Specjalista ds. kontroli jakości – portret zajęcia

Specjalista ds. kontroli jakości – monIToruje wszelkie lub wyselekcjonowane fazy produkcyjnego procesu oraz zapobiega wytwarzaniu artykułów marnej jakości.
Zależnie od miejsca kontrola jakości przebiega rozmaicie.

Profesjonalista pracujący w owym fachu, powinien na bieżąco zdobywać wiedzę o dzisiejszych potrzebach rynku w obszarze wymogów jakościowych stawianych produktom, zgłoszonych patentach a także newsach technologicznych. Wiele firm posiada swe systemy zapewnienia jakości, jakie oparte są na wykonywaniu wszelkich operacji oraz procesów powiązanych z konkretnym produktem według przedtem ustalonych założeń wypływających z potrzeb odbiorcy.
wyświetlacz

Autor: David Jones
Źródło: http://www.flickr.com
Do głównych zadań specjalisty trudniącego się kontrolą jakości przynależy określenie nadrzędnych cech oraz jakościowych wymagań fabrykowanych produktów, wykonanie ich specyfikacji z uwzględnieniem wymagań norm ISO a także dobór modelu zagwarantowania jakości. Na tej podwalinie tworzy teoretyczny system, w którym wskazana jest struktura organizacyjna oraz procedury przedsięwzięć na każdym stanowisku oddziałującym w jakimkolwiek stopniu na jakość artykułu. Specjalista taki musi również prowadzić dokumentację wprowadzonego systemu, również będzie odpowiadać za dokonywanie cyklicznych inspekcji stanu jakości usługi albo wyrobu.

W wypadku nieodzowności wdrażania w realizowanym procesie technologicznych zmian, współdziała przy opracowywaniu procedur wprowadzania ich jak też steruje wprowadzeniem tych zmian. Kontroler jakości jest obecny w całym produkcyjnym procesie – do samego końca.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.