Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania blachodachówek?

Podczas wybierania blachodachówki najcenniejszym kryterium powinno być to, czy stal, którą wytwórca użył do realizacji pochodzi z popularnej huty.
Chodzi o to, że wytwórcy mogą być rodzimi, szwedzcy, niemieccy lub azjatyccy.

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo ważne, ponieważ jedynie producent aluminium czy stali, nie natomiast producent dachówek może zapewnić, że końcowy wyrób będzie spełniał wszelkie parametry dobrego pokrycia dachowego. Kolejna bardzo ważna kwestia to w wypadku stali, grubość ocynku, która powinna mieć co najmniej 20 mikronów z dowolnej strony. Dokumentem, który zatwierdza, że blachodachówka blachodachówka pruszyński spełnia obowiązujące właśnie standardy, jest akceptacja techniczna lub deklaracja zgodności. Tego typu dokumenty musi posiadać każdy producent. Należy poza tym sprawdzić, ile czasu gwarancji proponuje producent blachodachówki na własny towar. Rozpiętość waha się tu przeważnie od 15 do 40 lat. Decyduje o tym m.in. typ zabezpieczenia lakieru ochronnego, jakim blacha została obłożona. Najtańsze lakiery poliestrowe z połyskiem mogą mieć gwarancję tylko na 10 lat. Lakier poliuretanowy to zazwyczaj 30 lat gwarancji.
blachodachówka

Autor: Grupa Archicom
Źródło: www.archicom.pl
Największą ostrożność w czasie wyboru klasy blachodachówek należy utrzymać budując dom w regionach o znacznym zanieczyszczeniu tlenkiem siarki albo w miastach nadmorskich o średnim lub stosunkowo dużym zasoleniu. W takich regionach rekomenduje się wykorzystywać bardziej kosztowne blachodachówki z powłoką z polaru lub z PVDF. Jeżeli chodzi o typy powłok stosowanych na blachodachówkach, to warstwą wystarczająca dla większej części oferowanych blachodachówek jest barwna powłoka z tworzywa.

Takie blachy powlekane, mają znacznie dłuższą trwałość niż blachy ocynkowane lub nakryte alucynkiem – ich trwałość ocenia się nawet na 45 lat. Nie wymagają również konserwacji przez 15-30 lat.

, , , ,

Related posts

Latest posts

HIPS, a więc płyty stworzone z polistyrenu wysokoudarowego – własności jak też wykorzystanie

Polistyren wysokoudarowy to antystatyczny polimer termoplastyczny o dosyć dobrych przymiotach cieplnych a także mechanicznych.
Takie płyty znamionują się nadzwyczaj dobrymi przymiotami mechanicznymi w niewysokich temperaturach, świetnymi przymiotami do kształtowania cieplnego, nadzwyczaj wysoką odpornością cieplną i dużą udarnością oraz powiększoną wytrzymałością na promieniowanie słońca.

Oryginalny sposób na wystrój pomieszczeń w Twoim mieszkaniu

W przypadku gdy znudziły się Wam gładkie ściany, fantazyjnie położone tynki i tapety, ciekawym pomysłem na odświeżenie wnętrza może okazać się kamień dekoracyjny. Jest on wspaniałą ozdobą nie tylko salonu, lecz także innych pomieszczeń w domu i mieszkaniu. I nie jest to istotne czy jest surowcem naturalnym, czy tylko wzoruje się na prawdziwym, gdyż jeden i drugi tworzy oryginalny wygląd naszego mieszkania lub budynku.

Od czasu do czasu jest podpisywana umowa nda

Powinniśmy sobie wydawać sprawę z tego, że dużo kwestii w danym życiu jest ustalany przez przeróżne umowy i prawa. Im dokładniej będziemy je rozumieć, tym łatwiej będzie nam się we wszystkim rozeznać, a co się z tym wiąże, tym łatwiej będzie nam unikać przeróżnego rodzaju kłopotów.
Umowa nda musi być dokładnie przestrzegana
czasami jakaś firma korzysta z nowoczesnych technologii, które samodzielnie przygotowuje.

Który projekt domku wyselekcjonować?

Dom nie jest inwestycją, na którą - wbrew powszechnej opinii - stać tylko osoby o nieprzeciętnych płacach. Są metody na to, by pobudować od podstaw dom ładny i funkcjonalny, a przy tym - tani.

Wybieranie znakomicie dopracowanych systemów znakowania obiektów

Odpowiednie oznaczanie obiektów i budynków jest usługą oferowaną na wysokim poziomie. Zadbali o to profesjonaliści z niemałym doświadczeniem, którzy pracują w tej dziedzinie od lat. Wykorzystanie najnowszych technologii i odpowiednich urządzeń pozwala na w pełni specjalistyczne oznakowanie budynków. Znakomita pomoc specjalistów zapewnia świetne możliwości usług do wyboru, które są idealnie dostosowane do aktualnych oczekiwań klientów.