Jakim sposobem używać deszczówkę.

Bez przerwy na nasze ogrody i domy duże ilości deszczówki, która później wsiąka w ziemię, paruje lub spływa do niżej położonych miejsc. W naszym klimacie opady są dość częste i czasami są dość obfite, lecz zdarzają się także okresy bez deszczu, w czasie których gleba i rośliny dość mocno wysychają. Jak się jednak okazuje, da się niewielkimi kosztami zatrzymać część spadającej podczas deszczów i użytkować ją w okresie, gdy nie ma opadów.

plastikowy zbiornik na deszczówkę

Autor: Michael Coghlan
Źródło: http://www.flickr.com
Podstawowym zastosowaniem deszczówki stało się podlewanie trawników i ogrodów.

Jeśli rozpatrywana problematyka okazała się dla Ciebie cenna oraz zamierzasz ją zbadać także pod innym kątem, przeczytaj więcej w witrynie (http://malesapd.pl/?url=kontakt) – ona też ją przedstawia.

Woda taka nie zawiera licznych związków chemicznych, które można znaleźć w wodzie wodociągowej, w tym bardzo nielubianego przez większość roślin chloru. W dużych miejscowościach będzie miała trochę zanieczyszczeń zebranych z powietrza, ale w końcu dokładnie w takiej samej postaci leci ona w czasie deszczów. Następnym wykorzystaniem zebranej podczas opadów wody może być mycie samochodów, ponieważ nie pozostawia śladów na lakierze, coraz więcej ludzi używa jej także w łazienkach przyłączając do spłuczek.

zdobiona rynna na deszczówkę

Autor: Jnzl’s Public Domain Photos
Źródło: http://www.flickr.com

Za użytkowaniem wody deszczowej przemawia w pierwszej kolejności ekonomia. Metr sześcienny wody z wodociągów to koszt co najmniej kilku złotych, a na każdorazowe podlanie przydomowego ogrodu potrzeba będzie niekiedy takich metrów kilka. W skali miesiąca dać to może kilkadziesiąt złotych przeznaczonych na samo podlewanie, a za wodę zebraną z opadów nic się przecież nie płaci.

Wprawdzie zbiornik do zbierania wody deszczowej jest jakimś wydatkiem przy budowaniu instalacji, lecz jego koszt nie jest wysoki, a oprócz tego jest to zakup na wiele lat użytkowania. Najpopularniejsze są zbiorniki wykonane z tworzyw sztucznych. W przeciwieństwie do metalowych nie powinno w nich być problemów ze rdzewieniem, a woda długi czas będzie utrzymywać odpowiedni poziom czystości. Tego typu zbiorniki mogą być wewnętrzne lub zewnętrze, niekiedy wyposażone są w dodatkowe urządzenia takie jak pompy, wydruki albo systemy uzupełniające.

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.