Jaki jest oblicze chlebodawcy w postrzeganiu pracownika.
Czy sponsorowanie progresu pracownika koresponduje z jego zadowoleniem z pracy?
Pracownik usatysfakcjonowany to pracobiorca dobrze opłacony, ale czy to jedyny powód dowodzący o z pracy zarobkowej? Ogromna część pracowników coraz to częściej zauważa, że możliwość rozwoju i podwyższania umiejętności w firmie jest integralną składową zadowolenia z pracy.
Pracownicy pragną podnoszenia swoich umiejętności i poczucia, że czynią w życiu coś sensownego.
W obecnym świecie spotykamy się z coraz bardziej modnym trendem opłacania przez chlebodawców szkoleń mających na celu podniesienie kompetencji i wiedzy pracowników.
Pracodawca reguluje całkowite opłaty wynikające z aranżacji szkoleń, w następstwie zachęcając pracownika do rozwoju osobistego. Wyśmienitym przykładem jest darmowe szkolenia Gdańsk, praktykowane przez przedsiębiorców w Gdańsku już od wielu lat.
Moda na opłacanie takich przedsięwzięć rozpowszechnia się. Przeważnie na te formy pomocy w rozwoju decydują się duże zakłady pracy, ale małe firmy również nie są z tył i też dbają pakiety darmowych kursów dla pracowników.

Źródło: http://www.flickr.com
Chlebodawcy oferują osobom zatrudnionym także kursy podnoszące kompetencje, dla przykładu aranżują szkolenia (zobacz zestaw szkoleniowy: Franklin Covey kursy internetowe) z najbardziej przydatnych kompetencji takich jak obsługa komputera czy z technik skutecznej rozmowy. Bywają także nietypowe propozycje szkoleń jak na przykład kurs detektyw.
Reasumując, dokształcanie pracowników poprzez inwestycję w szkolenia kompetencyjne, nie tylko pozytywnie oddziałuje na oblicze firmy, ale też podwyższa zadowolenie z pracy osób zatrudnionych.