Najważniejsze zalety domu energooszczędnego?

Od jakiegoś czasu sporo dyskutuje się o ochronie środowiska oraz sposobach oszczędzania energii, a odzwierciedlenie tego trendu zauważyć można w wielu różnych dziedzinach, do których należy również architektura.

budoskop

Autor: Fiona MacGinty-O’Neill
Źródło: http://www.flickr.com
Coraz więcej osób decyduje się na tak zwane budownictwo „zielonych domów”, które za priorytet obrało sobie zwrócenie naszej uwagi na nadzwyczajną konstrukcję, mającą na celu obniżenie utraty ciepła, często pozyskanie energii z alternatywnych źródeł, a w rezultacie obniżenie kosztów utrzymania budynku mieszkalnego.

W przypadku gdy my także zechcieliśmy żyć w porozumieniu ze środowiskiem, a przy tym zadbać o nasz domowy budżet zachęcamy by pokusić się o dom energooszczędny. Konstrukcja tychże budynków spowodowana jest zasadami oszczędności energii i ograniczeniami strat ciepła. Podczas gdy na fasadach budynków od nasłonecznionej strony pojawiają się spore przeszklenia, liczba i wielkość okien i drzwi od strony północnej, ograniczone są do niezbędnego minimum, przez co zmniejszona jest przestrzeń, przez którą może uciekać ciepło znajdujące się w środku budynku.

budowa

Autor: MULTI
Źródło: MULTI

W chwilach gdy mówimy o kosztach w budownictwie, bierzemy pod uwagę nie tylko koszty materiałów i wzniesienia domu.

Jeżeli masz chęć poczytać więcej na omawiany temat, wejdź na odnośnik do witryny – informacje w tym miejscu zawarte są niezwykle fascynujące.

To także późniejsze koszty utrzymania domu, a co za tym idzie opłaty za ogrzewanie pomieszczeń, oświetlenie, wentylację. W przypadku domu energooszczędnego rachunki za ogrzewanie pojawiają się dużo niższe niż w przypadku domu standardowego.

Dom energooszczędny to także dobra perspektywa, a zarazem inwestycja na przyszłość, oferująca nam oszczędności finansowe na resztę lat. Poza tym bardzo duże jest prawdopodobieństwo, że energia będzie cały czas „szła w górę”, co w odniesieniu do domów standardowych będzie oznaczało coraz wyższe koszty eksploatacji domu. Niejednokrotnie lwią część zarobków musimy przeznaczyć na utrzymanie naszego domostwa – jak wiadomo, w domu zawsze jest coś do zrobienia. Koszt postawienia takiego domu wcale nie musi być drogi – jest to suma budowy domu tradycyjnego. Dlatego planując budowę domu, coraz więcej osób wybiera projekty domów energooszczędnych, co z jednej strony oznacza mniejsze wydatki w przyszłości, a z drugiej jest przyjazne środowisku.

, , , , , ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.