Budowa swojego domu – zalety i zagrożenia

Własny dom – jest niezwykle ważny dla większości osób. To w nim na ogół czujemy się w pełni bezpiecznie, to w nim ukrywamy się przed całym światem, to tam wypoczywamy, „ładujemy baterie” po ciężkim dniu pracy i uciekamy przed problemami. Chyba każdy z nas ma własną wymarzoną wizję swojego domu. W każdym przypadku więc może on prezentować się nieco inaczej. Na przykład jeśli chodzi o osoby, które nie wyobrażają sobie życia poza miastem – w ich przypadku ideałem jest zazwyczaj przytulne mieszkanko w bloku. W takim czują się najlepiej.

Plac budowy

Autor: Elliott Brown
Źródło: http://www.flickr.com

Cieszy ich, że mają wszędzie blisko, że tylko parę kroków dzieli ich od marketu, że wszędzie na ulicach jest pełno ludzi. Inni z kolei bardzo cenią sobie prywatność. Dlatego też od mieszkania w mieście zdecydowanie preferują własny, wybudowany na działce dom, do którego nie będzie mieć nikt, kogo oni sami nie zaproszą.

Ta druga grupa jest chyba nawet bardzo duża. Wielu ludzi podkreśla, że możliwość posiadania na własność domu poza miastem jest dla nich kusząca. Jednak nie wszyscy na to w praktyce się decydują. Przyczyny bywają co do tego zróżnicowane. Zazwyczaj zwyczajnie obawiamy się samej budowy. Wiemy, że jest to bardzo duże i bardzo poważne przedsięwzięcie, którego nie zrealizujemy ot tak, od ręki. Musimy także zarezerwować na to co najmniej rok czy dwa, a zwykle jest to nawet znacznie dłużej. Sprawdź: więcej.

Musimy być przygotowani na to, że będziemy wybierać liczne materiały budowlane, dodatki (np. pigmenty do farb), sprzęt itp. Poza tym wszyscy wokół będą czuli się zobowiązani przedstawiać nam różne porady budowlane, ale i krytykować dane posunięcia. Budowa domu wymaga zatem w praktyce wiele samozaparcia i silnej psychiki.

Namawiamy – naciśnij tutaj schody spiralne i przeloguj się na inną naszą stronę. Tam czekają na Ciebie świeże oraz interesujące informacje.

Nie mówiąc już nawet o sprawach finansowych. Ta kwestia jest bardzo często najtrudniejsza. W końcu, by postawić dom trzeba mieć naprawdę sporo oszczędności. Dla zainteresowanych: www.

budowa domu

Autor: Röben
Źródło: Röben

Mało kogo stać, by od ręki opłacić wszystkie koszty. Z tego względu wiele osób zaciąga kredyty. Jednakże taki kredyt także wiąże się z niemałym stresem, ponieważ jest to zwykle zobowiązanie na wiele lat. A więc: i tak źle, i tak niedobrze. Ciężko podjąć właściwą decyzję, zrobić coś, co do czego będziemy w pełni przekonani. Jeżeli jednak jesteśmy przekonani, że własny dom to coś, o czym naprawdę marzymy, warto działać i robić wszystko, by go mieć.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.