Nowoczesny dom -innowacja na rynku nieruchomości

Wiele mówi się ostatnio o tak zwanych inteligentnych domach. Wówczas nasze mieszkanie staje się niezwykle funkcjonalną i przyjazną dla człowieka przestrzenią, gdzie wszystkie najważniejsze czynności, które każdego dnia zabierają nam czas zostają zautomatyzowane i podlegają kontroli właściciela nieruchomości. Inteligentny dom ma zagwarantować domownikom przede wszystkim wygodę i bezpieczeństwo, ma też dopasować się do naszych potrzeb.

Nowoczesna kuchnia

Autor: Bill Wilson
Źródło: http://www.flickr.com
Dlaczego wygoda? W tym przypadku chodzi o bardzo praktyczne rozwiązania. Dawniej, gdy pojawiła się telewizja z możliwością sterowania za pomocą pilota była to dla odbiorców prawdziwa rewelacja, bowiem dawała możliwość domownikom oglądać TV bez konieczności wstawania z kanapy każdorazowo, gdy chcieli przełączyć telewizję na inny kanał. Równolegle operowanie za pomocą pilota możliwe było także jeśli chodzi o odbiorniki muzyczne, a później również w przypadku zewnętrznego systemu otwierania i zamykania bramy wjazdowej do posiadłości.
Dziś wchodząc do mieszkania włącza się automatycznie oświetlenie bez konieczności ingerencji z naszej strony. Na dodatek inteligentne oświetlenie daje możliwość sterowania jakością światła w budynku – możemy stworzyć unikalną atmosferę przy pomocy jednego przycisku na pilocie, dzięki któremu przyciemnimy bądź z kolei rozjaśnimy pokój. Na zbliżonej zasadzie działają domowe sale kinowe, gdzie za pomocą funkcjonalnego pilota możemy wysunąć ekran, zasłonić kotary w oknach i jednocześnie ustawić stosowne nagłośnienie. Oprócz sterowania oświetleniem, inteligentne systemy wykorzystywane w domach umożliwiają także sterowanie temperaturą w domu (zależnie od pogody na zewnątrz system automatycznie dopasowuje temperaturę wewnątrz domu), jak również sterowanie wentylacją.

nowe mieszkanie

Autor: Marcel Heller
Źródło: http://www.flickr.com
Oczywiście inteligentny dom zapewnia też bezpieczeństwo – w domu instaluje się kamery i alarm, który reaguje na wszelkie możliwe zagrożenia. Do tego przy pomocy Ipada można w dowolnym miejscu poza domem kontrolować to co się z nim dzieje i w razie czego zamknąć bramę czy zasłonić rolety w oknach (kliknij i zobacz również: okna z łodzi) nawet jeżeli jesteśmy setki mil poza domem. Jest to więc naprawdę wygodne i funkcjonalne rozwiązanie, które zdecydowanie warto zamontować w swojej nieruchomości, aby ułatwić sobie codzienne życie.

Poczytaj więcej o inteligentnym budownictwie – inteligentne domy

, ,

Related posts

Jak wiele korzyści przynoszą izolacje natryskowe? Podpowiadamy gdzie powinniśmy wykorzystać piankę izolacyjną

Każdy budynek potrzebuje odpowiedniej izolacji termicznej, która daje mieszkańcom potężny komfort jak również pozwala zminimalizować opłaty w czasie grzewczym. Wybór ogrzewania oraz rodzaju izolacji stanowi bardzo ważną decyzję, gdyż z określonych rozwiązań będziemy korzystać przez długie lata. Powinniśmy także pamiętać, że izolacje cieplne stanowią dziś już nie tylko ogromny komfort, ale również odgórny wymóg, jaki dotyczy różnych budynków publicznych.

Jaka powinna być charakterystyka procesu kupowania nowego mieszkania?

Zarówno dawniej, jak i obecnie, pragnieniem większej części osób jest w pierwszej kolejności możliwość zakupu domu za swoje pieniądze. W razie posiadania większej sumy można myśleć nawet o budowie domu, jednak aktualnie, zwłaszcza w większych miastach, niewiele osób na to stać. Aktualnie panuje również trend do wynajmowania pokojów i lokali, najczęściej przez studentów. Osoby takie przeprowadzają się do większych miast, by móc chodzić na uczelnię wyższą i w takim miejscu szukają pomieszczenia lub lokalu dla swoich potrzeb.

Niektóre zakłady gwarantują generalne wykonawstwo

Na budowie trzeba kogoś, kto będzie wszystko nadzorował
Gdy pojawia się inwestor, pragnący coś zbudować, to poszukuje on odpowiednich ludzi, którzy przyjmą na siebie obowiązek dopilnowania wszystkiego, tak by jak najlepiej się przedstawiało i było robione ze wszystkimi szczegółami. Przez to właśnie potrzebni okazują się być ludzie, którzy będą trudnili się techniczną stroną budowy, a zatem postawieniem wszystkiego co potrzebne, lecz również konieczni będą ci, którzy będą całą tą budowę nadzorować oraz wezmą odpowiedzialność za jej przebieg, a również będą odpowiedzialni za wybór konkretnych ekip budowlanych, które będą się tam musiały pojawić.

Jakie są etapy budowy domu?

Gdy bierzemy się za budowę domu, chcemy posiadać świadomość,że wszystko robimy dobrze i najmniejszego etapu nie pomijamy. Przez to właśnie powinniśmy spojrzeć na blog o budowie domu, gdyż to tam będziemy mogli wyszukać najlepsze rozwiązania, interesujące porady, a też informacje jak unikać różnych błędów, które mogą posiadać w przyszłości spore konsekwencje dla naszej budowli.

Dachówka ceramiczna

Normą w technologii budowlanej jest już dachówka ceramiczna, która ma kilka rodzajów: karpiówka, z zakończeniem np. owalnym, jest płaska, esówka w kształcie „S” i mniszka wygięta rogami do góry. To logiczne, że zwykła dachówka ma pomarańczowy kolor, ale angobowanie pozwala ten kolor zmodyfikować.

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.

Zastosowanie żurawi na budowie

Świetnie pamiętamy krajobraz naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowlanym. Postawiliśmy nowe, imponujące areny sportowe w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy starego lądu. Budowaliśmy kolejne odcinki autostrad, a także przygotowywaliśmy pomieszczenia użytku publicznego, takie jak dworce. Oprócz tego, powstało mnóstwo nowych hoteli i restauracji, gotowych na przyjęcie kibiców futbolu z całego globu.

Budowa domu, czyli o jakiego typu elementach trzeba pamiętać, by wszystko się udało

Budowa domu związana jest z koniecznością przeprowadzenia ściśle określonych prac. Pierwszym etapem jest rzecz jasna wybór projektu domu, następnie jego budowa oraz etap prac wykończeniowych.Zaczynając budowę domu, trzeba oczywiście w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych. Dopiero kiedy pozwolenie zostanie wydane będzie można pomyśleć o wybraniu projekty domów Białystok, które ma do zaoferowania. Projekty domów Białystok, które może zaproponować postawią nas przed obowiązkiem podjęcia decyzji, jakiego rodzaju dom planujemy wybudować. Pracownie architektoniczne mają bowiem do zaproponowania swoim klientom najróżniejsze projekty domów.