Jak wybrać najbardziej solidną izolację termiczną? Co jest istotne, na co musimy zwrócić uwagę?

Najlepsza izolacja termiczna to najlepiej dopasowany materiał izolacyjny. Wielu wierzy, iż to takim materiałem jest wełna mineralna oraz styropian. Bez wątpienia, to znane i cenione izolacje, aczkolwiek producenci, jak np. firma Velux, ciągle poprawiają swoją propozycję, umożliwiając wykonanie lepszego wyboru.

termoizolacje

Autor: Baumit
Najbardziej nowoczesne izolacje termiczne (warto zobaczyć) odznaczają się głównie tym, że mają lepsze parametry cieplne aniżeli standardowe materiały. Widać już to w obrębie współczynnika przewodzenia ciepła, który w standardowych ociepleniach wynosi – 0,031, a w nowoczesnych – 0,040 W/(m-k). Dzieje się tak z powodu równomiernego zwiększenia gęstości. Po prostu, grubsze płyty mają zwartą strukturę, tak samo jak te cienkie, stąd też ich parametry są dość zbliżone.

Ta konkretna, zwarta budowa symbolizuje, że izolacja jest w mniejszym stopniu nasiąkliwa i dużo bardziej odporna na czynniki zewnętrzne. Sprawia to, iż nie trzeba obawiać się jej zamoknięcia, jakby na przykład po przyklejeniu ocieplenia do ściany musielibyśmy na pewien czas wstrzymać prace. Ten materiał jest też bardzo dobry do wykorzystywania w podziemnych częściach budynku, a również w miejscach narażonych na bezpośredni kontakt ze śniegiem albo z wodą. Izolacyjność takich płyt styropianowych polepszyło także wykorzystywanie domieszki grafitu. Z drobnych, grafitowych cząstek przygotowuje się granulat, który z kolei zmienia się w srebrnoszare płyty. można go zarówno łączyć ze zwykłym granulatem styropianowym, wobec czego tworząc płyty w szare kropki.

ocieplenie domu

Autor: Velux Polska
Źródło: Velux Polska
Te płyty, tworzone np. przez firmę Velux (), charakteryzują się mniejszą gęstością, są również lżejsze niż styropianowe, jednocześnie ich cieplne cechy są lepsze. To sprawia, że jesteśmy w stanie użytkować cieńszą warstwę izolacji, wobec czego oszczędzamy surowiec, przy zachowaniu odpowiedniej izolacyjności przegród.

Absorbujący tekst? Jeżeli takie jest Twoje zdanie, to spójrz również na pokrewne wątki (https://wkg.pl/kamien-naturalny/) posiadające zbliżone tematy – one bez reszty Cię pochłoną.

Na dodatek, grafitowe cząstki mogą odbijać promieniowanie cieplne, co także ogranicza ucieczkę ciepła z domu. Zwiększenie odporności na promieniowanie UV to również wolniejsze starzenie się domu. Te elementy sprawiają, że nasz dom jest pod każdym względem lepiej zabezpieczony, a to niezmiernie ważne, ponieważ wpływa na kompletną jego trwałość.

, ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Samsung Galaxy – niezwykle popularny model smartfona

Samsung to marka znana w Polsce od wielu dziesięcioleci. Praktycznie każdy z nas ma w mieszkaniu co najmniej produkt tego producenta. Teraz produkty Samsunga zalewają rynek telefoniczny.
Z pewnością każdy z nas ma komórkę, dzisiaj niezwykle ciężko jest sobie wyobrazić odwrotną sytuację.

Wybierz wyjątkowy prezent z myślą o osobie, której go wręczysz, a szczęście nie zniknie jej z twarzy!

Niejednokrotnie przytrafia się, iż ktoś z dużymi chęciami zamierza podjąć się ciężkiego zadania, którym niewątpliwie jest dobór podarunku na różne okazje, zwykle zaś urodziny, ale nie potrafi swojego pomysłu sfinalizować w taki sposób, by odpowiadał on wymogom osoby obdarowywanej. Dlaczego? Na ogół dobieramy prezenty podług własnych upodobań i swych osobistych preferencji lub potrzeb, jakie to różnią się od tego, co chce otrzymać osoba czekająca na upominek.

W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze niewiele lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować oraz dbać, aby nie spadły na ziemię, bo to może wskazywać na ich koniec. Znakomitą ochronę dla każdego smartphone może zapewniać etui.