W jaki sposób nabyć wiekowy dom na wsi? Przeczytaj, na co warto zwrócić uwagę

Fantazjujesz o domku z dala od miejskiego zgiełku? Pragniesz mieć domek letniskowy na wsi, a może przewidujesz się tam przeprowadzić i zacząć prowadzić pensjonat? Bez względu na to, co pragniesz robić, odpowiednio przygotuj się do inwestycji i odpowiedz sobie na pytanie: „Czy faktycznie pragnę tej zmiany?”.

jak to jest mieszkać na wsi

Autor: Sideshow Bruce
Źródło: http://www.flickr.com
W pierwszej kolejności ten wymarzony budynek musimy znaleźć we własnej głowie. Warto zadać sobie kilka pytań: „Jakie korzyści będą płynęły z posiadania domku na wsi?”, „Po co on właściwie jest nam potrzebny?”, „Czy potrzebujemy posiadać wyłącznie domek na weekendy, czy będziemy zamieszkiwać tam na stałe?”. Odpowiedzi dobrze spisać na kartce, a potem zbadać wszystkie plusy oraz minusy bycia właścicielem wiejskiej nieruchomości. O ile nadal będziemy chcieli ją mieć, warto rozpocząć poszukiwania. Lepiej kalkulować na trzeźwo. Bo może się okazać, iż ładny dom nad jeziorem w lecie, stanie się strapieniem w miesiącach zimowych – -> przeczytaj przykłady.

Leciwy domek na wsi możesz kupić już za 30 tys. zł. Musimy jednakże mieć na względzie, iż zazwyczaj to rudera wymagająca kapitalnego remontu, a wręcz budowy od nowa. W takowym przypadku czekają nas roboty wyburzeniowe. Czasami można trafić na budynek za 70 tys. zł w absolutnie świetnym stanie. Musimy cierpliwie się rozglądać. Warto przeglądać ogłoszenia w miejscowej prasie, obserwować aukcje urządzane w Urzędach Gminy. Dobrze też popytać przyjaciół, rozmawiać z sołtysami. Domek w centrum lasu może i jest romantyczny, jednakże zanim go nabędziemy, warto sprawdzić, czy jest tam prąd. Jako że podłączenie prądu do nieruchomości może dużo kosztować – nawet kilkanaście tysięcy złotych.

piękny domek

Autor: Jeffrey Beall
Źródło: http://www.flickr.com
Z pewnością również należy liczyć się z kosztami renowacji bądź budowy (bądź rekonstrukcji), względnie wpisać w przeglądarkę wyburzenia Śląsk. Na samym początku wskazane jest zrobić kosztorys, policzyć wszelkie planowane, hipotetyczne koszty – odnośnik. Dodać do tego 25 proc. rezerwy oraz mieć ufność, iż to starczy. Pomocny może okazać się architekt, który podpowie, co można zrobić, które przebudowy wskazane jest (lub koniecznie trzeba) wykonać, a później dobrze jeżeli owe plany organizacja pogrzebu wrocław zweryfikuje obeznany budowlaniec.

, ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wskazane jest kupić w działkę?

Szanse, jakie stwarza dzisiaj branża nieruchomości, nadal poddawane są rozmaitym procesom. Liczba osób zaciekawionych nabyciem działki budowlanej w województwie zachodniopomorskim nieprzerwanie rośnie, dlatego pracownicy firm próbują stwarzać jak najdogodniejsze warunki i modyfikować swoje propozycje.

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.