Tak dawniej, jak i dziś kominy były i są integralnym elementem właściwie każdego wolnostojącego obiektu, a także zabudowań wielkich zakładów

Komin bywa naprawdę istotną częścią domu jednokondygnacyjnego. I najprawdopodobniej część osób, a szczególnie dobrze ubranych pań, nawet nie myśli o jego istnieniu, dopóki za oknem nie zrobi się zimniej. A gdy nareszcie rozpoczyna się sezon grzewczy, to gospodarze w większości przypadków myślą przede wszystkim o paliwie: węglu albo drewnie. Tymczasem niewielu mężczyzn skupia uwagę na renowacji wymienionego i koniecznego elementu składowego obiektu.

przemysł

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdopodobnie jeszcze mniej przeciętni obywatele wiedzą o typach kominów, a także o kryteriach ich doboru do konkretnego kotła, który niewykluczone, że został już zamówiony pięć tygodni wcześniej bez żadnej konsultacji ze znawcą tematu.Aby kontynuować wątek z pierwszego akapitu, należałoby dodatkowo nadmienić, że komin pełni również funkcje dekoracyjne. Wyjątkiem od takiej reguły są przypuszczalnie jedynie kominy przemysłowe, które bywają wznoszone po to, żeby konkretna fabryka mogła w ogóle funkcjonować.

Publikowany tekst jest nieprawdopodobnie ciekawy, nieprawdaż? Jeżeli również Twoje zdanie jest podobne, to na pewno pomocne artykuły (urbanski.pl/mieszkania-5-pokojowe) będą dla Ciebie potrzebne.

Prawdziwą dekoracją mogą tutaj okazać się czerwone lampki umieszczane na zwieńczeniu tych najwyższych kominów, ale nie zapominajmy, że w końcu tego rodzaju światełek nie rozlokowuje jako elementu dekoracji.Kiedyś, czyli np. 100 lat temu, wznoszenie kominów nie było czynnością tak skomplikowaną jak obecnie. Trzeba jednakże pamiętać, że sporo z nich nadal służy obecnym mieszkańcom gospodarstw – na przykład na obszarze województwa dolnośląskiego po dziś dzień stoją obiekty mieszkalne, często zabytkowe, z kominami pamiętającymi czasy zaborów bądź obydwu wojen światowych. Żeby takie kominy mogły prawidłowo funkcjonować, to musiały oczywiście zostać odnowione, ale w gruncie rzeczy cała konstrukcja bywa nienaruszona, co pozytywnie świadczy o umiejętnościach niegdysiejszych budowniczych, jak również o prefabrykatach, których używali.

kominy fabryk

Autor: Julien Belli
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem budowa kominów przemysłowych (dowiedz się więcej) to zupełnie inna bajka. Dziś wykorzystuje się nowoczesne technologie, co po trosze jest także związane z użyciem innych paliw niż dwa wieki wstecz. A poza tym gospodarni prezesi fabryk dbają o to, aby na bieżąco unowocześniać zakład. A jak dobrze wiemy, czasem łatwiej, a równocześnie logiczniej, jest postawić dany element budynku od podstaw niż remontować ten stary. Dlatego kominy przemysłowe w tych supernowocześnie wyposażonych fabrykach lub elektrowniach mają co najwyżej dekadę i być może w niedalekiej przyszłości będą ponownie unowocześnione.

, , ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.