Nowoczesny dom -innowacja na rynku nieruchomości

Wiele mówi się ostatnio o tak zwanych inteligentnych domach. Wówczas nasze mieszkanie staje się niezwykle funkcjonalną i przyjazną dla człowieka przestrzenią, gdzie wszystkie najważniejsze czynności, które każdego dnia zabierają nam czas zostają zautomatyzowane i podlegają kontroli właściciela nieruchomości. Inteligentny dom ma zagwarantować domownikom przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, ma też dopasować się do naszych potrzeb.

Nowoczesna kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego wygoda? W tym przypadku chodzi o bardzo praktyczne rozwiązania. Dawniej, gdy pojawiła się telewizja z możliwością sterowania za pomocą pilota była to dla odbiorców prawdziwa rewelacja, bowiem dawała możliwość domownikom oglądać TV bez konieczności wstawania z kanapy każdorazowo, gdy chcieli przełączyć telewizję na inny kanał. Równolegle operowanie za pomocą pilota możliwe było także jeśli chodzi o odbiorniki muzyczne, a później również w przypadku zewnętrznego systemu otwierania i zamykania bramy wjazdowej do posiadłości.
Dziś wchodząc do mieszkania włącza się automatycznie oświetlenie bez konieczności ingerencji z naszej strony. Na dodatek inteligentne oświetlenie daje możliwość sterowania jakością światła w budynku – możemy stworzyć unikalną atmosferę przy pomocy jednego przycisku na pilocie, dzięki któremu przyciemnimy bądź z kolei rozjaśnimy pokój. Na zbliżonej zasadzie działają domowe sale kinowe, gdzie za pomocą funkcjonalnego pilota możemy wysunąć ekran, zasłonić kotary w oknach i jednocześnie ustawić stosowne nagłośnienie. Oprócz sterowania oświetleniem, inteligentne systemy wykorzystywane w domach umożliwiają także sterowanie temperaturą w domu (zależnie od pogody na zewnątrz system automatycznie dopasowuje temperaturę wewnątrz domu), jak również sterowanie wentylacją.

nowe mieszkanie

Autor: Marcel Heller
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście inteligentny dom zapewnia też bezpieczeństwo – w domu instaluje się kamery i alarm, który reaguje na wszelkie możliwe zagrożenia. Do tego przy pomocy Ipada można w dowolnym miejscu poza domem kontrolować to co się z nim dzieje i w razie czego zamknąć bramę czy zasłonić rolety w oknach (kliknij i zobacz również: okna z łodzi) nawet jeżeli jesteśmy setki mil poza domem. Jest to więc naprawdę wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które zdecydowanie warto zamontować w swojej nieruchomości, aby ułatwić sobie codzienne życie.

Poczytaj więcej o inteligentnym budownictwie – inteligentne domy

, ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.