Czy w dzisiejszych czasach każdy, kto zechce może zbudować dom, który będzie spełnieniem marzeń.

Zgodnie ze starym porzekadłem ludowym, zadaniem każdego mężczyzny jest spłodzić syna, zasadzić drzewo i postawić własny dom. O ile dwa pierwsze zadania nie nastręczają dużych problemów, o tyle budowa domu jest już znacznie poważniejszym wyzwaniem. Wielu ludzi nie decyduje się nigdy na takie rozwiązanie, wybierając znacznie spokojniejsze życie na mniejszej powierzchni mieszkania w jakimś bloku.

Kravento Basso i płyty Sheridan

Autor: Libet
Źródło: Libet

Dawniej własne cztery kąty stawiało się przeważnie swoimi siłami, korzystając z pomocy wujków, rodziny i przyjaciół oraz zatrudniając tanich pracowników w postaci okolicznych sąsiadów. Takie budowy ciągnęły się długimi latami, bywało, że koniec budowy następował dopiero w drugim pokoleniu. Sytuacja taka miała miejsce z powodu trudnej dostępności wszystkich koniecznych materiałów do budowy oraz finansowaniu wszystkiego z własnych oszczędności, a te należało na bieżąco składać. Dzisiaj konieczną kwotę pożycza nam bank, a budowa (projekty domów małych) domów zaczęła być usługą wyspecjalizowanych firm. Przy takich warunkach jest zrozumiałe, że wiele domów powstaje w ciągu niespełna jednego sezonu.

W teorii to wspaniałe możliwości, należy jednak wziąć pod uwagę kilka rzeczy. Na początku, nie każdy dostanie kredyt w banku, a inwestowanie z własnej kieszeni zająć może kilkadziesiąt lat. Przez ten czas inflacja zapewne zje połowę takich oszczędności i dom nadal pozostanie tylko w sferze marzeń. Poza tym, paradoksalnie, budowa domów nie jest obecnie stawianiem szarych, jednakowych sześciennych brył z paroma oknami. Nie wystarczy więc, jak to dawniej było, zobaczyć jak się stawiał wujek i sąsiedzi i zrobić dokładnie tak samo z pomocą zaprzyjaźnionego majstra. Czytaj więcej: .

domy aktywne

Autor: VELUX Polska
Źródło: VELUX Polska

Różnorodność materiałów i techniczne możliwości spowodowały, że obecnie domy mają bardzo różne okna, fantazyjnie umieszczone balkony i tarasy. Pomieszczenia również są rozmieszczane zgoła inaczej niż kilka dekad temu. Do wyboru jest tysiące projektów gotowych, a dla bardziej wymagających pozostają biura projektowe. Da się więc bez problemów wyszukać taki projekt, jaki w stu procentach będzie pasował.

, ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.

Zastosowanie żurawi na budowie

Świetnie pamiętamy krajobraz naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowlanym. Postawiliśmy nowe, imponujące areny sportowe w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy starego lądu. Budowaliśmy kolejne odcinki autostrad, a także przygotowywaliśmy pomieszczenia użytku publicznego, takie jak dworce. Oprócz tego, powstało mnóstwo nowych hoteli i restauracji, gotowych na przyjęcie kibiców futbolu z całego globu.

Budowa domu, czyli o jakiego typu elementach trzeba pamiętać, by wszystko się udało

Budowa domu związana jest z koniecznością przeprowadzenia ściśle określonych prac. Pierwszym etapem jest rzecz jasna wybór projektu domu, następnie jego budowa oraz etap prac wykończeniowych.Zaczynając budowę domu, trzeba oczywiście w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych. Dopiero kiedy pozwolenie zostanie wydane będzie można pomyśleć o wybraniu projekty domów Białystok, które ma do zaoferowania. Projekty domów Białystok, które może zaproponować postawią nas przed obowiązkiem podjęcia decyzji, jakiego rodzaju dom planujemy wybudować. Pracownie architektoniczne mają bowiem do zaproponowania swoim klientom najróżniejsze projekty domów.