Jakiego rodzaju zaczep trzeba zamontować do drzwi stalowych?

Zaczep taki montowany jest w drzwiach, które ograniczają wstęp do konkretnych pomieszczeń. Są montowane w nieskomplikowanych domofonowych instalacjach jak i w skomplikowanych instalacjach w biurowcach.

Izolacja domu pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu

Autor: Isover
Źródło: Isover
Mamy na myśli zaczep elektromagnetyczny. Do miejsc, w jakich jest najważniejsze ograniczenie wstępu ludziom nieuprawnionym, należy montować elektrozaczepy zwykłe, które zostają odblokowywane po otrzymaniu napięcia. Wówczas uszkodzenie systemu kontroli bądź zanik zasilania, nie ma roli na bezpieczeństwo obiektu chronionego. W przypadku braku zasilania dostęp do obiektu jest zablokowany. Wtedy wejście do budynku wymagać może wykorzystania mechanicznego klucza. W budynkach, w których najważniejsze jest bezpieczeństwo (zabezpieczenia ppoż) użytkowników, należy zakładać elektrozaczepy rewersyjne bądź zwory elektromagnetyczne. Wejścia zabezpieczone takimi zamkami będą automatycznie sposób odblokowane po zaniknięciu zasilania.
lampa wisząca

Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com

Zwyczajny zaczep elektromagnetyczny jest produkowany w wersji do zasilania stałym napięciem, napięciem zmiennym lub oboma jednocześnie. W wypadku zasilania stałym napięciem, elektrozaczep pracuje bezgłośnie i nie daje się słyszeć szczególnego buczenia zaczepu. W tym przypadku otwarcie drzwi powinien zakomunikować kontroler. Trzeba uważać na wartość zasilającego napięcia. W przypadku ciężkich drzwi metalowych lub z drewna, zwykłe elektrozaczepy bardzo prędko ulegają zużyciu w rezultacie bardzo dużych przeciążeń, które działają na jego zapadkę przy zamykaniu. Do ciężkich wejść należy zastosować elektrozaczepy znaczniejszej wytrzymałości i wzmocnionej konstrukcji.

W wypadku furtek oraz drzwi zewnętrznych, należy stosować elektrozaczepy odporne na wilgoć i brud. Do drewnianych drzwi można użyć jakiegokolwiek elektrozaczepu, ale zamiast zwykłego płaskownika należy użyć kątownika montażowego.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wskazane jest kupić w działkę?

Szanse, jakie stwarza dzisiaj branża nieruchomości, nadal poddawane są rozmaitym procesom. Liczba osób zaciekawionych nabyciem działki budowlanej w województwie zachodniopomorskim nieprzerwanie rośnie, dlatego pracownicy firm próbują stwarzać jak najdogodniejsze warunki i modyfikować swoje propozycje.

Chcesz zbudować dom, który będzie tani w utrzymaniu? Zwracaj uwagę szczególnie na jakość wybieranych materiałów!

Niemalże każdy, kto kiedykolwiek interesował się kwestią budowy domów i porównania kosztów utrzymania domu a mieszkania, oczywiście wie doskonale, że utrzymanie domu jest o wiele bardziej kosztowne niż opłacanie czynszu w mieszkaniu. Jednocześnie właściwie każdy z nas marzy o swoim domu na wsi - jak sprawića, żeby to marzenie się spełniło, a równocześnie aby być w stanie utrzymywać swoje miejsce zamieszkania?Jeżeli naprawdę zależy Ci na zmniejszeniu kosztów utrzymania budynku, wtedy bez wątpienia powinieneś zainteresować się sprawą ekologicznych domów.

Odnowienie własnego domu

Wrocław to jedno z miast zaraz po Warszawie, w jakim tak szybko rozwija się sektor budowniczy. Podyktowane jest to coraz obszerniejszym napływem ludności w te rejony. Studenci już nie tak często typują Stolicę, obecnie to akurat Wrocław przeżywa prawdziwe oblężenie. W tym mieście także coraz więcej rodzin bierze kredyty na nowe obiekty mieszkalne. Wszystko to w rzeczy samej jest przyczyną rozwoju na tym terenie branży remontowej. Powstaje również coraz więcej przedsiębiorstw proponujących produkty konieczne do wyposażenia wnętrz.