Znajdziemy je wszędzie: w domu, w zakładzie, w aucie. Bez nich nie bylibyśmy w stanie zrobić wielu rzeczy. Rzecz jasna mowa o śrubach

Tak niewielka rzecz jak śrubka z gwintem, a tak dużo daje możliwości, o których nawet nie myślimy.
Śruby są małe oraz duże, z dużymi główkami oraz z małymi.

ogród zimowy

Źródło: pixabay.com
na placu budowy

Autor: Jocelyn Kinghorn
Źródło: http://www.flickr.com
Wiata Fastlock

Autor: Icopal S.A.
Bywają zrobione z przeróżnych materiałów: mosiężne, stalowe i inne. Zamiast główki może mieć końcówkę zakrzywioną, żeby dało się powiesić obrazek, czy szafkę. Zależnie od tego, co mamy zamiar przymocować oraz gdzie, nasza śruba będzie też posiadała różne gwinty. Jedne śruby posiadają gwinty symetryczne, pozostałe stożkowe. Stożkowe zazwyczaj są używane do zespalania elementów mebli, gdyż nie trzeba będzie wiercić dziury, żeby je przymocować. Śruby mają gwinty zewnętrzne, a wtedy zwykle dołączane bywają nakrętki, które posiadają gwinty wewnętrzne. Takiego rodzaju połączenie stosuje się do skręcenia dwóch elementów w jeden. Same gwinty da się podzielić na dwa systemy miar, czyli na metryczne oraz calowe. Najistotniejszą cechą metrycznych jest wymiar skoku podawany w milimetrach, natomiast tych drugich to wymiar skoku wyliczany w ilości zwojów gwintu na jeden cal. Ich zakup wydaje się być prosty i szybki. Wiedząc, jakie dokładnie śruby potrzebujemy, możemy je zamówić przez internet, natomiast jeśli nie jesteśmy pewni albo się nie znamy, to możemy iść do sklepu, w którym nam doradzą, które śruby kupić i z jakim gwintem.

Kiedyś zbierało się wszystkie niepotrzebne do słoiczka, bo nigdy nie wiedzieliśmy, jaka może być potrzebna. Dziś tego problemu już nie ma, ponieważ możemy w każdej chwili kupić to, co chcemy.

Ciekawi Cię mieszczący się w tym miejscu artykuł? Kliknij zatem oprócz tego tu oraz przeczytaj więcej info zawór pod manometr na omawiany problem.

Jest do towarów nieograniczony dostęp.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.