Z jakich powodów opłaca się studiować geodezję?

Problem braku konkretnych kompetencji wśród przyszłych absolwentów należy do najczęściej dyskutowanych problemów w ostatnim czasie. Na pierwszy ogień krytyki rzucani są w większości studenci kierunków społecznych, takich jak filozofia czy psychologia. Zarzuca im się brak fachowości, ogólnikowe nastawienie do pracy, czasem nawet… lenistwo.

geodeci w pracy

Autor: Alissa Walker
Źródło: http://www.flickr.com
Praktyka okazuje się bardziej skomplikowana niż lapidarny podział na nieefektywne nauki humanistyczne i perspektywiczne kierunki dla umysłów ścisłych i przyrodniczych. Wymieniony podział z każdym kolejnym rokiem traci rację bytu. Kolejni magistrowie politechnik zderzają się coraz częściej z tym samym problemem co ich pobratymcy z humanistycznych uczelni – brakiem etatu w wyuczonym zawodzie. Zwykłe dyplomy, choćby z wynikiem bardzo dobrym, nie wystarczają. Sukces w profesji – nie tylko uczącej się akademickiej braci – ma wielu ojców.

Nie wszyscy absolwenci politechnik opuszczą uczelnię jako obeznani specjaliści, podbudowani konkretną wiedzą. Nie wszyscy z inżynierów posiadają zdolność do kreatywnego myślenia, otwartego na wymuszoną decyzję w chwili rynkowego niepowodzenia. Nowych i kolejnych magistrów społeczników wyróżnia na ich tle gotowość do przyswojenia różnych dziedzin.

Interesujący tekst? Jeżeli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://wolplanposadzki.pl/naprawa-dachow-plaskich/) także przedstawia cenne źródło informacji, które odnosi się do podnoszonej tematyki.

Lepiej niż „ściśli” umieją udoskonalać swoje umiejętności, które wymusza na nich rynek pracy.

Ludzie z sektora IT na przedzie z informatykami i technologami, czy innowacyjne umysły po specjalistycznych kursach nie narzekają na brak ofert. Jakkolwiek informatycy i tzw. przebojowi przyszli przedsiębiorcy mogą spać spokojnie, tak ogrom absolwentów takich kierunków jak geodezja, budownictwo czy logistyka nie znajduje się w korzystnej sytuacji. Oczywiście biorąc pod uwagę, że nie są to elitarne ścieżki kształcenia, jak jeszcze przed laty. Z kierunkowych ofert politechnik największych miast Polski korzystają aktualnie dziesiątki tysięcy studentów zaocznych. Każdego roku tytuł magistra uzyskują następne tysiące geodetów, budowlańców, logistyków, elektrotechników. Napędzają oni szkolnictwo zawodowe, ale raczej nie każdy z nich rozpocznie pracę w wymarzonym zawodzie, choćby na 1/2 etatu. Uznane fabryki, zakłady produkcyjne, a przede wszystkim prywatne firmy mają przeważnie sprawdzoną kadrę, która nieprędko dopuści studentów do pracy.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

Co jest interesującym pomysłem dla osób, które pragną uruchomić firmę w branży remontowej?

Dowolne duże przedsiębiorstwo budowlane do wykonywania kierowanej przez siebie działalności rynkowej powinno posiadać m.in. wiele różnego typu pojazdów i narzędzi. Przykładowo mogłyby to być buldożery czy też wywrotki.
Takie pojazdy w dzień mogą wykonywać swoją pracę, natomiast w nocy odstawiane są przeważnie na specjalny postój, który określany jest jako park maszyn.

Nowoczesne modele budynków

Myśląc o budowie własnego domu powinno się przeznaczyć trochę czasu, aby przyzwoicie rozważyć inwestycje życia.
Nim budowa domu na podstawie wymarzonego planu się rozpocznie, trzeba dopełnić kilku formalności.

Osuszacze w Opolu – a więc, w jaki sposób osuszyć budynek z nadmiernej ilości wilgoci

Masz zalane mieszkanko lub jakąś inną budowlę, której jesteś właścicielem? Pomieszkujesz wewnątrz Opolu? Jeżeli tak, to idealnie trafiłeś! Wewnątrz naszego felietonie po opowiadamy Tobie o zaletach osuszaczy budynków oraz do jakich rzeczy się ona przydają!
Tematem naszego nowiutkiego felietonu, jak można zobaczyć bywają osuszacze Opole, a więc maszynki przeznaczone do osuszania budowli.

Wykorzystanie ekologii w mieście

W dzisiejszych czasach intensywnego rozwoju wszelakich części przemysłu i turystyki sprawa zanieczyszczenia środowiska staje się niebywale ważna. Na poziomie teoretycznym zajmuje się tą kwestią ekologia jako nauka o strukturze i działaniu natury.