Z jakiego powodu na nowoczesnych osiedlach żyje się znacznie milej i bezpieczniej?

Gdy chcemy nabyć mieszkanie, stoimy przed wyborem kupienia go z rynku pierwotnego albo wtórnego. Lokum z rynku wtórnego będzie na pewno nieco mniej kosztowne, lecz często także obarczone przymusem niezwłocznego wykonania pewnych czynności remontowo-budowlanych czy choćby związanych z wykończeniem.
Znaczy to konieczność przygotowania dodatkowych środków finansowych.

Ponadto trzeba mieć świadomość, że tego typu czynności mogłyby być wycenione na niezwykle duże sumy. Rzecz w tym, że finalnie koszt całego i przygotowanego do osiedlenia mieszkania może być nawet większy niż takiego, które pochodzi z rynku pierwotnego. Jeżeli zatem interesuje nas nowe budownictwo, należałoby pamiętać, że przy konstrukcji takich mieszkań, były wykorzystane najnowocześniejsze technologie. Następną zaletą jest na pewno nowoczesna infrastruktura znajdujących się w pobliżu domów. Zazwyczaj są to nowe sklepy, szkoły czy przychodnie.http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/28-balustrady-zabudowy (http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/28-balustrady-zabudowy)Poza tym co poniektóre nowe osiedla są ponadto w całości otoczone ogrodzeniem, co ma duży wpływ na poprawę poczucia bezpieczeństwa ludności. Ma to także wpływ na podniesienie komfortu życia.

Profesjonaliści

Autor: Komatsu
Źródło: Komatsu
recepcja

Autor: Deka Inwestycje
Źródło: Deka Inwestycje
Okna połaciowe Velux

Autor: Velux
Źródło: Velux
Istnieje stwierdzenie, wg którego nowe budownictwo okazuje się być z reguły bardziej bezpieczne, niż osiedle zbudowane kiedyś z tzw. wielkiej płyty. Na nowo powstałych osiedlach są nie tylko ogrodzenia, lecz także kontrole wejścia, monitoring czy też patrole pracowników ochrony. Poza tym wszystkie klatki schodowe są bardzo czyste, a przy drzwiach nie ma już domofonów, lecz są wideofony. Wszystko jest znacznie bardziej innowacyjne i czystsze, zatem mieszka się o wiele sympatyczniej oraz wygodniej.

Kolejną zachętą mogłoby być to, że przy zakupie mieszkania z rynku pierwotnego nie trzeba płacić podatku od czynności cywilno-prawnych, jak to jest w przypadku kupna mieszkania na rynku wtórnym.

, , , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.