Czy warto budować drewniany dom?

Marzenie o swoim domu często pryska zgniecione myślą o czasie budowy.

Rozwój technologii i koncepcji ułatwia jednak znacznie więcej. Dom da się wznieść nawet w kilka tygodni.

domy aktywne

Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska

Oprócz znanych i chłodnych brył murowanych dzisiaj więcej ludzi wybiera z drewna. Coraz popularniejsze są faktycznie niewielkie domy parterowe bez poddasza (jak domy.projektoskop.pl/domy-8721.htm), mogące stanąć na działce w krótkim czasie. To domy z bali dają taką możliwość. W tym samym stopniu interesujące są domy szkieletowe drewniane. Około pół roku od rozpoczęcia budowy można wprowadzić się do upragnionego domu.

Drewno ma przewagę

Moda doprowadziła do tego, że domy z drewna zastąpiono murowanymi. Dzisiaj powoli powraca się do niedawnych zwyczajów. Wszystkie budulce mają naturalnie swoje zalety, ale też wady. Drewno zdecydowanie jest sprawdzonym budulcem i na pewno jest energooszczędne. Absorbuje ciepło i nie wychładza się tak jak standardowy dom.

Domy szkieletowe i z bali

Domy z bali zwykle mogą kojarzyć się z letniskowymi miejscami odpoczynku lub domami górali. Dom na cały rok może być jednak zbudowany w luźnym stylu, a gdy drewniane ściany wywołują skojarzenie mieszkańcom z domem leśniczego, mogą przykryć je płytami kartonowo-gipsowymi. Można przygotować plan i skorzystać z usług firmy zajmującej się taką techniką budowlaną. To zastanawiając, że konkurują z nami Litwini, którzy zwykle stawiają w Polsce domy na zdomy (wilkszyn domy szeregowe)wienie.

Domy energooszczędne i pasywne to przyszłość polskiego budownictwa

Autor: OknoPlus
Źródło: OknoPlus

Domy szkieletowe robi się z gotowych drewnianych części, fachowo zaizolowanych, z najwyższej jakości materiału. Na zewnątrz nie różnią się od standardowych murowanych domów. Tego typu technologia to nie tylko małe domki jednorodzinne, ale też takie projekty bliźniaków na projektoskop.pl i willi – do trzech pięter.

Decyzja należy do budującego, obie te technologie są zbliżone do siebie. Fani budownictwa z bali najczęściej wybierają ciepłe i odrobinę bajkowe chatki. W dodatku cena dużego domu jest rzeczywiście niższa niż mieszkanie w dużym mieście. Szkieletowe budownictwo nie każe wiązać się z żadnym stylem i zwiększa znacznie możliwości.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.