Cięcie nierdzewnej stali

Nierdzewna stal została wynaleziona blisko 100 lat temu, ale dopiero w minionych kilkunastu latach zaczęła być powszechnie użytkowana w budownictwie i architekturze. Na początek w latach osiemdziesiątych jej atuty docenili konstruktorzy w największym stopniu rozwiniętych krajów, a w ostatnich latach zjawiła się ona również w naszym kraju. Do niedawna praktycznie nie znana, dziś nadaje nowoczesny styl najogromniejszym centrom biurowym w świecie.

stal

Autor: Frerk Meyer
Źródło: http://www.flickr.com
Stal nierdzewna jest mieszanką żelaza obejmującą minimum 11procent chromu. Osiąga ona swe cechy antykorozyjne z powodu tworzenia się powierzchniowej warstewki tlenków chromu. Warstwa ta jest niezwykle trwałą i nawet w razie chemicznego lub ocieplanie budynków kraków mechanicznego uszkodzenia nawierzchni stali bezzwłocznie odbudowuje się, dzięki czemu ocalone zostają cechy przeciwrdzewne materiału.

Stal nierdzewna jest materiałem niezmiernie trwałym a także praktycznym, a równocześnie eleganckim. Dzięki różnorodności rodzai powierzchni i szerokiej palecie produktów jest ona w stanie spełnić najbardziej wyszukane wymogi stawiane materiałom budowlanym i wykończeniowym przez konstruktorów i dekoratorów mieszkań.

Dom jest miejscem, w którym stal nierdzewna jest dostrzegana przez każdego. Jest ona bowiem kapitalnym tworzywem na garnki oraz dalsze kuchenne urządzenia. Wewnętrzne fragmenty wysokiej próby zmywarek i wysokiej próby noże wykonane są z owego surowca.
Stal nierdzewna jest typowym półproduktem związanym z wysokim standardem życia, stąd też wykorzystanie jej w domostwach wzrasta razem z wzrastającym standardem egzystencji.

obróbka stali

Autor: PEO ACWA
Źródło: http://www.flickr.com
Do cięcia stali nierdzewnej można zastosować takie techniki, jak: cięcie laserem, cięcie plazmą i cięcie wodą. Przed doborem konkretnego rozwiązania musimy zbadać, jakiej grubości surowce będą cięte, jaka precyzja jest potrzebna. Jeżeli najważniejszym elementem jest dokładność cięcia, to uzyskamy ją poprzez cięcie wodą względnie wycinanie laserowe. Podczas cięcia blachy o grubości ok. 0,1 – 3 mm laser umożliwia zachowanie niezwykle wysokich parametrów jakościowych, przede wszystkim przy wycinaniu małych bądź szczególnych fragmentów, jak np. drobne otwory, łagodne kształty, itd. Przy dużych grubościach wymagane będzie mocniejsze i kosztowniejsze źródło lasera.

, , , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.