Bezpieczne materiały jakich się używa podczas budowy placów zabaw – zalety nawierzchni syntetycznych.

Bardzo częstym widokiem na osiedlowych placykach są place zabaw. Duża ich część jest stawiana na kawałku trawy, która jest stosunkowo praktyczna i bezpieczna. Lecz pomimo tego ziemia ma dość dużą twardość i przy uderzeniu z nieco większej wysokości można zrobić sobie jakąś krzywdę, dlatego też coraz bardziej powszechne są specjalne powierzchnie które mają odpowiednie parametry amortyzacyjne.

plac zabaw

Autor: Donnie Ray Jones
Źródło: http://www.flickr.com

Dla maluchów ma to ogromne znaczenie, bo znacznie eliminuje niebezpieczeństwo czasami bardzo groźnych upadków i zwiększa komfort zabawy. Zapomnieć także nie można o jeszcze jednej niezwykle istotnej sprawie, to znaczy utrzymanie porządku.

Interesujący post? Jeśli tak sądzisz, wcześniejsza strona (http://www.kabus.pl/) też stanowi godne uwagi źródło informacji, które nawiązuje do tej tematyki.

Obecnie używane nawierzchnie na place zabaw mają dużą odporność na oddziaływanie warunków atmosferycznych, w tym także mrozu i wody, nie ma przy tym problemu, że się robi na nich błoto – a to z pewnością docenią rodzice wszystkich dzieci. Wśród wielu materiałów które są wykorzystywane na place zabaw i obiekty sportowe od lat sporym zainteresowaniem cieszy się tartan, popularny on jest szczególnie na stadionach i bieżniach, bo charakteryzuje się bardzo dobrą sprężystością.

Najlepszym jednak dzisiaj typem podłoża jest nawierzchnia syntetyczna, i to właśnie ją coraz częściej widać na boiskach szkolnych i placach zabaw. Złożona jest ona z dwóch rodzajów warstw, spodniej i wierzchniej. Spodnia warstwa ma większą grubość i to właśnie ona odpowiada za sprężystość podłoża. Należy ją wylać na odpowiednio przygotowanym podłożu, na przykład asfalcie albo betonie, po czym pozostawia na cały dzień do utwardzenia. Po tym okresie czasu nakłada się na nią klej poliuretanowy, i po kolejnych kilku godzinach nakłada warstwę wierzchnią.

W niej z kolei znajduje się granulat kauczukowy w różnym kolorze, który nie tylko daje odpowiednią barwę, ale także sprawia, że nawierzchnia jest bardzo odporna na warunki atmosferyczne i ścieranie. Boiska oraz placyki zrobione w tej technologii są niezwykle bezpieczne – nawet upadek z wysoka niesie za sobą dużo mniejsze ryzyko urazu, bo powierzchnia jest dość miękka i dobrze amortyzująca.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wskazane jest kupić w działkę?

Szanse, jakie stwarza dzisiaj branża nieruchomości, nadal poddawane są rozmaitym procesom. Liczba osób zaciekawionych nabyciem działki budowlanej w województwie zachodniopomorskim nieprzerwanie rośnie, dlatego pracownicy firm próbują stwarzać jak najdogodniejsze warunki i modyfikować swoje propozycje.

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.