Tak dawniej, jak i dziś kominy były i są integralnym elementem właściwie każdego wolnostojącego obiektu, a także zabudowań wielkich zakładów

Komin bywa naprawdę istotną częścią domu jednokondygnacyjnego. I najprawdopodobniej część osób, a szczególnie dobrze ubranych pań, nawet nie myśli o jego istnieniu, dopóki za oknem nie zrobi się zimniej. A gdy nareszcie rozpoczyna się sezon grzewczy, to gospodarze w większości przypadków myślą przede wszystkim o paliwie: węglu albo drewnie. Tymczasem niewielu mężczyzn skupia uwagę na renowacji wymienionego i koniecznego elementu składowego obiektu.

przemysł

Autor: Henrik Mayor
Źródło: http://www.flickr.com

Prawdopodobnie jeszcze mniej przeciętni obywatele wiedzą o typach kominów, a także o kryteriach ich doboru do konkretnego kotła, który niewykluczone, że został już zamówiony pięć tygodni wcześniej bez żadnej konsultacji ze znawcą tematu.Aby kontynuować wątek z pierwszego akapitu, należałoby dodatkowo nadmienić, że komin pełni również funkcje dekoracyjne. Wyjątkiem od takiej reguły są przypuszczalnie jedynie kominy przemysłowe, które bywają wznoszone po to, żeby konkretna fabryka mogła w ogóle funkcjonować.

Publikowany tekst jest nieprawdopodobnie ciekawy, nieprawdaż? Jeżeli również Twoje zdanie jest podobne, to na pewno pomocne artykuły (urbanski.pl/mieszkania-5-pokojowe) będą dla Ciebie potrzebne.

Prawdziwą dekoracją mogą tutaj okazać się czerwone lampki umieszczane na zwieńczeniu tych najwyższych kominów, ale nie zapominajmy, że w końcu tego rodzaju światełek nie rozlokowuje jako elementu dekoracji.Kiedyś, czyli np. 100 lat temu, wznoszenie kominów nie było czynnością tak skomplikowaną jak obecnie. Trzeba jednakże pamiętać, że sporo z nich nadal służy obecnym mieszkańcom gospodarstw – na przykład na obszarze województwa dolnośląskiego po dziś dzień stoją obiekty mieszkalne, często zabytkowe, z kominami pamiętającymi czasy zaborów bądź obydwu wojen światowych. Żeby takie kominy mogły prawidłowo funkcjonować, to musiały oczywiście zostać odnowione, ale w gruncie rzeczy cała konstrukcja bywa nienaruszona, co pozytywnie świadczy o umiejętnościach niegdysiejszych budowniczych, jak również o prefabrykatach, których używali.

kominy fabryk

Autor: Julien Belli
Źródło: http://www.flickr.com

Tymczasem budowa kominów przemysłowych (dowiedz się więcej) to zupełnie inna bajka. Dziś wykorzystuje się nowoczesne technologie, co po trosze jest także związane z użyciem innych paliw niż dwa wieki wstecz. A poza tym gospodarni prezesi fabryk dbają o to, aby na bieżąco unowocześniać zakład. A jak dobrze wiemy, czasem łatwiej, a równocześnie logiczniej, jest postawić dany element budynku od podstaw niż remontować ten stary. Dlatego kominy przemysłowe w tych supernowocześnie wyposażonych fabrykach lub elektrowniach mają co najwyżej dekadę i być może w niedalekiej przyszłości będą ponownie unowocześnione.

, , ,

Related posts

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Wykorzystanie pustaków w pracach budowlanych

Pustaki, są w aktualnych czasach bardzo często wykorzystywane w budownictwie. Jest to spowodowane przede wszystkim tym, iż wytwarzane są one z bardzo dobrej jakości materiału, poprzez co są one odporne na oddziaływanie czynników innego typu, ale również można bez problemu na ten materiał kłaść inny materiał, jak przykładowo styropian do ocieplenia obiektu. Gwarantują one także niezwykle dobry poziom wentylacji, co jest niezwykle ważne, gdyż w taki sposób wewnątrz obiektu powietrze jest świeże i to rzecz jasna także jest niezwykle ważne.

Jak zdecydować się na solidne drzwi do domu?

Drzwi w naszych wnętrzach powinny nie tylko komponować się z aranżacją pomieszczenia, ale również być praktyczne. Jak nabyć idealny model?
Ważne jest staranne zmierzenie otworu drzwiowego i wybór odpowiedniej szerokości skrzydła. Standardowe drzwi zakupimy w kilku rozmiarach: 60, 70, 80, 90 i 100 cm.

Kupno brodzika w korzystnej kwocie.

Komfortowa łazienka jest podstawą doskonale urządzonych wnętrz. Elegancki salon, zmysłowa sypialnia lub ergonomiczna kuchnia, to tylko część każdego projektu. Uzupełnieniem jest oczywiście dobrze urządzona łazienka. Oczywiście gdy kubatura tego pomieszczenia pozwala na dowolną aranżację zaś koszt nie gra żadnej roli, łatwiej jest dobrze wyposażyć łazienkę. Ale gdy ważny jest każda złotówka, albo gdy trzeba pomieścić dużo sprzętów na rzeczywiście małej powierzchni to jest prawdziwa umiejętność.

Z jakich surowców zbudować swój dom?

Kiedy właśnie stawiasz nowy dom, wtedy bez wątpliwości czeka Cię wiele istotnych decyzji – od nich przede wszystkim zależy to, czy uda Ci się wyrobić w założonym na budowę domu budżecie. Jeżeli zastanawiasz się, jakiego surowca użyć do budowy własnego domu, wtedy kategorycznie możemy doradzić Ci cegłę ceramiczną. Wprawdzie parę lat temu cegła wyszła z mody, jednakże teraz stopniowo wraca do łask.

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Samsung Galaxy – niezwykle popularny model smartfona

Samsung to marka znana w Polsce od wielu dziesięcioleci. Praktycznie każdy z nas ma w mieszkaniu co najmniej produkt tego producenta. Teraz produkty Samsunga zalewają rynek telefoniczny.
Z pewnością każdy z nas ma komórkę, dzisiaj niezwykle ciężko jest sobie wyobrazić odwrotną sytuację.

Wybierz wyjątkowy prezent z myślą o osobie, której go wręczysz, a szczęście nie zniknie jej z twarzy!

Niejednokrotnie przytrafia się, iż ktoś z dużymi chęciami zamierza podjąć się ciężkiego zadania, którym niewątpliwie jest dobór podarunku na różne okazje, zwykle zaś urodziny, ale nie potrafi swojego pomysłu sfinalizować w taki sposób, by odpowiadał on wymogom osoby obdarowywanej. Dlaczego? Na ogół dobieramy prezenty podług własnych upodobań i swych osobistych preferencji lub potrzeb, jakie to różnią się od tego, co chce otrzymać osoba czekająca na upominek.

W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze niewiele lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować oraz dbać, aby nie spadły na ziemię, bo to może wskazywać na ich koniec. Znakomitą ochronę dla każdego smartphone może zapewniać etui.