Jakiego rodzaju są plusy drzwi zewnętrznych wyprodukowanych z PCW?

Podstawowym kryterium doboru drzwi zewnętrznych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, gdyż nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi wejściowych jest drogi w stosunku do swej niskiej klasy albo na odwrót – model drzwi będzie tani, jednak będzie też wysokiej klasy.

katalog

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
W sprzedaży można by znaleźć drzwi wejściowe z drewna, ze stali, z PCW albo drzwi aluminiowe. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są solidne, mocne oraz zazwyczaj stosunkowo niedrogie. Posiadają one ramę wykonaną z drewna albo ze stali, która obłożona jest arkuszami blachy. Tego typu drzwi mogą być wyłożone okleinami drewnopodobnymi albo mogłyby być polakierowane przy pomocy farb. Bardziej kosztowne wersje posiadają wykończenie z drewna lub ze sklejki.
Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali niełatwo jest jednak ocieplić, zatem przeważnie mają one dość wysoki współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on 1,3 -1,5 W/(m 2. K). Pomimo tego, że są już na rynku pasywne drzwi metalowe, które mają parametr U=0,8. Drzwi z tworzyw sztucznych mają ościeżnice i ramę z profilu z PCW. Panel drzwiowy także pokryty jest arkuszami z PCW. Powierzchnia tego typu drzwi drzwi wewnętrzne jest lakierowana albo okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW mają bardzo dobre właściwości cieplne. Przykładowo mają parametr U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Takie drzwi są bardzo tanie oraz znane, a ich wielką mocną stroną jest to, że łatwo można by je dopasować do zewnętrznych rolet, otworów okiennych czy nawet do bramy garażowej. Drzwi z drewna są kosztowne. Mają ościeżnicę oraz ramę z drewnianej klejonki.

Skrzydło tego typu drzwi jest pokryte sklejką, płytą wiórową albo płytą HDF. Na ich powierzchni znajduje się szlachetny fornir z buku, mahoniu czy meranti. Tego typu drzwi mają bardzo doskonałe parametry cieplne. Mogłyby nawet osiągać współczynnik U=0,7-0,8 W/(m2K).

, ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Samsung Galaxy – niezwykle popularny model smartfona

Samsung to marka znana w Polsce od wielu dziesięcioleci. Praktycznie każdy z nas ma w mieszkaniu co najmniej produkt tego producenta. Teraz produkty Samsunga zalewają rynek telefoniczny.
Z pewnością każdy z nas ma komórkę, dzisiaj niezwykle ciężko jest sobie wyobrazić odwrotną sytuację.

Wybierz wyjątkowy prezent z myślą o osobie, której go wręczysz, a szczęście nie zniknie jej z twarzy!

Niejednokrotnie przytrafia się, iż ktoś z dużymi chęciami zamierza podjąć się ciężkiego zadania, którym niewątpliwie jest dobór podarunku na różne okazje, zwykle zaś urodziny, ale nie potrafi swojego pomysłu sfinalizować w taki sposób, by odpowiadał on wymogom osoby obdarowywanej. Dlaczego? Na ogół dobieramy prezenty podług własnych upodobań i swych osobistych preferencji lub potrzeb, jakie to różnią się od tego, co chce otrzymać osoba czekająca na upominek.

W jakim celu trzeba kupić etui na smartphona?

Nowoczesne komórki w dużym stopniu różnią się od tych, jakich używaliśmy jeszcze niewiele lat temu. Powinno się ich bardzo pilnować oraz dbać, aby nie spadły na ziemię, bo to może wskazywać na ich koniec. Znakomitą ochronę dla każdego smartphone może zapewniać etui.