Drobne i zaskakujące sposoby uszczelniania domów gwarancją ograniczenia wydatków na energię

Wysokie faktury za energię są często wynikiem nieprawidłowej izolacji termicznej naszego lokum. Całe szczęście, można zminimalizować koszty, stosując materiały termoizolacyjne. Na rynku budowlanym królują podstawowe tworzywa, jak wełna mineralna, styropian, polistyren ekstrudowany XPS, płyty PIR, czy keramzyt.

Wcześniej wymienione materiały termoizolacyjne (więcej: materiały termoizolacyjne) są przeznaczone do podstawowej izolacji termicznej domu.

budynek

Autor: Elendol
Źródło: http://www.flickr.com

Istnieje jednak możliwość, aby zająć się uzupełniającą izolację cieplną podłogi, czy framug okiennych. Tutaj doskonały okaże się na pewno filc techniczny (filc techniczny). Jest to materiał wykonany najczęściej z włókniny naturalnej. Stosuje się go w rozmaitych sektorach przemysłu. W budownictwie ma różnorodne przeznaczenia. Między innymi może służyć jako wykładzina izolacyjna i tłumiąca hałas, do wytwarzania uszczelek, czy podkładek chroniących podłogę przed otarciami, zabezpieczających nóżki mebli.

białe meble

Autor: Johan Hansson
Źródło: http://www.flickr.com

Zastosowany pod wykładzinami lub panelami, nie tylko tłumi hałas, ale i dociepla pomieszczenie i koryguje nierówności podłoża. Odgrywa to dużą rolę, w urządzaniu pokoików dziecięcych.

Nie czekaj dłużej – kliknij tutaj – zobaczysz tam uwagi z serwisu dotyczące tej tematyki, one też na pewno bardzo Cię zaabsorbują.

Dzięki dodatkowo ocieplonej podłodze, dzieci bawiąc się, nie odczują chłodu. Jeśli na warstwie filcu położymy wykładzinę, na dodatek nadamy podłożu odpowiednią miękkość. Szczelne framugi drzwiowe i okienne też są gwarancją mniejszych wydatków dotyczących ogrzewania domu. W tej sytuacji również, filc techniczny będzie niezwykle pomocny. Jeśli posiadamy stare, drewniane framugi, na pewno sporym ich mankamentem jest utrata ciepła. Najlepszym rozwiązaniem jest w tym wypadku całkowita wymiana okien, ale jeśli nasz stan kieszeni jest ograniczony, możemy zawsze chociaż je uszczelnić. Na rynku są dostępne samoprzylepne uszczelki filcowe, które wspaniale się nadają w tym celu.

Bardzo nowoczesnym materiałem termoizolacyjnym popularnym w sprzedaży, będą taśmy teflonowe. Są odporne na działanie wody, mają dużą tolerancję na szeroki zakres temperatur. Taśmy teflonowe mają nienaruszoną strukturę od -260 do +260°C , więc będą bardzo praktyczne przy zabezpieczaniu i uszczelnianiu instalacji cieplnej oraz wodnej. Warto znać: FHU GAMBIA.
Wydawałoby się, że używanie filcu, uszczelek, czy taśm zabezpieczających, to bardzo drobne zabiegi wykończeniowe,a używane materiały termoizolacyjne nie mają większego znaczenia dla komfortu lokatorów. Okazuje się, że zyski jakie mamy z troski o najmniejsze szczegóły, bardzo przewyższają koszty zakupionych materiałów.

, ,

Related posts

Latest posts

Normy IP i telefony, które je spełniają

telefony komórkowe, przejmując kardynalne funkcje coraz to większej liczby narzędzi, towarzyszą nam na co dzień także w sytuacjach, jakie mogą mieć oddziaływanie na efektywne działanie smartfona.

Imponujące okna pcv Wrocław poleca

Styl okien przygotowanych z PCV nie powinien być nudny. Co prawda ich znaczącą funkcją jest to, aby w pełni chroniły nasze domy i mieszkania przed niechcianym działaniem czynników zewnętrznych, jednak pragniemy zarazem, aby prezentowały się oryginalnie.

Nabyłeś działkę, na której stoi stary dom – dowiedz się, co trzeba uczynić, by budowla zniknęła

W naszym kraju niezwykle mocno podniosła się liczba sprzedawanych działek. Nasi rodacy, którzy coraz więcej zarabiają, o ochotą inwestują swoje pieniądze w nieruchomości. Często po to, aby najzwyczajniej w świecie włożyć gdzieś pieniądze, a częstokroć po to, aby samemu móc się wybudować w danym miejscu. Najbardziej podrożały działki na obrzeżach dużych miast, które od kilku lat regularnie wcielają w swój zasięg również pobliskie wioseczki.

Obsługa ogrodnicza terenów zielonych – fachowe usługi pierwszorzędne dla twojego ogrodu

Zieleń naokoło zakładu lub domu to doskonały pomysł, jeśli chcielibyśmy codziennie mieć pozytywny nastrój. Przebywanie w plenerze w środku miasto jest niemożliwe, dlatego warto jest chociaż zagospodarować teren i zadbać o ładny trawnik, jak również zasadzenie roślin, aby cieszyć się chociaż taką zielenią. Jednakże samo zagospodarowanie terenu nie starczy, trzeba jeszcze odpowiednio zatroszczyć się o roślinność, aby ogród ładnie prezentował się przez cały rok.

O branży budowlanej

Polska gospodarka pomimo szalejącego kryzysu ciągle się rozwija. Dzięki temu buduje się wiele nowych obiektów. To również zasługa funduszy unijnych. Wspomaga ona budowę wielu ośrodków, czy budynków użyteczności publicznej. Mnóstwo rodaków zamierza zainwestować swoje oszczędności we własne cztery ściany. Młode pary zaciągają pożyczki, po to, by zakupić gotowe mieszkanie albo działkę, na której wybudują swój pierwszy dom.