Firmy świadczące usługi wyburzeniowe – jakie rodzaje prac wykonują?

Remont budynku nie zawsze jest możliwa, czasem jego stan wręcz uniemożliwia wykonanie prac remontowych. Nie zostaje nam wtedy nic innego, jak wyburzyć go. Czy do wyburzenia obiektu budowlanego konieczne są jakieś formalności, kto może zająć się jego wyburzeniem? Na te pytania spróbujemy Państwu odpowiedzieć. Zgodnie z obowiązującym w naszym kraju prawem budowlanym, rozbiórki wszystkich nieruchomości są uważane za jeden z rodzajów prac budowlanych.

wyburzanie

Autor: Metropolitan Transportation Authority of the State of New York
Źródło: http://www.flickr.com
W zgodzie z owym prawem rozbiórki i wyburzenia budynków wymagają spełnienia przez firmy wyburzeniowe konkretnych wymagań – firmy rozbiórkowe. Nim firmy wyburzeniowe będą mogły przystąpić do rozbiórki albo wyburzenia budynku być może będą musiały uzyskać pozwolenie, by można było rozebrać budynek zgodnie z przepisami prawa. Tego typu pozwolenie bywa konieczne jeśli przeznaczony do rozbiórki budynek jest wpisany do rejestru zabytkowych oraz, gdy wysokość tego budynku jest większa niż osiem metrów. Innego rodzaju budynki można rozebrać lub wyburzyć bez pozwolenia, należy jednak ten fakt jednak zgłosić w urzędzie miasta albo w starostwie powiatu.

Za wydanie pozwolenia na rozebranie budynku pobierana jest opłata, uwzględniając zgłoszenie już nie. Obiekty budowlane można rozebrać ręcznie. Zajmie to wprawdzie mnóstwo czasu, jednak jeśli zależy nam na odzyskaniu materiałów, które pozostaną po pracach rozbiórkowych budynku, to taki sposób jest najlepszy. W przypadku ręcznej rozbiórki nadają się w zasadzie tylko budynki o konstrukcji drewnianej. Najczęściej jednak przedsiębiorstwa, które świadczą pryzma pomiarowa rozbiórkowe do rozbiórki budynków korzystają z ciężkiego sprzętu.

wyburzanie

Autor: LHOON
Źródło: www.Flickr.pl
Zastosowanie ciężkiego sprzętu do rozbiórki pozwala znacznie skrócić czas potrzebny przy rozbiorze budynku – wyburzenia. Po rozbiórce obiektu budowlanego przy zastosowaniu ciężkiego sprzętu pozostanie nam gruz do wywozu. Wiele firm trudniących się pracami wyburzeniowymi lub rozbiórkowymi budynków ma w swojej ofercie także uprzątnięcie terenu po skończeniu prac rozbiórkowych. Koszt rozbiórki budynku zależny jest od materiału, z którego został zbudowany. Najtańsze są koszty związane z rozbiórką budynków zbudowanych z cegły lub z drewna. Rozebranie budynków z metalu lub z betonu jest już droższa, najdrożej jednak należy zapłacić za rozbiórkę żelbetowego budynku.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.