Ile powinien wynosić dystans między tralkami w balustradzie?

Wedle wielu specjalistów, do w najwyższym stopniu ozdobnych elementów schodów należy balustrada. Niestety wybór najwłaściwszego rozwiązania i materiałów, które miałyby być wykorzystane nie jest taki łatwy.

Muszą być one przecież dopasowane do wyglądu domu, przede wszystkim jeśli schody są także w salonie.
Jeśli barierki będą odpowiednio wybrane, będą miały wpływ nie tylko na estetykę, ale również powiększą poczucie bezpieczeństwa.

Jeżeli przedstawiony na tej stronie artykuł okazał się dla Ciebie interesujący, kliknij tutaj, gdyż na pewno warto zobaczyć tu także inny podobny materiał.

Jeżeli chodzi o stronę wizualną, powinny one współgrać z wystrojem, jaki jest zachowany w pomieszczeniu. Jednak wybierając typ balustrady, musimy również pamiętać o wygodzie. W zależności od jej typu, balustrada może sprawić, że schody będą wyłącznie elementem tła lub wręcz odwrotnie – sprawią, że schody będą najważniejszym elementem aranżacji. Jeżeli chodziłoby o balustrady montowane wewnątrz, na rynku funkcjonuje bardzo duża paleta zarówno materiałów, jak i ta dotycząca wzornictwa. W zasadzie barierami mogą być wyłącznie wyobraźnia architekta oraz przeznaczany na ten cel budżet. Według fachowców najbardziej bezpieczna balustrada powinna mieć ok. 90 centymetrów wysokości, a jeśli posiada ona pionowe elementy, odstęp między nimi nie może mieć mniej niż 12 centymetrów. Jest to bardzo ważne przede wszystkim w takiej sytuacji, kiedy w domu są małe dzieci.

Łącznik balkonowy Isokorb XT

Autor: Schöck Sp. z o.o.
Źródło: Schöck Sp. z o.o.
balustrady

Autor: Soudal Sp. z o.o.
Źródło: www.soudal.pl
Jeżeli natomiast chodzi o poręcz, zatem inaczej mówiąc podchwyt, powinna mieć ona ok. 7 centymetrów szerokości. Wszystkie wspomniane wcześniej rozmiary powodują, że taka balustrada będzie w większym stopniu efektowna, lecz mniej ergonomiczna w codziennym użytkowaniu.

W nowoczesnych domach o wiele częściej wykorzystywane są balustrady wyprodukowane przy pomocy stali oraz szkła, natomiast w tych bardziej typowych wnętrzach króluje oczywiście drewno i ew. żeliwo.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Samsung Galaxy – niezwykle popularny model smartfona

Samsung to marka znana w Polsce od wielu dziesięcioleci. Praktycznie każdy z nas ma w mieszkaniu co najmniej produkt tego producenta. Teraz produkty Samsunga zalewają rynek telefoniczny.
Z pewnością każdy z nas ma komórkę, dzisiaj niezwykle ciężko jest sobie wyobrazić odwrotną sytuację.

Wybierz wyjątkowy prezent z myślą o osobie, której go wręczysz, a szczęście nie zniknie jej z twarzy!

Niejednokrotnie przytrafia się, iż ktoś z dużymi chęciami zamierza podjąć się ciężkiego zadania, którym niewątpliwie jest dobór podarunku na różne okazje, zwykle zaś urodziny, ale nie potrafi swojego pomysłu sfinalizować w taki sposób, by odpowiadał on wymogom osoby obdarowywanej. Dlaczego? Na ogół dobieramy prezenty podług własnych upodobań i swych osobistych preferencji lub potrzeb, jakie to różnią się od tego, co chce otrzymać osoba czekająca na upominek.

W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze niewiele lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować oraz dbać, aby nie spadły na ziemię, bo to może wskazywać na ich koniec. Znakomitą ochronę dla każdego smartphone może zapewniać etui.