Czy najlepszy osuszacz budowlany to będzie osuszacz kondensacyjny, czy też może osuszacz absorpcyjny?

Nie posiada to wielkiego znaczenia czy aktualnie wznosimy dom lub działamy przy wylewaniu fundamentów. W końcu napotkamy się na swej drodze z koniecznością skorzystania z osuszacza budowlanego.
Osuszacz budowlany pozbędzie się niechcianej wilgotności i przyspieszy tym samym proces powstawania całego obiektu.

metal

Autor: INSTAL-PROJEKT
Źródło: INSTAL-PROJEKT
Dzisiaj na rynku jest dostępnych niezwykle dużo rozwiązań, które mają wyeliminować wilgotność i ułatwić nam pracę. Osuszacze kondensacyjne i osuszacze absorpcyjne są podstawowymi rozwiązaniami wykorzystywanymi do suszenia domów i budynków. Osuszacz kondensacyjny konstrukcją swoją przynosi na myśl klimatyzację. Działanie jego oparte jest na skraplaniu wody, która występuje na chłodnych powierzchniach. Urządzenie takie złożone jest ze sprężarki, wentylatora oraz dwóch powierzchni, które wymieniają ciepło. Jedna powierzchnia chłodzi powietrze, a druga ogrzewa. Rozkład chłodzenia posiada hermetyczną zabudowę, dzięki temu należy tylko pamiętać podczas użytkowania takiego osuszacza o systematycznym czyszczeniu filtra powietrza. Zaletą tego typu rozwiązania jest niesamowicie dobra wydajność przy niewielkim zakresie wilgotności oraz temperatury. Osuszacz kondensacyjny będzie się znakomicie sprawdzał wszędzie tam, gdzie do obcowania mamy z dużą wilgotnością powietrza, która równa się więcej niż 70-80% oraz przy temperaturze w granicach 30 stopni Celsjusza.
doświadczenie

Autor: Carl Wycoff
Źródło: http://www.flickr.com
szczegóły na stronie

Autor: Sarah_Ackerman
Źródło: http://www.flickr.com
Osuszacz adsorpcyjny funkcjonuje na trochę innej zasadzie. Za jego pomocą wytrącana jest wilgoć z powietrza. Jako swój najbardziej istotny element urządzenie ma rotor zatem absorbent. Absorbent wytworzony jest na bazie żelu krzemionkowego. Wtedy wilgotność z powietrza zgromadzona jest na rotorze.

Wyróżnić można by 2 rodzaje sprzętów, które wykorzystywane są w domu i w bardziej specjalistycznych zamierzeniach. Warto mieć świadomość tego, że osuszacz budowlany pobiera więcej energii elektrycznej niż osuszacz kondensacyjny.

Ten wątek z pewnością ma interesujące informacje, ale aby uzyskać ich jeszcze więcej prześledź link (https://e-vemco.pl/produkty/testery-swiatlowodowe/reflektometry,2,7571), który jest niezwykle absorbujący.

Nie nadaje się również do pomieszczeń o bardzo silnym zapyleniu.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.