Elegancka, stylowa podłoga to wizytówka wszystkich mieszkań

Poza tym podłogi spełniają ważne zadanie użytkowe, gdyż po nich każdego dnia mieszkańcy będą przemierzać setki metrów. Zależnie od charakteru pomieszczeń stosuje się różne materiały, przykładowo w kuchniach i łazienkach najpraktyczniejsze są płytki, które są odporne na wodę i łatwo się je czyści.

drewniana podłoga

Autor: TANAKA Juuyoh (田中十洋)
Źródło: http://www.flickr.com
Za to w salonach dużo lepiej będzie się sprawdzać drzewo w różnych wariantach, tak więc do dyspozycji będzie dość spory wybór podłogowych materiałów. Wiele osób montuje różne odmiany paneli, są one łatwe w montażu, dość tanie i solidne. Imitują wiele popularnych gatunków drewna, a w wielu przypadkach ich górna warstwa wykonana będzie z prawdziwej drewnianej warstwy. Najlepsze jakościowo i uznawane za ekskluzywne i solidne są parkiety, wykonane są one najczęściej z najlepszych gatunków drzewa, takich jak buk czy dąb, i odpowiednio przygotowane posłużą przez wiele dziesiątków lat.

Parkiet żeby mógł długo służyć powinien być pokryty dobrą, odporną na uszkodzenia mechaniczne warstwą farby. Po pewnym okresie używania taki proces trzeba wykonać ponownie, zdzierając przed tym wierzchnią warstwę. Proces ten jest zwany cyklinowaniem, i będzie miał na celu wyrównanie podłogi przed zabiegami konserwacyjnymi.

Czy nasz artykuł wywarł na Tobie pozytywne wrażenie? Przejdź więc na naszą nową witrynę – tam można zobaczyć również nasze atrakcyjne fakty.

Cyklinowanie () realizuje się w kilku etapach nowoczesnymi urządzeniami nazywanymi cykliniarkami. Górną część parkietu ściera się papierem ściernym, zaczynając od najgrubszego, mającego za zadanie pobycie się zużytej powierzchni, aż do całkiem delikatnego, służącego do ostatecznego gładzenia.

Dodatkowo jeśli w parkiecie są jakieś ubytki, to wtedy je można je zaszpachlować, dzięki czemu po tych wszystkich zabiegach dostaje się idealnie gotowy na malowanie parkiet. Dzisiaj spora część rzemieślników którzy się zajmują takimi usługami ogłasza się w sieci internetowej, na dużej części ich stron znaleźć także można cyklinowanie wrocław cennik, przez co samodzielnie będzie można oszacować wstępne koszty remontu.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.