Własny dom czy mieszkanie? Pozytywy jak również wady obu z nich.

Niemal na pewno większość z nas marzy o własnym, nawet małym lokalu. Niemało osób pragnie obszerniejszej oraz przede wszystkim prywatnej przestrzeni i wybiera domy – zarazem te budowane indywidualnie, jak i już gotowe do nabycia u dewelopera. Każdy z tych rodzajów ma swoje plusy, ale również minusy.

Mieszkania zwyczajnie są tańsze niż domy. Jest to zależne głównie od rozmiaru i również położenia mieszkania. Im skromniejsze, tym sporo niższa cena. W wypadku mieszkań możemy zakupić nawet kawalerki bądź mieszkania dwupokojowe, które oczywiście są o wiele tańsze niż mieszkania większe, kilkupokojowe, nie mówiąc nawet o domach. Jednak jeśli ktoś nie dysponuje odpowiednią gotówką albo zwyczajnie nie musi mieć dużego metrażu, to dla niego takowe mieszkanie będzie właściwe.

mieszkanie

Autor: Stacie
Źródło: http://www.flickr.com

Dla rodzin z maluchami najbardziej dopasowane będą mieszkania minimum trzypokojowe. Zarówno dzieci, jak i rodzice, powinni posiadać swoją przestrzeń oraz miejsce, w którym swobodnie mają możliwość robić to, co jest ich pasją, słuchać muzyki, bawić się, uczyć, czytać itp. Minimalne trzypokojowe mieszkanie w dużym mieście, np. Łodzi, Krakowie czy Gdyni, nawet jeżeli powierzchniowo nie jest wyjątkowo wielkie (około 50-60 metrów kwadratowych), jest sporym wydatkiem.

Jeżeli masz ochotę zgłębić więcej, doczytaj więcej (http://domanski.com.pl/wewnetrzne-schody-drewniane-realizacje/) wiadomości opublikowane na kolejnej witrynie – tam mamy na Ciebie uzupełniające artykuły.

Uśredniając trzysta bądź i trzysta pięćdziesiąt tysięcy złotych to normalnie spotykana cena za takie mieszkanie. W zamian otrzymujemy zazwyczaj zasadniczo doskonałą lokalizację – duże miasto, wszędzie jest dobry dojazd, komunikacja autobusowa, jest sporo szkół, szpitali, urzędów oraz miejsc pracy.

Jednakże jeśli ktoś nie musi koniecznie mieszkać w samym centrum, lecz niedaleko miasta, to dobrym wyjściem jest kupno bądź budowa domu jednorodzinnego, albo zamieszkanie w tak zwanym bliźniaku albo szeregówce.

Kupno takiego domu to niejednokrotnie koszt podobny do ceny mieszkania w mieście, jednak wygoda jest pod wieloma względami większy – duża przestrzeń, własny ogród a także garaż. Jeśli bierzemy pod uwagę zakup, to nowe domy łódź, Gdańsk, Warszawa, ale także i mniejsze miasta posiadają w swojej ofercie. Trzeba przejrzeć oferty deweloperów czy też pośredników – zobacz nowe domy w Łodzi.

Jak można zauważyć, zarówno zakup mieszkania, jak również domu, ma swoje plusy, ale i wady. Przed zakupem wymarzonego lokum powinniśmy dobrze przemyśleć swoją decyzję, zastanowić się, czego teraz potrzebujemy, a wówczas z pewnością znajdziemy lokum dla nas najlepsze.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.