Na co należy zwrócić uwagę podczas kupowania blachodachówek?

Podczas wybierania blachodachówki najcenniejszym kryterium powinno być to, czy stal, którą wytwórca użył do realizacji pochodzi z popularnej huty.
Chodzi o to, że wytwórcy mogą być rodzimi, szwedzcy, niemieccy lub azjatyccy.

dźwig

Autor: Alexandre Prévot
Źródło: http://www.flickr.com
To bardzo ważne, ponieważ jedynie producent aluminium czy stali, nie natomiast producent dachówek może zapewnić, że końcowy wyrób będzie spełniał wszelkie parametry dobrego pokrycia dachowego. Kolejna bardzo ważna kwestia to w wypadku stali, grubość ocynku, która powinna mieć co najmniej 20 mikronów z dowolnej strony. Dokumentem, który zatwierdza, że blachodachówka blachodachówka pruszyński spełnia obowiązujące właśnie standardy, jest akceptacja techniczna lub deklaracja zgodności. Tego typu dokumenty musi posiadać każdy producent. Należy poza tym sprawdzić, ile czasu gwarancji proponuje producent blachodachówki na własny towar. Rozpiętość waha się tu przeważnie od 15 do 40 lat. Decyduje o tym m.in. typ zabezpieczenia lakieru ochronnego, jakim blacha została obłożona. Najtańsze lakiery poliestrowe z połyskiem mogą mieć gwarancję tylko na 10 lat. Lakier poliuretanowy to zazwyczaj 30 lat gwarancji.
blachodachówka

Autor: Grupa Archicom
Źródło: www.archicom.pl
Największą ostrożność w czasie wyboru klasy blachodachówek należy utrzymać budując dom w regionach o znacznym zanieczyszczeniu tlenkiem siarki albo w miastach nadmorskich o średnim lub stosunkowo dużym zasoleniu. W takich regionach rekomenduje się wykorzystywać bardziej kosztowne blachodachówki z powłoką z polaru lub z PVDF. Jeżeli chodzi o typy powłok stosowanych na blachodachówkach, to warstwą wystarczająca dla większej części oferowanych blachodachówek jest barwna powłoka z tworzywa.

Takie blachy powlekane, mają znacznie dłuższą trwałość niż blachy ocynkowane lub nakryte alucynkiem – ich trwałość ocenia się nawet na 45 lat. Nie wymagają również konserwacji przez 15-30 lat.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.