Jakiego rodzaju są plusy drzwi zewnętrznych wyprodukowanych z PCW?

Podstawowym kryterium doboru drzwi zewnętrznych jest najczęściej cena, jednak nie powinno tak być, gdyż nie jest to najbardziej istotny czynnik.
W praktyce może okazać się, że określony, konkretny model drzwi wejściowych jest drogi w stosunku do swej niskiej klasy albo na odwrót – model drzwi będzie tani, jednak będzie też wysokiej klasy.

katalog

Autor: Sanitec KOŁO
Źródło: Sanitec KOŁO
W sprzedaży można by znaleźć drzwi wejściowe z drewna, ze stali, z PCW albo drzwi aluminiowe. Najbardziej popularne są drzwi stalowe, które są solidne, mocne oraz zazwyczaj stosunkowo niedrogie. Posiadają one ramę wykonaną z drewna albo ze stali, która obłożona jest arkuszami blachy. Tego typu drzwi mogą być wyłożone okleinami drewnopodobnymi albo mogłyby być polakierowane przy pomocy farb. Bardziej kosztowne wersje posiadają wykończenie z drewna lub ze sklejki.
Olimpia Port

Autor: Grupa Archicom
Źródło: Grupa Archicom
Drzwi zewnętrzne nowoczesne ze stali niełatwo jest jednak ocieplić, zatem przeważnie mają one dość wysoki współczynnik przenikania ciepła. Wynosi on 1,3 -1,5 W/(m 2. K). Pomimo tego, że są już na rynku pasywne drzwi metalowe, które mają parametr U=0,8. Drzwi z tworzyw sztucznych mają ościeżnice i ramę z profilu z PCW. Panel drzwiowy także pokryty jest arkuszami z PCW. Powierzchnia tego typu drzwi drzwi wewnętrzne jest lakierowana albo okleinowana. Drzwi wejściowe z PCW mają bardzo dobre właściwości cieplne. Przykładowo mają parametr U wynoszący 1-1,3 W/(m2K). Takie drzwi są bardzo tanie oraz znane, a ich wielką mocną stroną jest to, że łatwo można by je dopasować do zewnętrznych rolet, otworów okiennych czy nawet do bramy garażowej. Drzwi z drewna są kosztowne. Mają ościeżnicę oraz ramę z drewnianej klejonki.

Skrzydło tego typu drzwi jest pokryte sklejką, płytą wiórową albo płytą HDF. Na ich powierzchni znajduje się szlachetny fornir z buku, mahoniu czy meranti. Tego typu drzwi mają bardzo doskonałe parametry cieplne. Mogłyby nawet osiągać współczynnik U=0,7-0,8 W/(m2K).

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.