Co wykonać, żeby panele oraz drzwi ładnie się prezentowały w nowo wybudowanym budynku?

Nawet najpiękniejsze panele, które położymy na podłodze nie będą dobrze prezentować się, jeżeli nie będą wykończone przypodłogowymi listwami. Podobnie ma się sprawa z drzwiami. Najlepsze drzwi nie będą prawidłowo wyglądać, jeżeli nie będą odpowiednio wykończone.
Podstawowymi składnikami drzwi są ościeżnice oraz skrzydła drzwiowe.

Pierwszy etap do zamknięcia pomieszczenia to osadzenie ościeżnicy. Instalować ją można wtedy, gdy podłogi oraz ściany są już wykończone. Wybrać moglibyśmy ościeżnice regulowane i stałe. Instalacja ich jest niezwykle analogiczna. W pierwszej kolejności w bocznej belce ościeżnicy umieścić musimy zawiasy, a potem przystąpić do złożenia wszystkich belek ościeżnicy. Trzeba tu zwrócić szczególną uwagę na zachowanie kątów prostych pomiędzy belkami oraz mocowanie (mocowanie kotwy) progowej listwy, która może ułatwić montaż. Przy montowaniu dokładnie należy ustawić i sprawdzić poziom górnej belki oraz piony belek bocznych. Następny etap, to unieruchomienie ościeżnicy i umieszczenie klinów z drewna w narożnikach. Dzięki nim można by jeszcze skorygować położenie futryny.
listwy wykończeniowe do drzwi

Autor: KOŁO
Źródło: Lazienkaplus.pl

Do dobrze osadzonych futryn instalowane są opaski drzwiowe. Są to płaskie listwy wykończeniowe do drzwi, które znakomicie ukrywają miejsce styku ościeżnicy ze ścianą. Czasem można by je nabyć w zestawie z ościeżnicą, ale można by je także nabyć oddzielnie. Lamówki wykończeniowe do futryn wytwarzane są w różnorodnych Kolorach, rozmiarach i bardzo łatwo można je dobrać do drzwi i do całego wnętrza. W znacznych wnętrzach można by zastosować niezwykle szerokie, masywne opaski, które uwydatniają drzwiowe skrzydła. W pomieszczeniach mniejszych, lepiej będą wyglądać delikatniejsze, cienkie opaski lub mogą być nawet lamówki wykończeniowe na ścianę w formie ćwierćwałków służących do maskowania kątowego.

Listwy wykończeniowe do drzwi są konieczne, kiedy osadza się futryny stałe, w jakich nie ma okazji dopasowania szerokości ościeżnic do grubości ścian. Gdy montujemy ościeżnice regulowane, to nie potrzeba stosować wykończeniowych listew.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.