa?

Pomimo,że żaden z nas nie ma zewnętrznego przymusu na instalację w swoim mieszkaniu takich wariantów przeciwpożarowych jak drzwi ognioochronne czy detektory dymu, to z roku na rok ilość osób dołączających te dopełnienia w swoich planach remontowych ciągle się powiększa.

Polacy przywiązują coraz większą wagę do tematu bezpieczeństwa niż w zeszłych latach. Zmiany które zachodzą w sposobach myślenia sprawiają, żywiołową odpowiedź ze strony rynku.

Z przedsiębiorstwa do domu.

pożar

Autor: josh.liba
Źródło: http://www.flickr.com/photos/jliba/4415477551/

Drzwi ognioochronne i poboczne warianty przeciwpożarowe dotychczas stanowiły integralne dopełnienie firm, przestrzeni biurowych lub zakładów przemysłowych – czyli miejsc gdzie zagrożenie pożarem jest zwiększone – więcej na stronie www. Obecnie rozwiązania przemysłowe są modernizowane do domów. Remontującym zależy na tym samym najwyższym standardzie.

Drzwi ognioochronne to rodzaj zapory przez którą w czasie pożaru, ogień(zobacz stałe urządzenia gaśnicze gazowe) nie jest w stanie przedostać się na resztę domu. Montowane są one przeważnie między domem, a powierzchnią garażu lub pomieszczenia z kotłami. Drzwi ognioochronne przeważnie stanowią złączenie stali oraz drewna. Ich struktura charakteryzuje się bardzo wysoką odpornością na temperaturę. W skutek czego są one znacznie bardziej hermetyczne jak i termoizolacyjne niż ich mniej profesjonalne warianty. Drzwi tego sortu są konieczne w tych lokalizacjach gdzie trzeba wydzielić obszar pożarowy.

Nie oznacza to, że drzwi ognioochronne, to gabarytowe estetyczne potworki. Nowoczesne rozwiązania tworzone z myślą o klientach jednostkowych mają wyjątkowo apelujące walory wizualne. Oznacza to, że mogą one zostać użyte jako designerskie dopełnienie przestrzeni domu bez stworzenia złych kontrastów idealnie dopełniając praktycznie każdy styl aranżacyjny.

W efekcie drzwi ognioochronne to już nie sugestia poboczna, ale praktyczne połączenie stylu i lepszego poczucia bezpieczeństwa – przeczytaj. Poszerzenie domowych narzędzi mających za zadanie lepszą ochronę przed ogniem o takiego typu elementy jak: gaśnice, detektory dymu lub koce przeciwpożarowe to inwestycja, która raz dwa się zwróci.

Koszty tego rodzaju produktów plasują się na akceptowalnym poziomie. Na bezpieczeństwie zdrowia i życia nie ma co, jednak przenigdy oszczędzać

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.