Balustrada na miarę XXI wieku, czyli słowo o marzeniach Polaków stawiających nowe bądź remontujących stare domy

Wznoszenie nowego albo remontowanie stuletniego mieszkania staje się prawdziwą przyjemnością dla tych mężczyzn, którzy od dzieciństwa interesowali się majsterkowaniem. W sklepach budowlanych w sprzedaży jest obecnie tak dużo surowców budowlanych, że chyba żaden konsument nie poczuje się rozczarowany. Najwięcej kłopotów może stwarzać jedynie ewentualny brak pieniędzy na zakupy, ale o imponującej barierce lub poręczy de facto pomarzyć może każdy.

uchwyt do szkła

Najbardziej konwencjonalne i zarazem zawsze modne barierki to oczywiście te wykonane z sosnowego drewna. Chociaż na balkonie umieścić ich nie sposób, to jednak we wnętrzach budynków mieszkalnych już jak najbardziej – odpowiednio pomalowane drewno na pewno będzie cieszyć wzrok przez długie dekady. Każdy rozsądnie myślący właściciel domu doskonale wie, że najlepiej zlecić wykonanie tej barierki doświadczonemu stolarzowi, który nie produkuje seryjnych modeli, lecz tworzy unikatowe przedmioty. Im bardziej nieszablonowy będzie wzór, tym później większa wartość balustrady, a kolejni właściciele budynku mieszkalnego nie zapragną wymieniać jej na inną. Stal nierdzewna znalazła sporo zastosowań – z niej produkuje się garnki, narzędzia i oczywiście piękne lśniące barierki. Każda z nich bywa złożona z pokaźniej liczby części zespawanych przez fachowca, czyli spawacza, jednak w czasie montażu niekiedy okazuje się, ze potrzebna jest jeszcze przynajmniej jedna zaślepka do słupka bądź kilka nasadek. Stal nierdzewna jest dość drogim surowcem, ale w zestawieniu np. z elementami drewnianymi barierka prezentuje się naprawdę imponująco.

szklana balustrada

Autor: Vicki Burton
Źródło: http://www.flickr.com

Natomiast najbardziej nowoczesnym zestawieniem materiałów wydaje się być konstrukcja ze szkła hartowanego oraz stali nierdzewnej.

Jeśli interesują Cię prezentowane w niniejszym tekście tematy i masz chęć poczytać więcej wiadomości na tego typu temat – kliknij tutaj (https://www.hydrostop.com.pl/oferta/urzadzenia-dla-osob-niepelnosprawnych).

Do przymocowania szklanej tafli wymagany jest uchwyt szkła, który utrzymuje w pozycji pionowej przezroczystą płytę. Taka balustrada najlepiej wyglądać będzie w tych domach, gdzie wnętrza zaaranżowano w nowatorski sposób. Uchwyt do szkła, srebrna, lecz mocna konstrukcja i wreszcie szkło tworzą oszczędną, a zarazem imponującą kompozycję. A tego rodzaju rozwiązanie zapewne doskonale sprawdzi się w mieszkaniach, w których opiekunowie wychowują trzyletnie dziecko, gdyż żaden maluch nie będzie wkładał stóp między tralki.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.