Kuchenka gazowa a gra polityczna

W świetle niedawnych wydarzeń za naszą wschodnią granicą, coraz coraz bardziej istotne wydaje się być sklecenie niezależnego od Rosji systemu dostarczania metanu. Po wielu analizach powstał projekt, ażeby w Świnoujściu stanął gazoport, gdzie statki przenoszące gaz ziemny mogłyby zrealizować przeładunek gazu, a ten byłby dalej transportowany wprost do eksploatatora za pomocą rur bądź w odpowiedni zbiornik na gaz a następnie przewożony dalej, ciężarówkami bądź też koleją. Taki gazoport będzie przyjmować metan od rożnych dostarczycieli, co w istotny sposób wpływałoby na bezpieczeństwo energetyczne naszego kraju, w związku z tym byłoby to przedsięwzięcie, które pomogłoby nam się zabezpieczyć przed potencjalnymi problemami z dostawą gazu z Rosji.

Gaz, palnik

Autor: http://www.sxc.hu
Źródło: http://www.sxc.hu
Nie jest bowiem dobrze uzależniać się od jednego partnera, ponieważ wyłączność nie tylko podwyższa koszty gazu, ale może również powodować kłopoty natury politycznej, jak pokazał przykład Ukrainy w 2009 roku – przykręcony kurek z gazem jest nie mniej efektywny jak dywizje czołgów.

Odpowiada Ci ten materiał? Ekstra, jednak kliknij ponadto tutaj – przeczytasz tam niezwykle unikalny serwis www (https://domymax.pl/), który również okaże się dla Ciebie interesujący.

Jedyną osłoną przed niepożądanymi przedsięwzięciami monopolisty – bez względu czy ze wschodu czy z zachodu – jest zróżnicowanie źródeł dostaw. Gdy się ma wielu partnerów o wiele łatwiej jest negocjować warunki umowy, a i zagrożenie politycznej hegemonii redukuje się prawie do zera, tym bardziej że gaz dostarczany jest z dowolnego miejsca na świecie, bo przywożony zostaje od dostawcy przez pływające, tak zwane gazowce. Zbiorniki na gaz płynny na tychże statkach są zamrażane tak, ażeby przewożona substancja była w stanie płynnym. Tak więc żeby być bardziej niezależnym trzeba zbudować port, który będzie mógł wpuścić taki statek, a następnie przelać jego zawartość na stały ląd i sprawić aby był użyteczny. Czym z technicznego punktu widzenia jest terminal LNG?

Są to zbiorniki na gaz płynny w których ciekły metan ogrzewany jest do temperatury w której robi się on na powrót gazem, wraca zatem do swej zwykłej formy. Postać skroplona zajmuje pojemność sześćset trzydzieści razy mniejszą aniżeli postać lotna, przez co bardzo wzrasta gęstość energii toteż duże ilości gazu mogą być przechowywane w względnie niewielkich pojemnikach. Fachowcy twierdzą, że tego typu terminale do rafinacji gazu ziemnego to bardzo bezpieczne przedsięwzięcie.

Więcej na ten temat:

Related posts

Jak precyzyjnie wykonać remont? Na co zwrócić uwagę przed wykonaniem prac budowlanych?

Wszystkie osoby, które podejmują się prowadzenia remontów powinny mieć na względzie, jak istotną rolę w czasieprac remontowych pełni bezpieczeństwo. Pragnąc przeprowadzić sprawne renowacje, lecz także wyburzeń trzeba zdać się na pomoc fachowców, którzy świetnie zdają sobie sprawę z zasad BHP, które często ratują zdrowie, a czasami życie pracowników. Należy mieć w świadomości, że wszystkiee wymogi dotyczące bezpieczeństwa pracy z całą pewnością nie są bezpodstawne i trzeba ich bezwarunkowo przestrzegać.

Jakim sposobem skutecznie podwyższyć temperaturę w naszym domu?

Dużymi krokami zbliżyła się do nas zima. Spora część z nas doskonale wie, że to najzimniejsza pora roku. Niskie temperatury nie są najczęściej dla nas dobre, jako że to właśnie w tym okresie zapadamy na rozliczne choroby, które połączone są z nieprzystosowaniem naszego odzienia do panujących na zewnątrz warunków. W związku z takim stanem rzeczy sprawiamy wszelkie wysiłki, aby w naszych miejscach zamieszkania temperatura mogła oscylować w przyzwoitych wartościach. W szeregu przypadków jest to skomplikowane zadanie, dlatego że nasze okna oraz kratki wentylacyjne niestety doprowadzają chłodne powietrze.

Jakim sposobem znaleźć meble wysokiego gatunku, które będą wykorzystywane przez długi czas?

Kiedy teraz kupiłeś nowe mieszkanie, wtedy bez wątpienia będziesz chciał je elegancko urządzić. Często zdarza się, że angażujemy do tego zadania projektantów wnętrz – jeśli tylko masz właściwą kwotę pieniędzy, wtedy niewątpliwie powinieneś zdecydować się na skorzystanie z porad takiej osoby. Jeżeli masz swoją wizję swojego mieszkania, bez wątpienia możesz podzielić się nią z wybranym projektantem, a on pomoże Ci ją urzeczywistnić

.

Nieodzowne detale w każdym szykownym mieszkaniu

Gdy chce się posiadać dom o wysokim standardzie, należy w niego zainwestować bardzo dużo zaangażowania. Małe detale będą najbardziej ważne. To właśnie dzięki nim da się zyskać najwyższy prestiż budynku. Szczęśliwie jest nadzwyczaj dużo biur projektowych, które mogą nam pomóc w tej skomplikowanej operacji. Dom o najwyższym standardzie musi być nadzwyczaj interesująco zaprojektowany.

Latest posts

Co jest interesującym pomysłem dla osób, które pragną uruchomić firmę w branży remontowej?

Dowolne duże przedsiębiorstwo budowlane do wykonywania kierowanej przez siebie działalności rynkowej powinno posiadać m.in. wiele różnego typu pojazdów i narzędzi. Przykładowo mogłyby to być buldożery czy też wywrotki.
Takie pojazdy w dzień mogą wykonywać swoją pracę, natomiast w nocy odstawiane są przeważnie na specjalny postój, który określany jest jako park maszyn.

Nowoczesne modele budynków

Myśląc o budowie własnego domu powinno się przeznaczyć trochę czasu, aby przyzwoicie rozważyć inwestycje życia.
Nim budowa domu na podstawie wymarzonego planu się rozpocznie, trzeba dopełnić kilku formalności.

Osuszacze w Opolu – a więc, w jaki sposób osuszyć budynek z nadmiernej ilości wilgoci

Masz zalane mieszkanko lub jakąś inną budowlę, której jesteś właścicielem? Pomieszkujesz wewnątrz Opolu? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś! Wewnątrz naszego felietonie po opowiadamy Tobie o zaletach osuszaczy budynków oraz do jakich rzeczy się ona przydają!
Tematem naszego nowiutkiego felietonu, jak można zobaczyć bywają osuszacze Opole, a więc maszynki przeznaczone do osuszania budowli.

Wykorzystanie ekologii w mieście

W dzisiejszych czasach intensywnego rozwoju wszelakich części przemysłu i turystyki sprawa zanieczyszczenia środowiska staje się niebywale ważna. Na poziomie teoretycznym zajmuje się tą kwestią ekologia jako nauka o strukturze i działaniu natury.