Należycie zaplanowane budynki

W obecnych czasach dla jakiegokolwiek inwestora istotne jest, ażeby wybudowanie obiektu było nie tylko ekonomiczne, lecz aby budynek ładnie wyglądał i był energooszczędny.
Budynki energooszczędne muszą być prawidłowo zaprojektowane i wykonane z takich materiałów, które zagwarantują małe koszty późniejszego użytkowania.

fotogram - dom

Autor: Daniel Jolivet
Źródło: http://www.flickr.com

Dobór odpowiedniej jakości surowców, także prawidłowe ich przeznaczenie i ocieplenie pozwala stworzyć ściany, które spełniają warunki które dotyczą niskiego współczynnika przenikania ciepła.

Koniecznie zobacz na stronie (www.artimbo.pl/ploty-boazeryjne-malaga,g48.html) analogiczne informacje. Tam też znajdziesz coś emocjonującego, ponieważ przedstawia ona podobną problematykę.

Na to, czy budynek jest energooszczędny wpływa dużo składników. Jest to bryła budynku, grupowanie wnętrz zależnie od ról, usytuowanie w terenie i jego charakterystyka, stanowisko w stosunku do stron świata, przegrody zewnętrzne, system wentylacji, nagrzewanie. Mury zewnętrzne mają oddziaływanie na energooszczędność, ale również surowiec użyty do ich stworzenia i ocieplenia nie jest bez wpływu. Ponieważ południe jest najcieplejszą stroną świata, to właśnie w owym kierunku powinna być zwrócona największa przestrzeń fasady. Drobnowymiarowe fragmenty murów mają długoletnią tradycję i z tego względu nazywane są mianem budownictwa standardowego. Nieduże gabaryty części pozwalają konstruować je ręcznie, bez przeznaczenia specjalistycznego wyposażenia i zespolić na zwykłe, czy też drobne złącza.

apartament

Autor: Collomix
Źródło: http://prasa.gutpr.pl/Collomix2.jpg
Budynek powinien posiadać prostą, zwartą bryłę, najodpowiedniej na planie prostokąta.

Oszczędność energii przyniesie również stosowna lokalizacja budynku na działce. Bez względu na to które materiały kupimy ważne jest, abyśmy zdrowo i wygodnie zamieszkiwali.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.