Gdzie trzeba zgłaszać znaleziony przypadkiem niewybuch?

Zwykły człowiek nawet nie wyobraża sobie, że interwencji patroli saperskich jest tak samo wiele, jak chociażby strażaków. Przykładowo tylko w 2012 roku wyłącznie na terenie woj.

śląskiego i małopolskiego, saperzy przejechali przeszło 10 tys. kilometrów po to, aby ratować nasze życie.
krajobraz - dom

Autor: Adam Jones
Źródło: http://www.flickr.com
W rzeczywistości każdy patrol saperski stanowi grupa paru osób, którzy każdego dnia są gotowi, aby narazić swe życie. Niebezpieczeństwo w formie różnego typu niewypałów, czy niewybuchów (granatów, bomb albo naboi artyleryjskich) określają jako „skorodowana śmierć” i trzeba zgodzić się, że jest to brutalnie prawdziwe określenie. Duża część z tego typu pamiątek to pozostałości jeszcze po II wojnie św. Statystycznie można zakładać, że saperzy powinni odpowiedzieć na przynajmniej jedno zgłoszenie dziennie. A cały czas mowa wyłącznie o jednym województwie.

Aby znaleźć ciekawe zagadnienia w sieci, to w pierwszej kolejności kliknij w link znajdujący się tu i przejdź dalej (http://bestem.com.pl/) – na pewno nie będziesz żałować.

Jeżeli jednak odjąć okres zimowy, kiedy zgłoszeń nie było wiele, to okazuje się, że zgłoszeń było 3-4 dziennie. A to już jest dużo.

Jest to związane ze znaczną ilością prac budowlanych na obszarze województwa śląskiego. W praktyce prawie na każdej dużej budowie dochodzi do wykrycia niewybuchu albo niewypału. Jednak największa interwencja dotyczyła zgłoszenia w okolicy pewnego ośrodka wczasowego. Wykryto tam bomby zapalające, pociski zapalające, czy wreszcie rakiety. Znaczna liczba zgłoszeń pochodzi od ekip budowlanych, gdyż miejscowości ciągle się rozwijają, a koparki kopią coraz głębiej.

Na szczęście duża ilość zgłoszeń świadczy o rosnącej świadomości problemu wśród ludzi, którzy już nie przechodzą obojętnie obok znaleziska, a zgłaszają je chociażby na policję. Ona już powiadamia odpowiednich fachowców. Saperzy mają 72 godziny na podjęcie interwencji. Zdaje się, że to wiele, jednak nie mogą działać podczas godzin nocnych.

, ,

Related posts

Latest posts

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

Jeżeli znudziły się Wam gładkie ściany, wyszukane tynki a także tapety, fantastycznym pomysłem na odświeżenie wnętrza będzie kamień dekoracyjny. Jest on fantastyczną ozdobą nie tylko salonu, lecz także może znaleźć zastosowanie w reszcie pomieszczeń naszego domu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko naśladuje naturalny, gdyż jeden i drugi oferuje nam niepowtarzalny wygląd naszego mieszkania lub domu.

Wsparcie ślusarza

Mocne drzwi i skomplikowane zamki to gwarancja spokoju. Wyprodukowane z dobrych surowców drzwi oraz patentowy zamek nie zawsze mogą zupełnie powstrzymać złodzieja, jednak potrafią zająć mu tak wiele czasu, by odstraszyć go. Trzeba nie zapominać, że montowanie drzwi i montaż zamków należy zlecić osobom kompetentnym.

Atrakcyjne ceny apartamentów w naszym kraju

Do zakupu apartamentu trzeba podejść nadzwyczaj kompleksowo. Jest to bardzo ważne, ponieważ nieruchomości nie wykupujemy codziennie. Wskazane jest więc zwrócić się ze swoją prośbą do doświadczonego specjalisty, który może pomóc wskazać wypróbowaną i godną naszej uwagi opcję dla nas. Ofert szczególnie ciekawych stale przybywa, co cieszy klientów na rynku najbardziej. Niesamowite propozycje dopracowywane są w sposób systematyczny przez naszych specjalistów.

Tynk zewnętrzny a termoizolacyjny

Podczas budowania ścian koniecznie trzeba zatroszczyć się o niezwykle dużą liczbę kwestii. Należy do nich nie tylko miły wygląd czywłaściwe dopasowanie do otoczenia, ale głównie spełnianie dobrych warunków technicznych. Niesłychanie istotna jest dobra izolacja termiczna. Odpowiednie podejście do tych kwestii sprawia, że przebywanie w budynku staje się prawdziwą przyjemnością, pasuje do środowiska i przyniesie satysfakcję zarówno w gorące lato, jak i srogą zimę.