Jaka może być grubość murów zewnętrznych przy technologii jednowarstwowej, a jaka przy dwuwarstwowej?

Po wylaniu fundamentu nadchodzi moment na stawianie ścian domu. Materiałów do budowy murów zewnętrznych jest niezwykle dużo. Każdy, kto wznosi dom, zastanawia się jaki materiał wybrać, żeby spełnił wszystkie jego oczekiwania.

Pomieszczenie przemysłowe

Autor: Steve Jurvetson
Źródło: http://www.flickr.com
Do konstrukcji domów jednorodzinnych używa się przeważnie pustaki. Poza pustakami można też wykorzystywać do konstrukcji budynku bloczki betonowe, pustaki keramzytobetonowe czy też komórkowy beton. Od tego, jaka ma być ciepłochłonnośc budynku, ściany takie mogą być jedno-, dwu- albo trójwarstwowe. Wszystkie technologie są znane i nie sprawiają ekipie budowlanej znaczniejszych kłopotów wykonawczych. Należy dobrze dobrać wszystkie surowce oraz zadbać o właściwą brygadę konstrukcyjną, jeśli chcielibyśmy uniknąć błędu. Do budowy ścian jednowarstwowych stosowane są surowce ścienne o wysokiej termicznej izolacyjności. Mogą to być lekkie odmiany komórkowego betonu albo surowce z ceramiki poryzowanej. W krajowych przepisach grubość ściany określona jest jako 40-50 cm.
Ściany dwuwarstwowe są najczęściej stosowaną technologią wykonywania wierzchnich ścian. Technologia ta zezwala na wykorzystanie dowolnych materiałów na nośną ścianę, przez to można by je dobierać zależnie od przeznaczonego na ten zamiar budżetu. Technika dwuwarstwowa zezwala na rozkładanie robót w czasie. Docieplenie budynku można by zrobić, gdy dom posiada już dach, a nawet wykończone wnętrze. Pamiętać trzeba, że w technice takiej nie można stale zwiększać grubości docieplenia.

Nie ociągaj się, ponieważ jesteśmy tu dla Ciebie. Stworzyliśmy szalenie interesujące wpisy. Chcesz się z nimi zapoznać? Zachęcamy do kolejnej strony.

Istnieje bowiem zagrożenie pękania tynku i oddzielania się od podłoża. Jest coś takiego jak bezspoinowy system ociepleniowy. Polega on na przyklejeniu i zamocowaniu płyt termoizolacyjnych do muru.

Na powierzchni wkleja się zbrojeniową siatkę ze szklanego włókna i wyrównuje się nawierzchnię zaprawą klejową. Następnie się ją gruntuje oraz na końcu kładzie się cienki ozdobny tynk. Taki sposób ocieplania można by używać praktycznie na murach zewnętrznych wykonanych ze wszystkich rodzajów materiału.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.