Ile powinien wynosić dystans między tralkami w balustradzie?

Wedle wielu specjalistów, do w najwyższym stopniu ozdobnych elementów schodów należy balustrada. Niestety wybór najwłaściwszego rozwiązania i materiałów, które miałyby być wykorzystane nie jest taki łatwy.

Muszą być one przecież dopasowane do wyglądu domu, przede wszystkim jeśli schody są także w salonie.
Jeśli barierki będą odpowiednio wybrane, będą miały wpływ nie tylko na estetykę, ale również powiększą poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli przedstawiony na tej stronie artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, gdyż na pewno warto zobaczyć tu także inny podobny materiał.

Jeżeli chodzi o stronę wizualną, powinny one współgrać z wystrojem, jaki jest zachowany w pomieszczeniu. Jednak wybierając typ balustrady, musimy również pamiętać o wygodzie. W zależności od jej typu, balustrada może sprawić, że schody będą wyłącznie elementem tła lub wręcz odwrotnie – sprawią, że schody będą najważniejszym elementem aranżacji. Jeżeli chodziłoby o balustrady montowane wewnątrz, na rynku funkcjonuje bardzo duża paleta zarówno materiałów, jak i ta dotycząca wzornictwa. W zasadzie barierami mogą być wyłącznie wyobraźnia architekta oraz przeznaczany na ten cel budżet. Według fachowców najbardziej bezpieczna balustrada powinna mieć ok. 90 centymetrów wysokości, a jeśli posiada ona pionowe elementy, odstęp między nimi nie może mieć mniej niż 12 centymetrów. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w takiej sytuacji, kiedy w domu są małe dzieci.

Łącznik balkonowy Isokorb XT

Autor: Schöck Sp. z o.o.
Źródło: Schöck Sp. z o.o.
balustrady

Autor: Soudal Sp. z o.o.
Źródło: www.soudal.pl
Jeżeli natomiast chodzi o poręcz, zatem inaczej mówiąc podchwyt, powinna mieć ona ok. 7 centymetrów szerokości. Wszystkie wspomniane wcześniej rozmiary powodują, że taka balustrada będzie w większym stopniu efektowna, lecz mniej ergonomiczna w codziennym użytkowaniu.

W nowoczesnych domach o wiele częściej wykorzystywane są balustrady wyprodukowane przy pomocy stali oraz szkła, natomiast w tych bardziej typowych wnętrzach króluje oczywiście drewno i ew. żeliwo.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.