Po co inwestować w przydomowe oczyszczalnie ścieków i jak dużo kosztuje taka inwestycja?

Przydomowa oczyszczalnia ścieków będzie najlepszym podejściem w sytuacji, gdy nie ma możności podłączenia do kanalizacji. Jest to innowacyjne oraz ekologiczne podejście, które z powodzeniem wypiera z zastosowania zasobniki bezodpływowe, zatem szamba.

biologiczna oczyszczalnia ścieków

Autor: Thomas Schlosser
Źródło: http://www.flickr.com
Bez wątpliwości nabycie szamba i jego montaż chłodniczy CiK – (naprawa chłodni) jest tańszą opcją, wynosi blisko 5000 zł, jednakże pod względem eksploatacji okazuje się całkowicie nieintratne.
oczyszczalnia ścieków

Autor: Jameson Fink
Źródło: http://www.flickr.com
Przyjmując, że wywóz ścieków odbywa się dwa razy na miesiąc oraz kosztuje zwykle 90 zł. O wiele bardziej gospodarczym podejściem może być tak zwana biologiczna oczyszczalnia ścieków, która wbrew pojawiającym się sądom, nie wymaga dużo miejsca na układ drenażowy, nie ma też potrzeby dodawania do niej specjalnych preparatów, a przede wszystkim nie emituje nieprzyjemnych zapachów. Podobne niedogodności towarzyszyły oczyszczalniom starszej generacji, tak zwanym drenażowym, jakie okazywały się awaryjne a także nieefektywne, w większości wypadków ze względu na nieprawidłowy montaż. Dodatkowo drenaż taki trzeba wymieniać raz na 9 lat, ze względu na kolmatowanie. Współcześnie coraz to więcej państw UE decyduje się na zupełny zakaz instalacji takich technologii – odkryj więcej na kingspanenviro.com.
Biologiczne oczyszczalnie ścieków opracowane zostały zgodnie z najważniejszymi standardami unijnymi, nie potrzebują ogromnej przestrzeni, mogą być zainstalowane przy dowolnym poziomie wód gruntowych a także nie wymagają używania biopreparatów. W tychże oczyszczalniach w jednym zbiorniku zachodzą procesy redukcji zawiesiny, tak beztlenowe jak też tlenowe na złożach biologicznych. W rezultacie otrzymujemy oczyszczone ścieki, które można odprowadzić do wód powierzchniowych albo do gruntu. Instalację możemy uskutecznić w każdym gruncie i wymaga ona dużej przestrzeni. Eksploatacja polega na wywozie raz na rok części mineralnych, jakie gromadzą się na dnie oczyszczalni ścieków. Rzecz jasna, ażeby bakterie tlenowe wyekwipować w tlen niezbędna jest energia elektryczna. Tu w zależności od technologii musimy liczyć się z kosztem rocznym około 200 zł, co razem z kosztem wywozu osadu da nam kwotę około 300 zł na rok. Jest to suma powyżej siedem razy mniejsza niż wywóz ścieku z szamba, jednakże też dwa razy tańsza w porównaniu do systemów kanalizacji – przeczytaj więcej na kingspanenviro.com/pl.
biologiczna oczyszczalnia ścieków

Autor: Iwan Gabovitch
Źródło: http://www.flickr.com
Podsumowując możemy stwierdzić, iż biologiczna oczyszczalnia ścieków może być zdecydowanie najtańszym wyjściem pozbycia się niewygodnego kłopotu ścieków. Jeśli idzie o koszta całej inwestycji, na rynku znajdują się rozwiązania o rozmaitej rozpiętości cenowej.

Gwarancję poprawnego funkcjonowania z wszystkim zademonstrowanymi plusami dają nam przyrządy dużej klasy, początkowy koszt wraz z montażem waha się od 13 000 do 18 000 zł, jednak jest to wydatek, jaki w długoterminowej eksploatacji jest najbardziej ekonomicznym rozwiązaniem, gwarantującym bezawaryjność i przyjaznym dla natury.

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.