W jaki sposób nabyć wiekowy dom na wsi? Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę

Fantazjujesz o domku z dala od miejskiego zgiełku? Pragniesz mieć domek letniskowy na wsi, a może przewidujesz się tam przeprowadzić i zacząć prowadzić pensjonat? Bez względu na to, co pragniesz robić, odpowiednio przygotuj się do inwestycji i odpowiedz sobie na pytanie: „Czy faktycznie pragnę tej zmiany?”.

jak to jest mieszkać na wsi

Autor: Sideshow Bruce
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności ten wymarzony budynek musimy znaleźć we własnej głowie. Warto zadać sobie kilka pytań: „Jakie korzyści będą płynęły z posiadania domku na wsi?”, „Po co on właściwie jest nam potrzebny?”, „Czy potrzebujemy posiadać wyłącznie domek na weekendy, czy będziemy zamieszkiwać tam na stałe?”. Odpowiedzi dobrze spisać na kartce, a potem zbadać wszystkie plusy oraz minusy bycia właścicielem wiejskiej nieruchomości. O ile nadal będziemy chcieli ją mieć, warto rozpocząć poszukiwania. Lepiej kalkulować na trzeźwo. Bo może się okazać, iż ładny dom nad jeziorem w lecie, stanie się strapieniem w miesiącach zimowych – -> przeczytaj przykłady.

Leciwy domek na wsi możesz kupić już za 30 tys. zł. Musimy jednakże mieć na względzie, iż zazwyczaj to rudera wymagająca kapitalnego remontu, a wręcz budowy od nowa. W takowym przypadku czekają nas roboty wyburzeniowe. Czasami można trafić na budynek za 70 tys. zł w absolutnie świetnym stanie. Musimy cierpliwie się rozglądać. Warto przeglądać ogłoszenia w miejscowej prasie, obserwować aukcje urządzane w Urzędach Gminy. Dobrze też popytać przyjaciół, rozmawiać z sołtysami. Domek w centrum lasu może i jest romantyczny, jednakże zanim go nabędziemy, warto sprawdzić, czy jest tam prąd. Jako że podłączenie prądu do nieruchomości może dużo kosztować – nawet kilkanaście tysięcy złotych.

piękny domek

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością również należy liczyć się z kosztami renowacji bądź budowy (bądź rekonstrukcji), względnie wpisać w przeglądarkę wyburzenia Śląsk. Na samym początku wskazane jest zrobić kosztorys, policzyć wszelkie planowane, hipotetyczne koszty – odnośnik. Dodać do tego 25 proc. rezerwy oraz mieć ufność, iż to starczy. Pomocny może okazać się architekt, który podpowie, co można zrobić, które przebudowy wskazane jest (lub koniecznie trzeba) wykonać, a później dobrze jeżeli owe plany organizacja pogrzebu wrocław zweryfikuje obeznany budowlaniec.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.