Należycie zaplanowane budynki

W obecnych czasach dla jakiegokolwiek inwestora istotne jest, ażeby wybudowanie obiektu było nie tylko ekonomiczne, lecz aby budynek ładnie wyglądał i był energooszczędny.
Budynki energooszczędne muszą być prawidłowo zaprojektowane i wykonane z takich materiałów, które zagwarantują małe koszty późniejszego użytkowania.

fotogram - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Dobór odpowiedniej jakości surowców, także prawidłowe ich przeznaczenie i ocieplenie pozwala stworzyć ściany, które spełniają warunki które dotyczą niskiego współczynnika przenikania ciepła.

Koniecznie zobacz na stronie (www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne-malaga,g48.html) analogiczne informacje. Tam też znajdziesz coś emocjonującego, ponieważ przedstawia ona podobną problematykę.

Na to, czy budynek jest energooszczędny wpływa dużo składników. Jest to bryła budynku, grupowanie wnętrz zależnie od ról, usytuowanie w terenie i jego charakterystyka, stanowisko w stosunku do stron świata, przegrody zewnętrzne, system wentylacji, nagrzewanie. Mury zewnętrzne mają oddziaływanie na energooszczędność, ale również surowiec użyty do ich stworzenia i ocieplenia nie jest bez wpływu. Ponieważ południe jest najcieplejszą stroną świata, to właśnie w owym kierunku powinna być zwrócona największa przestrzeń fasady. Drobnowymiarowe fragmenty murów mają długoletnią tradycję i z tego względu nazywane są mianem budownictwa standardowego. Nieduże gabaryty części pozwalają konstruować je ręcznie, bez przeznaczenia specjalistycznego wyposażenia i zespolić na zwykłe, czy też drobne złącza.

apartament

Autor: Collomix
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/Collomix2.jpg
Budynek powinien posiadać prostą, zwartą bryłę, najodpowiedniej na planie prostokąta.

Oszczędność energii przyniesie również stosowna lokalizacja budynku na działce. Bez względu na to które materiały kupimy ważne jest, abyśmy zdrowo i wygodnie zamieszkiwali.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Samsung Galaxy – niezwykle popularny model smartfona

Samsung to marka znana w Polsce od wielu dziesięcioleci. Praktycznie każdy z nas ma w mieszkaniu co najmniej produkt tego producenta. Teraz produkty Samsunga zalewają rynek telefoniczny.
Z pewnością każdy z nas ma komórkę, dzisiaj niezwykle ciężko jest sobie wyobrazić odwrotną sytuację.

Wybierz wyjątkowy prezent z myślą o osobie, której go wręczysz, a szczęście nie zniknie jej z twarzy!

Niejednokrotnie przytrafia się, iż ktoś z dużymi chęciami zamierza podjąć się ciężkiego zadania, którym niewątpliwie jest dobór podarunku na różne okazje, zwykle zaś urodziny, ale nie potrafi swojego pomysłu sfinalizować w taki sposób, by odpowiadał on wymogom osoby obdarowywanej. Dlaczego? Na ogół dobieramy prezenty podług własnych upodobań i swych osobistych preferencji lub potrzeb, jakie to różnią się od tego, co chce otrzymać osoba czekająca na upominek.

W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze niewiele lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować oraz dbać, aby nie spadły na ziemię, bo to może wskazywać na ich koniec. Znakomitą ochronę dla każdego smartphone może zapewniać etui.