Jakiego rodzaju zaczep trzeba zamontować do drzwi stalowych?

Zaczep taki montowany jest w drzwiach, które ograniczają wstęp do konkretnych pomieszczeń. Są montowane w nieskomplikowanych domofonowych instalacjach jak i w skomplikowanych instalacjach w biurowcach.

Izolacja domu pozwala oszczędzić na ogrzewaniu domu

Autor: Isover
Źródło: Isover
Mamy na myśli zaczep elektromagnetyczny. Do miejsc, w jakich jest najważniejsze ograniczenie wstępu ludziom nieuprawnionym, należy montować elektrozaczepy zwykłe, które zostają odblokowywane po otrzymaniu napięcia. Wówczas uszkodzenie systemu kontroli bądź zanik zasilania, nie ma roli na bezpieczeństwo obiektu chronionego. W przypadku braku zasilania dostęp do obiektu jest zablokowany. Wtedy wejście do budynku wymagać może wykorzystania mechanicznego klucza. W budynkach, w których najważniejsze jest bezpieczeństwo (zabezpieczenia ppoż) użytkowników, należy zakładać elektrozaczepy rewersyjne bądź zwory elektromagnetyczne. Wejścia zabezpieczone takimi zamkami będą automatycznie sposób odblokowane po zaniknięciu zasilania.
lampa wisząca

Autor: DaveBleasdale
Źródło: http://www.flickr.com

Zwyczajny zaczep elektromagnetyczny jest produkowany w wersji do zasilania stałym napięciem, napięciem zmiennym lub oboma jednocześnie. W wypadku zasilania stałym napięciem, elektrozaczep pracuje bezgłośnie i nie daje się słyszeć szczególnego buczenia zaczepu. W tym przypadku otwarcie drzwi powinien zakomunikować kontroler. Trzeba uważać na wartość zasilającego napięcia. W przypadku ciężkich drzwi metalowych lub z drewna, zwykłe elektrozaczepy bardzo prędko ulegają zużyciu w rezultacie bardzo dużych przeciążeń, które działają na jego zapadkę przy zamykaniu. Do ciężkich wejść należy zastosować elektrozaczepy znaczniejszej wytrzymałości i wzmocnionej konstrukcji.

W wypadku furtek oraz drzwi zewnętrznych, należy stosować elektrozaczepy odporne na wilgoć i brud. Do drewnianych drzwi można użyć jakiegokolwiek elektrozaczepu, ale zamiast zwykłego płaskownika należy użyć kątownika montażowego.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.