Eleganckie drzwi – istotny element wyposażenia wnętrz

Niejeden projektant przyzna, że drzwi to bardzo istotny element wyposażenia mieszkania. Ich wygląd robi niemal cały klimat wnętrza, ponieważ narzuca styl, jaki wybieramy do swojego otoczenia oraz dobierane dodatki. Warto je wybierać równocześnie z podłogami i meblami, aby ładnie się komponowały.

drzwi do domu

Autor: Nacho
Źródło: http://www.flickr.com

Jest kilka najważniejszych zasad, jakimi należy się kierować, żeby idealnie dopasować drzwi do wnętrza. Typ drzwi powinien być dopasowany do całego wnętrza, a ich kolor – o czym była mowa na początku – musi być dostosowany do barwy mebli i podłóg. Wielu architektów wnętrz poleci takie dopasowanie drzwi Wrocław nas nie zawiedzie – wybór jest tu ogromny! (Zobacz więcej). W dużych wnętrzach albo mieszkaniach rozległych, słonecznych, nieźle sprawdzają się drzwi jednolite, a w ciaśniejszych – przeszklone. Ich walorem jest to, że wprowadzą więcej światła w mieszkaniu i dobrze doświetlą nawet najciemniejsze punkty mieszkania.

Do mieszkań o mniejszym metrażu dobierzmy drzwi z większymi przeszkleniami, uzyskamy wówczas potrzebny efekt wpadającego światła i lekkości. Drzwi z mniejszymi przeszkleniami (do łazienki) oczyszczalnia przydomowa drzwi bez nich (do sypialni), pozwolą nam uzyskać wygodę i sprawią, że pomieszczenia będą naszym azylem. Kolor drzwi jest szalenie istotny, ponieważ źle dobrany może zniszczyć nawet największe starania. Oczywiście obowiązuje zasada, że małe wnętrza ożywią kolory jaśniejsze (biały i naturalne odcienie drewna), natomiast w dużych – ciemniejsze, ale oczywiście jeżeli uznamy, że lepiej będziemy się czuć w ciemniejszym wnętrzu, pomimo małego metrażu zdecydujmy się na drzwi ciemniejsze.

korytarz w domu

Autor: Blake Handley
Źródło: http://www.flickr.com

Jeżeli nie chcemy decydować się na model drzwi fornirowanych albo z litego drewna (uwaga na ceny – mogą być naprawdę wysokie!), to możemy wybrać takie, które są malowane farbami kryjącymi. Ważny jest rodzaj wykończenia drzwi, czyli grubość futryny i typ szkła. Te detale, jak okucia albo klamki, również mają znaczenie, więc nie traktujmy ich drugoplanowo. Pomyślmy o sprzętach, które planujemy w mieszkaniu i wtedy zdecydujmy się przykładowo na chrom, mosiądz albo stare złoto. Detale muszą stanowić idealną i współgrającą całość. Na etapie projektowania wszystkie detale możemy pooglądać w sieci na stronie producentów albo sieci sklepów, wklepując w wyszukiwarce „drzwi Wrocław”, ale dużo prościej będzie nam stworzyć wizję całokształtu, gdy zobaczymy je na żywo.

Wszystkie drzwi wewnętrzne w naszym wnętrzu powinny być jednolite, tak by powstała harmonijna przestrzeń. Łączenie różnych wzorów wprowadzi dysharmonię do wnętrza. Miejmy to na uwadze wybierając drzwi.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.