Jak zagwarantować właściwy przepływ powietrza w budynku wolnostojącym?

W każdym domu musi być zapewniona właściwa cyrkulacja powietrza, natomiast instalacja wentylacyjna ma za zadanie zlikwidowanie zużytego powietrza, które posiada zbyt dużą ilość wilgotności, brudu i CO2.
Zadaniem instalacji wentylacyjnej jest także zastąpienie zużytego powietrza świeżym, które pochodzi z dworu.

Takie rozwiązanie można wykonać na parę sposobów, przy czym w przypadku domów wolnostojących najbardziej popularne są dwa rodzaje instalacji wentylacyjnej. Pierwszym z nich to instalacja grawitacyjna, która jest używana od naprawdę długiego czasu. Do funkcjonowania takiego typu instalacji wymagane są specjalne kanały i kominy. Taki układ ma na celu wyprowadzać zużyte powietrze nad dach oraz doprowadzić powietrze z zewnątrz za pomocą nawiewników okiennych lub ściennych. Zasada działania jest taka, że im kominy będą wyższe, tym lepsze to będzie rozwiązanie.http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/42-projektowanie-balkonow (strona www)Wysokość takich kanałów powinna wynieść przynajmniej 3-4 m. Jest to wielkość, która jest mierzona pomiędzy wylotem nad pokryciem dachowym a kratką wlotu pod sufitem. To rozwiązanie to całkowita nieprzewidywalność takiego sposobu wentylacji, gdyż jej poziom intensywności jest zależny od różnicy temperatur pomiędzy otoczeniem domu a jego wnętrzem.
szkło

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Drugim typem instalacji wentylacyjnej jest wentylacja automatyczna. W tego typu rozwiązaniu powietrze jest pompowane do wewnątrz przy pomocy urządzeń tego typu jak radiatory. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć wpływ na intensywność wentylacji i być całkowicie niezależnym od czynników pogodowych.

Niezwykle ważny jest również fakt, że można by w taki sposób obniżyć straty energii. W rzeczywistości w sezonie średnia sprawność odbierania ciepła lokuje się na szczeblu 70%.

, , ,

Related posts

Latest posts

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Należy po kolei zaplanować czynności, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania wnętrz powinniśmy podjąć bardzo wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem i z zakupami nie należy.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.

Zastosowanie żurawi na budowie

Świetnie pamiętamy krajobraz naszej ojczyzny przed finałami Mistrzostw Europy w futbolu w zeszłym roku. Polska była jednym wielkim placem budowlanym. Postawiliśmy nowe, imponujące areny sportowe w miastach, które miały przyjmować najpopularniejszych piłkarzy starego lądu. Budowaliśmy kolejne odcinki autostrad, a także przygotowywaliśmy pomieszczenia użytku publicznego, takie jak dworce. Oprócz tego, powstało mnóstwo nowych hoteli i restauracji, gotowych na przyjęcie kibiców futbolu z całego globu.

Budowa domu, czyli o jakiego typu elementach trzeba pamiętać, by wszystko się udało

Budowa domu związana jest z koniecznością przeprowadzenia ściśle określonych prac. Pierwszym etapem jest rzecz jasna wybór projektu domu, następnie jego budowa oraz etap prac wykończeniowych.Zaczynając budowę domu, trzeba oczywiście w pierwszej kolejności uzyskać pozwolenie na prowadzenie prac budowlanych. Dopiero kiedy pozwolenie zostanie wydane będzie można pomyśleć o wybraniu projekty domów Białystok, które ma do zaoferowania. Projekty domów Białystok, które może zaproponować postawią nas przed obowiązkiem podjęcia decyzji, jakiego rodzaju dom planujemy wybudować. Pracownie architektoniczne mają bowiem do zaproponowania swoim klientom najróżniejsze projekty domów.