Jak zagwarantować właściwy przepływ powietrza w budynku wolnostojącym?

W każdym domu musi być zapewniona właściwa cyrkulacja powietrza, natomiast instalacja wentylacyjna ma za zadanie zlikwidowanie zużytego powietrza, które posiada zbyt dużą ilość wilgotności, brudu i CO2.
Zadaniem instalacji wentylacyjnej jest także zastąpienie zużytego powietrza świeżym, które pochodzi z dworu.

Takie rozwiązanie można wykonać na parę sposobów, przy czym w przypadku domów wolnostojących najbardziej popularne są dwa rodzaje instalacji wentylacyjnej. Pierwszym z nich to instalacja grawitacyjna, która jest używana od naprawdę długiego czasu. Do funkcjonowania takiego typu instalacji wymagane są specjalne kanały i kominy. Taki układ ma na celu wyprowadzać zużyte powietrze nad dach oraz doprowadzić powietrze z zewnątrz za pomocą nawiewników okiennych lub ściennych. Zasada działania jest taka, że im kominy będą wyższe, tym lepsze to będzie rozwiązanie.http://www.gormetal.com.pl/kategorie/item/42-projektowanie-balkonow (strona www)Wysokość takich kanałów powinna wynieść przynajmniej 3-4 m. Jest to wielkość, która jest mierzona pomiędzy wylotem nad pokryciem dachowym a kratką wlotu pod sufitem. To rozwiązanie to całkowita nieprzewidywalność takiego sposobu wentylacji, gdyż jej poziom intensywności jest zależny od różnicy temperatur pomiędzy otoczeniem domu a jego wnętrzem.
szkło

Autor: Uqbar is back
Źródło: http://www.flickr.com/photos/uqbar/4372308/sizes/o/
Drugim typem instalacji wentylacyjnej jest wentylacja automatyczna. W tego typu rozwiązaniu powietrze jest pompowane do wewnątrz przy pomocy urządzeń tego typu jak radiatory. Dzięki takiemu rozwiązaniu można mieć wpływ na intensywność wentylacji i być całkowicie niezależnym od czynników pogodowych.

Niezwykle ważny jest również fakt, że można by w taki sposób obniżyć straty energii. W rzeczywistości w sezonie średnia sprawność odbierania ciepła lokuje się na szczeblu 70%.

, , ,

Related posts

Latest posts

Pustaki Porotherm zaoferują nam szansę postawienia domu energooszczędnego

Kiedy pragniemy, by dom, który właśnie zamierzamy wybudować okazał się energooszczędny, to należy się zastanowić, które pustaki ceramiczne mamy zastosować do postawienia jego ścian. Znacznie częściej specjaliści przekonują, że pustaki Porotherm są nie tylko najlepiej wytrzymałe i mocne, ale równocześnie mają najlepszą akumulację ciepła oraz możliwość oddychania, więc nie tylko będą zatrzymywały ciepło we wnętrzu domu, lecz również zapewnią jego właściwą wentylację.

Opcje świadczone przez firmy brukarskie z Lublina

Decydując wyborze pewnej firmy, której zleci się wykonanie kostki brukowej na pewnym obszarze, wskazane jest dokładne zaznajomienie się z bazą ofert oraz możliwościami. Eksperci świadczą złożone usługi brukarskie, a jeśli chodzi o brukarstwo Lublin wyraźnie przoduje na tle innych miast Polski. Kompleksowe świadczenia są dla klientów zamawiających ogrodzenia gwarancją profesjonalizmu firmy i wskazują na to, że troszczą się ona stuprocentowo o swoich klientów.

Maty kapilarne

Maty kapilarne świetnie pełnią swą funkcję oddając ciepło efektywnie oraz równomiernie. Funkcjonuje to na takiej samej regule jak grzanie ziemi przez słońce z góry. Tak jak promienie słońca, tak i promieniowanie cieplne wychodzące z mat ogrzewa równomiernie całą powierzchnię we wnętrzu.

Narzędzia są niezbędne w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności. Jakie narzędzia są Ci najbardziej niezbędne?

potrzebne do pracy, jedyne w wielu momentach – narzędzia. cóż byśmy bez nich poczęli? Nawet podstawowe sprawy byłyby dla nas za bardzo wymagające, nie wspominając już o bardziej wymagających zadaniach. dobrze zdawali sobie z tego sprawę również pierwsi ludzie, którzy korzystali z nieskomplikowanych narzędzi i dzięki temu z powodzeniem mogli pokonywać swoje problemy. Współcześnie dojście do narzędzi jest bezproblemowe, więc towarzyszą nam one przy małych naprawach, przy większych zadaniach, jak przy całkowicie ogromnych budowach, jak na przykład wiertnica.

Zakres usług szklarskich

Szklarz, to fach typowo rzemieślniczy, jaki wymaga nieprzeciętnej dokładności, wytrwałości jak też odpowiednich manualnych zdolności.
Aby móc realizować pracę szklarza, konieczne jest techniczne przyuczenie do rzemiosła jak też praktyka.

Paręwskazówek, jak najszybciej znaleźć mieszkanie dla swojej rodziny nad Bałtykiem

Stolica województwa pomorskiego przyciąga nie tylko turystów. Energicznie rozwijające się w regionie sektory usługowe i branże technologiczne, zwiększają atrakcyjność rynku pracy. Nic więc dziwnego, że swoją zawodową karierę próbuje budować tam wiele osób z całej Polski. Jeśli zechcemy się osiedlić nad morzem, najlepiej rozpocząć od wytypowania dla siebie i swojej rodziny stosownego mieszkania.