Marzysz, żeby posiadać dom z klinkieru? To bardzo odpowiednia decyzja. Wiedz jednakowoż o kilku ważnych sprawach

Wykończenie elewacji domu klinkierem to spory koszt, dlatego też dom z klinkieru to prawdziwa inicjatywa. Istotna jest więc znajomość standardowych zasad jej wykonania. Najistotniejsze to musimy wiedzieć, na co koniecznie zwrócić uwagę w trakcie murowania takiej elewacji. Warto wiedzieć, iż cegły klinkierowe to najbardziej szlachetny typ cegieł ceramicznych. Nie wypala się bowiem ich tańszych odpowiedników, wypieka się je zaś z wyselekcjonowanej gliny. Mają świetne parametry techniczne, są także niezwykle stabilne. Co jeszcze warto wiedzieć?

domek z cegły klinkierowej

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com
Cegły takie wybierane są z wielu przyczyn, tych wspomnianych na wstępie, a także dzięki dużej mrozoodporności i ciekawej estetyce. Jednakowoż taka cegła to duży wydatek, tak więc już, gdy projektujemy warto pomyśleć czy będzie ona jedynie na fragment elewacji domy czy może zdecydujemy się na coś więcej. Ważne jest również dobór kolorów (więcej porad online). „Ceglane” kolory będą perfekcyjnie pasować na domy o tradycyjnej architekturze, należy za to uważać na ciemne cegły klinkierowe, bo sprawiają one, iż dom wydaje się jakby przyciężki. Rzecz jasna, to jedynie zjawisko optyczne, ale wpływa na odbiór wyglądu całego domu.

przytulny dom

Autor: David Sawyer
Źródło: http://www.flickr.com

Każda elewacja klinkierowa będzie stanowić osłonę przez niekorzystnymi czynnikami atmosferycznymi, powinna być więc solidnie połączona z warstwą nośną oraz izolacją termiczną.

Masz ochotę pogłębić własną wiedzę z tego tematu? Chcemy Cię wesprzeć. Musisz wejść na kolejną stronę i tam dowiedz się więcej wapno nawozowe wiadomości.

najkorzystniejsze do tego są kotwy z nierdzewnej stali ocynkowanej. Zasada jest tego typu, iż jeśli wszystkie warstwy wznosimy jednocześnie, to kotwy należy na bieżąco wklejać w spoiny. Być może będzie to robić jednakowoż to etapami, wtedy musimy użyć kotew wkręcanych. Tego typu cegły mają też swoje wymagania w zakresie zaprawy użytej do ich murowania. Używajmy jedynie zaprawy cementowej, najbardziej zaś dopasowany będzie cement portlandzki. Nieco więcej w tym temacie można poczytać w tym miejscu – mieszkanie z klinkieru.

Pamiętajmy także, iż warstwa osłonowa będzie ozdobą elewacji domu, powinniśmy więc zachować szczególną ostrożność w czasie wykonywania spoin. W trakcie wznoszenia ściany trójwarstwowej należy pamiętać, iż między klinkierową elewacją a ociepleniem trzeba zostawić szczelnie wentylacyjną o szerokości około 2 do 4 centymetrów. To niezwykle ważne, ponieważ pozwoli to na normalną cyrkulację powietrza, co uratuje izolacje termiczną przed niepotrzebnym zawilgoceniem. Pamiętajmy więc o tym wszystkim, żeby cieszyć się naszym domem z klinkieru.

Related posts

Latest posts

W jaki sposób wykończyć swoje mieszkanie w modnym stylu?

Urządzenie własnego wnętrza to niemałe wyzwanie. Staramy się uczynić wszystko, żeby efekt naszych wysiłków był jak najlepszy, aczkolwiek bywa różnie. Trzeba się dobrze przygotować i wszystko dokładnie przemyśleć, ponieważ jedynie wówczas wynik będzie odpowiednio satysfakcjonujący. O jakich zmianach w mieszkaniu winniśmy pomyśleć?

Stolica – najważniejszy punkt rynku nieruchomości

Warszawa jest miastem, w którym rynek nieruchomości stale się rozwija. Agencje nieruchomości w stolicy posiadają w ofercie oferty sprzedaży i wynajmu nie tylko mieszkań, ale też powierzchni dedykowanych do urządzenia biura czy rekreacji. Zatrudnienie pośredników, których z łatwością odszukać można po wstukaniu w wyszukiwarkę np. „sprzedaż mieszkań Warszawa” z pewnością redukuje czas poszukiwań i daje nadzieję na znalezienie lokum, które najlepiej sprosta naszym konkretnym wymaganiom.