Dach – reperować czy wymienić

Systematyczna kontrola dachu to jeden z głównych obowiązków posiadacza domu. W przypadku jakichkolwiek problemów trzeba podjąć decyzję, reperacja czy całościowa wymiana. Dach jest miejscem najbardziej narażonym na takie zagrożenia jak gwałtowne opady atmosferyczne, wichura czy mikroby. Tak jak każda inna rzecz i dach nieśmiertelny nie jest. Warto jest więc o tym pamiętać. Gdy z dachem dzieje się coś alarmującego, dobrze jest zatrudnić dekarza, który ustali, czy nieodzowna będzie reperacja czy też całkowita wymiana dachu.

Ocieplenie domu

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć na względzie, że wszelkie roboty na dachu należy zgłosić odpowiednim urzędom zgodnie z regulacjami budowlanymi. (ocieplenie poddasza pianką) Bez zgody właściwego urzędu możliwym jest tylko naprawianie na nawierzchni dachu niedużych nieszczelności. Zgłoszenie trzeba złożyć co minimum jeden miesiąc przed planowanym terminem przeprowadzenia robót na blankiecie pobranym z urzędu bądź jego strony www. Trzeba w nim wskazać rodzaj, obszar i sposób realizowania robót i czas ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia trzeba dołączyć deklarację o prawie do dysponowania posiadłością na cele budowlane (heliodon – generalne wykonawstwo kraków) – .

Pozwolenie na budowę będzie nieodzowne, kiedy przy okazji remontu dachu zechcemy odmienić jego konstrukcję, podnieść budynek, zaadaptować poddasze na cele mieszkalne, dobudować kolejne pokoje albo wstawić okna dachowe. Prace te wykraczają poza zakres renowacji domu i stanowią przebudowę. Jeżeli dach często przecieka, natomiast z racji wilgoci tworzy się groźny dla zdrowia grzyb lub jeśli dach jest uszkadzany poprzez szkodniki, trzeba zastanowić się nad jego wymianą. Jeżeli mamy dach kryty dachówką, wymiany wymagają tylko zepsute fragmenty, nie będzie tu konieczności wymiany wszystkich.

Gdy jednak konieczna jest naprawa więźby albo odgrzybianie koniecznie może być zdjęcie całego pokrycia. W bardzo starych budowlach, w których dach osłonięty jest papą, warto pomyśleć o zerwaniu wiekowej papy i ułożeniu nowej aniżeli naprawiać jej elementy. Wykonalne jest również położenie nowej na starą – unikniesz wtedy kłopotliwego zdzierania.

Trudniejsza sytuacja występuje jeśli dach pokryty jest blachodachówką bądź gontem bitumicznym, bo w każdym z tych przypadków konieczna będzie wymiana pełnego pokrycia. Przy okazji wskazane jest zrealizować ocieplenie dachu pianką – .

, , , ,

Related posts

Taśma klejąca z nadrukiem – najbardziej uniwersalny towar, który posiada właściwie każdy człowiek w swoim mieszkaniu.

W współczesnych czasach jest wiele przedmiotów, które posiadają bardzo wszechstronne zastosowanie. Są one dla jednostek, czymś normalnym i oczywistym, ponieważ większości z nich zdaje się jakby istniały od zawsze. Dlatego też rzeczy te nie są w żaden sposób doceniane aż do chwili, kiedy są niezbędne a okazuje się, że nie ma ich w mieszkaniu. Wtenczas dopiero wychodzi, że nie można się bez nich obejść.

W co powinno się wyposażyć się przed odnawianiem domu?

Nie da się zanegować zjawiska, że nasze własne mieszkanie jest miejscem, o które chcemy zadbać najbardziej jak tylko umiemy. To właśnie tam bowiem spędzamy największa ilość swojego czasu w czasie całego życia, dlatego też posiadanie komfortowych warunków wydaje się być pod każdym względem umotywowane. W związku z takim stanem rzeczy czynimy z naszej strony wszelkie wysiłki, aby nasze domowe powierzchnie mogły prezentować się atrakcyjnie wzrokowo i jednocześnie funkcjonalnie.

Inteligentne ogrzewanie – marzenie Krakowian na zimniejsze dni…

Gusta, również co do pogody, mamy bardzo różne. Jedni z nas kochają lato, inni wiosnę, a jeszcze inni zimę. Znaczna część społeczeństwa jednak nienawidzi, kiedy jest zimno. Wtedy narzekamy, iż nie mamy na nic ochoty, czas na dworze spędza się niemiło. Uwielbiamy za to schować się w przytulnym mieszkaniu, zaszyć przy kominku albo pod kocem z ciepłą herbatą oraz książką. W takich chwilach cieszymy się, że memy swój azyl, miejsce, które chroni nas od niezbyt przyjemnej rzeczywistości. Jednak jest to możliwe tylko wtedy, kiedy mamy świetne i sprawne inteligentne ogrzewanie kraków.

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.