Z jakiego powodu należy zdecydować się na ogrzewanie swojego lokalu kominkiem?

Marząc o naszym nowo powstałym domu, mamy przed oczyma zaciszne wnętrza, panującą w nich ciepłą atmosferę i… kominek, który te atmosferę tworzy. Ciepło we wnętrzach i ciepło w nas samych. Należycie współgrający w wnętrzem może stać się głównym punktem pełniącym funkcje dekoracyjne w naszym domu. Należy tylko podjąć decyzję na jakie wykończenie się decydujemy, oraz – co niesamowicie istotne – wybrać projekt kominka.

kominek

Autor: Brandon Carson
Źródło: http://www.flickr.com

Jeśli preferujemy wnętrza w stylu rustykalnym, świetnie sprawdzą się kafle ceramiczne lub cegły. Dzięki kaflom – często tworzonym ręcznie w manufakturach – obudowa kominka może przywodzić na myśl piec, który miały nasze babcie, albo wręcz przeciwnie – stanowić nowoczesną formę. Cegła natomiast może być surowcem z którego postawimy kominek, jak też posłużyć nam jedynie do wykończenia. Kolejnym materiałem jest beton, który sprytnie naśladuje wygląd kosztownych surowców, np. kamienia. Jednak jeśli finanse nam to pozwalają, pokuśmy się o wykończenie z kamienia naturalnego. Ten wytrzymały, niepalny i odporny na wysoką temperaturę surowiec szybciej nam się znudzi, niż zarysuje czy zabrudzi. Pamiętajmy tylko aby obudowy kominkowe (przykłady na stronie) harmonizowały z wnętrzem a jednocześnie nie były zbyt ciemne, gdyż przytłoczą swym wyglądem pomieszczenie.

Ale nasze domowe palenisko to nie jedynie ładny wygląd, ale przede wszystkim funkcjonalność. Po przemyśleniu wszystkich „za i przeciw” inwestorzy postanawiają, by kominek był głównym źródłem zapewniającym ciepło w domu. W takich modelach wkłady kominkowe wyposaża się w tzw. płaszcz wodny (click). Między osłoną z metalu o podwójnych ściankach znajduje się woda, która pobiera temperaturę od płomieni i spalin z kominka. Wielką zaletą posiadania kominka jest dostępność paliwa – drewno (polecamy narzędzia stolarskie warszawa) jest stosunkowo tanim i wszędzie materiałem, jest także całkowicie ekologiczne. Kominek gwarantuje także stosunkowo dokładne regulowanie dostarczanego ciepła w naszych wnętrzach – można to robić przez właściwe porcjowanie ilości drewna lub automatycznie – dzięki zainstalowanym termostatom. Ogrzewanie kominkowe stanowi udane połączenie funkcjonalności z domową atmosferą, której nie zapewnią nam żadne inne źródła ciepła.

,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.