Jak zagwarantować właściwy przepływ powietrza w budynku wolnostojącym?

W każdym domu musi być zapewniona właściwa cyrkulacja powietrza, natomiast instalacja wentylacyjna ma za zadanie zlikwidowanie zużytego powietrza, które posiada zbyt dużą ilość wilgotności, brudu i CO2.
Zadaniem instalacji wentylacyjnej jest także zastąpienie zużytego powietrza świeżym, które pochodzi z dworu.

Takie rozwiązanie można wykonać na parę sposobów, przy czym w przypadku domów wolnostojących najbardziej popularne są dwa rodzaje instalacji wentylacyjnej. Pierwszym z nich to instalacja grawitacyjna, która jest używana od naprawdę długiego czasu. Do funkcjonowania takiego typu instalacji wymagane są specjalne kanały i kominy. Taki układ ma na celu wyprowadzać zużyte powietrze nad dach oraz doprowadzić powietrze z zewnątrz za pomocą nawiewników okiennych lub ściennych. Zasada działania jest taka, że im kominy będą wyższe, tym lepsze to będzie rozwiązanie.http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/42-projektowanie-balkonow (strona www)Wysokość takich kanałów powinna wynieść przynajmniej 3-4 m. Jest to wielkość, która jest mierzona pomiędzy wylotem nad pokryciem dachowym a kratką wlotu pod sufitem. To rozwiązanie to całkowita nieprzewidywalność takiego sposobu wentylacji, gdyż jej poziom intensywności jest zależny od różnicy temperatur pomiędzy otoczeniem domu a jego wnętrzem.
szkło

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Drugim typem instalacji wentylacyjnej jest wentylacja automatyczna. W tego typu rozwiązaniu powietrze jest pompowane do wewnątrz przy pomocy urządzeń tego typu jak radiatory. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć wpływ na intensywność wentylacji i być całkowicie niezależnym od czynników pogodowych.

Niezwykle ważny jest również fakt, że można by w taki sposób obniżyć straty energii. W rzeczywistości w sezonie średnia sprawność odbierania ciepła lokuje się na szczeblu 70%.

, , ,

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.