Bezpieczeństwo pieszych uczestników ruchu nieprzeciętnie nocą.

Na pewno wiele osób doskonale wie, że przed paroma miesiącami zmianie uległy przepisy związane z noszeniem odblasków. Wedle nowych przepisów powinna je mieć każda osoba poruszająca się drogą po zmroku w miejscach, w jakich nie ma latarni.

tapczan

Autor: ProFlowers
Źródło: http://www.flickr.com
Nowe zasady stawiają na zwiększenie bezpieczeństwa pieszych uczestników ruchu szczególnie na terenach, gdzie są oni słabiej widoczni. Mają oni więc obowiązek nosić elementy odblaskowe na drodze rano i wieczorem (elementy odblaskowe na drodze). Praktycznie sprowadza się to do tego, iż te odblaski noszone są całą dobę – nikt nie zakłada gdy się zmierzcha, po prostu szkoda na to czasu. Sposobów na instalowanie odblasków do naszej odzieży jest wiele. Można przykładowo kupić specjalistyczne kamizelki odblaskowe, wykonane z plastiku odblaski, jakie da się przymocować do kurtki albo plecaka. W sklepach dostępne są także kurtki z fabrycznie zamontowanymi odblaskami, takie buty, jak również tornistry wyposażone w duże ilości odblasków. To niezwykle ważne, by zrobić wszystko, co w naszej mocy i co wymagane jest przez przepisy, by zapewnić bezpieczeństwo wszystkim pieszym, szczególnie najmłodszym.
Często słyszy się o koszmarnych wypadkach, w jakich giną piesi wskutek zderzenia z samochodem. Zwykle w takich wypadkach z automatu osądzamy kierującego samochodem – że zbyt jechał, nie zachował odpowiedniej ostrożności, coś go, z jego winy, rozpraszało, przykładowo komórka (całkiem pomocna strona, warto zajrzeć).

Jednak prawda jest taka, iż te wypadki to wina pieszych, jacy nie zadbali o właściwe elementy odblaskowe na drodze, z własnej winy stali się niewidoczni dla taras z płyt betonowych kierowców, którzy nie mieli żadnej szansy na to, aby ich zauważyć i ominąć. Z tego powodu warto spełnić wymagania ustanowione w znowelizowanej ustawie o bezpieczeństwie ruchu drogowego.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.