W jakiej sytuacji kupić osuszacz kondensacyjny a kiedy adsorpcyjny i w jaki sposób działają osuszacze?

Niezwykle ważna jest odpowiednia wilgotność powietrza w domu. Zależy od niej w znacznej mierze nasze zdrowie. Zbyt wysoka wilgotność mogłaby prowadzić do wystąpienia dolegliwości górnych dróg oddechowych, bólu głowy i rozdrażnienia kompletnego organizmu.

Gdy wilgoć będzie się utrzymywać przez dłuższy okres, może pojawić się również grzyb na ścianach mieszkania. Usunięcie jego nie jest to prosta sprawa.
przykład reklamy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com
Najkorzystniej jest dla nas, ale także dla naszych mebli, książek oraz sprzętu elektronicznego, kiedy wilgotność utrzymywana jest w przedziale od 40 do 60%. Miejsca, które wyjątkowo narażone są na zawilgocenia to te, w jakich są problemy z wentylacją. Są do łazienki oraz miejsca do suszenia prania. Niezwykle ważną kwestią przy wybieraniu urządzenia do osuszania otoczenia, jest wydajność tego typu przyrządu.

Czy posty zaprezentowane na tej witrynie ogrodzenia przenośne w pełni Cię zadowoliły? Myślimy, że tak. Ale, jeśli pragniesz więcej, to wejdź tu.

Wartość tę możemy odnaleźć na każdym modelu tego typu sprzętu. Jest ona wyrażona w litrach/dobę albo godzinę. Do małych lokali wystarczyłoby kupić osuszacz o wydajności około 10 l/24 godziny. Za tego typu osuszacz zapłacimy od 300 do 900 zł. Bardziej znaczące pomieszczenia będą potrzebowały sprzętu o większej sprawności. Może to być 20l na 24 h. Cena takich urządzeń waha się od 500 do 1200 złotych.

kruszywo

Autor: Blachy Pruszyński
Źródło: Blachy Pruszyński
Osuszacze powietrza moglibyśmy rozdzielić na kondensacyjne oraz adsorpcyjne. Osuszacze kondensacyjne są najbardziej popularne. Największą wydajność osiągają one w pokojach o temp. trzydziestu stopni i 80% wilgotności powietrza. Powietrze jest zasysane przez wentylator. Jest ono chłodzone i skraplanie w parowniku. Woda, która w taki sposób powstała, dociera do pojemnika. W następnym etapie osuszone powietrze trafia na nagrzewnicę i opuszcza osuszacz. Osuszacze adsorpcyjne są polecane, kiedy należy osuszyć chłodne miejsce. W środku takiego sprzętu mieści się ruchoma część ze znaczną ilością kanalików, w których znajduje się mieszanka niezwykle silnie higroskopijna.

Wilgoć powietrza jest pochłaniana przez tę substancję a następnie jest ona usuwana dzięki strumieniowi gorącego powietrza. Jest też skroplona w chłodnicy. W urządzeniach adsorpcyjnych powietrze, jakie jest wydmuchiwane ma widocznie wyższą temperaturę. Natomiast w osuszaczach kondensacyjnych jest ono tylko nieco cieplejsze.

, ,

Related posts

Latest posts

HIPS, a więc płyty stworzone z polistyrenu wysokoudarowego – własności jak też wykorzystanie

Polistyren wysokoudarowy to antystatyczny polimer termoplastyczny o dosyć dobrych przymiotach cieplnych a także mechanicznych.
Takie płyty znamionują się nadzwyczaj dobrymi przymiotami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, świetnymi przymiotami do kształtowania cieplnego, nadzwyczaj wysoką odpornością cieplną i dużą udarnością oraz powiększoną wytrzymałością na promieniowanie słońca.

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

W przypadku gdy znudziły się Wam gładkie ściany, fantazyjnie położone tynki i tapety, ciekawym pomysłem na odświeżenie wnętrza może okazać się kamień dekoracyjny. Jest on wspaniałą ozdobą nie tylko salonu, lecz także innych pomieszczeń w domu i mieszkaniu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko wzoruje się na prawdziwym, gdyż jeden i drugi tworzy oryginalny wygląd naszego mieszkania lub budynku.

Od czasu do czasu jest podpisywana umowa nda

Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że dużo kwestii w danym życiu jest ustalany przez przeróżne umowy i prawa. Im dokładniej będziemy je rozumieć, tym łatwiej będzie nam się we wszystkim rozeznać, a co się z tym wiąże, tym łatwiej będzie nam unikać przeróżnego rodzaju kłopotów.
Umowa nda musi być dokładnie przestrzegana
czasami jakaś firma korzysta z nowoczesnych technologii, które samodzielnie przygotowuje.

Który projekt domku wyselekcjonować?

Dom nie jest inwestycją, na którą - wbrew powszechnej opinii - stać tylko osoby o nieprzeciętnych płacach. Są metody na to, by pobudować od podstaw dom ładny i funkcjonalny, a przy tym - tani.

Wybieranie znakomicie dopracowanych systemów znakowania obiektów

Odpowiednie oznaczanie obiektów i budynków jest usługą oferowaną na wysokim poziomie. Zadbali o to profesjonaliści z niemałym doświadczeniem, którzy pracują w tej dziedzinie od lat. Wykorzystanie najnowszych technologii i odpowiednich urządzeń pozwala na w pełni specjalistyczne oznakowanie budynków. Znakomita pomoc specjalistów zapewnia świetne możliwości usług do wyboru, które są idealnie dostosowane do aktualnych oczekiwań klientów.