Badania geotechniczne a budowa domu – przydatne wiadomości

Jeżeli mamy zamiar postawić dom, to trzeba mieć działkę, trzeba też poszukać architekta, który zrobi dla nas idealny projekt domu. A potem to już tylko firma budowlana i określenie rozpoczęcia budowy. Ale nim ogółem zabierzemy się za rozpoczęcie budowy, ba! zanim zaczniemy szukać firmy, która ma postawić nam dom powinniśmy brać pod uwagę badania geotechniczne. Nie są to oczywiście obowiązkowe badania.

plac budowy

Autor: Edsel Little
Źródło: http://www.flickr.com
Chociaż jeżeli chcemy zyskać pewność, że nasz dom będzie postawiony na właściwym gruncie, to powinniśmy wziąć te badania pod rozwagę. Zdarza się, że ktoś jest zdziwiony, że dom osiada bardziej albo, przechyla się. Wtedy nie mamy już za dużo do powiedzenia. Możemy oczywiście szukać jakiś specjalnych konstrukcji, które będą miały za zadanie wspomóc konkretny budynek, ale to są tylko środki zastępcze. Tymczasem niezbędne jest myślenie perspektywiczne, jeszcze przed stawianiem domu. Jeśli chcemy mieć pewność, że grunt, na którym zamierzamy ustawić dom, zasadzić drzewo i spłodzić syna, jest odpowiedni, to trzeba pomyśleć o badania geotechnicznych.

Odwierty przed rozpoczęciem budowy domu

Kiedy chcemy mieć swój dom i zdecydowaliśmy się na badania geotechniczne, to warto wiedzieć, z czym one się wiążą. Otóż tego typu badania to najzwyczajniej w świecie odwierty geotechniczne, które robi się na określonym obszarze w odpowiednich odległościach. Z badań geotechnicznych na obszarze mamy próbki, które muszą być przebadane. Na podstawie badań, jakie można przeprowadzić na próbce gleby uzyskamy informacje pozwalające na stwierdzenie, czy konkretny teren jest właściwym obszarem by wybudować na nim dom, czy nie.

geodezja

Autor: Elvert Barnes
Źródło: http://www.flickr.com
Są firmy, które tego rodzaju badania są w stanie od początku do końca przeprowadzić, a czasem jest i tak, że ludzie samodzielnie kupują lub wynajmują sprzęt, robią odwiert geotechniczne i pobierają próbki gruntu.

Jeśli ciekawi Cię ciąg dalszy regulator przepływu tego wpisu zachęcamy do kolejnego artykułu, który czeka na Ciebie pod podanym linkiem. Tam odejdą wszelkie Twe rozterki.

Potem zawożą je jedynie do laboratorium, gdzie zostaną przebadane. Jeśli chodzi ogółem o grunt, na którym mamy zamiar postawić nasz dom, to ważnych jest bardzo wiele aspektów, w tym przykładowo zagęszczenie gruntu. Wiadomo, że ludzie, którzy chcą posiadać dom postawiony w konkretnym miejscu nie muszą się na tym znać, ważne żeby po prostu znaleźć firmę, która będzie umiała pomóc nam powiedzieć, jaki to mamy grunt na naszej działce.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.