Oświetlenie LED jest coraz bardziej powszechne. Jakie są minusy i plus tego oświetlenia, jak wygląda sprawa z montażem?

Coraz z większą częstotliwością można usłyszeć o interesujących rozwiązaniach, jak oświetlenie LED, ale nie wiemy do końca, co tego typu pojęcie znaczy. Trzeba więc się zastanowić nad tą kwestią. tak nazywamy źródło światła oparte na diodach elektroluminescencyjnych. Najważniejsze źródło światła w lampach LED to biała dioda elektroluminescencyjna. Składa się ona z 2 elementów: niebieskiej diody oraz luminforu. Niebieska dioda odpowiada za emisję światła o długości fali około czterystu pięćdziesięciu nm. To światło pobudza do świecenia luminofor, jaki znajduje się w obudowie diody. Co jeszcze warto wiedzieć?

Oświetlenie w Twoim domu

Autor: Elneo
Źródło: Elneo

Luminofor odpowiada za emisję światła żółto-zielonego, a pomieszane ze światłem niebieskim, daje światło białe. W tym miejscu wiele także zależy od luminoforu, dzięki któremu można uzyskać biały kolor o różnej temperaturze barwnej. Aktualnie, najbardziej profesjonalne LED-owe źródła światła białego odznaczają się sprawnością ponad trzystu lumenów z wata mocy elektrycznej, co gwarantuje ponad 44%. Lampy LED oczywiście mają zalety, jak i wady. Najistotniejsza z zalet to znaczna trwałość, szczególnie w odniesieniu do lamp (polecamy apdmarket) żarowych.

Inne pozytywy, o jakich powinniśmy powiedzieć to bardziej znaczna sprawność czy szerszy zakres napięć roboczych, mniejsze nagrzewanie, a również brak zależności temperatury barwowej światła od napięcia zasilającego. Wśród negatywów najczęściej wymienia się wysoką cenę, choć jest ona faktycznie rekompensowana przez bardziej długą żywotność, a również niezbyt wysokie koszty eksploatacyjne. Co do montażu oświetlenia led to nie jest on zbyt uciążliwy. Oto przykład: .

Starczy nawet niezbyt zaawansowana znajomość zagadnień prac remontowo-budowlanych, żeby sobie z tym poradzić. Wśród najtrudniejszych przypadków są te, kiedy projektujemy oświetlenie z dodatkowym elementem wystroju, jakim może być na przykład podwieszany sufit. Czemu? Otóż, wymaga to więcej czasu, ważna jest również precyzja. Przy takim suficie trzeba zrobić szkielet z aluminiowych profili, aby później przykręcić do niego płytę. Dopiero na samym końcu możemy wykonać montaż LED.

żarówki led

Autor: Mike Mozart
Źródło: http://www.flickr.com

W takich sytuacjach lepiej wynająć specjalistyczną firmę, która zajmuje się tego typu instalacją. Także w pozostałych okolicznościach, kiedy montujemy na przykład oprawy led schodowe, być może potrzebna będzie fachowa firma. W sytuacji, gdy montujemy taśmy LED w szafkach jest to bardzo proste. Trzeba tylko zakupić gotowy zestaw do montażu, dostaniemy tego typu w większości ze sklepów branżowych, aby otrzymać pociętą taśmę na odpowiednią długość razem z dodatkami, takimi jak zasilacz.

, ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.