Schody z drewna egzotycznego w domu piętrowym, czyli powiew prawdziwej klasy

Dom piętrowy to zawsze obowiązek umieszczenia w nim schodów. To za sprawą nich można bez trudu wejść na piętro. Schody mogą być wykonane z różnych materiałów. Obecnie dużą popularnością cieszą się te wykonane z drewna. Schody drewniane to najprawdziwsza klasyka, która każdemu wnętrzu dodaje interesującego charakteru. Powinno się jednak wiedzieć, że nie każde schody drewniane odznaczają się taką samą trwałością. Nie wszystkie wymagają także zabiegów konserwujących wykonywanych regularnie.

drewno egzotyczne

Źródło: pixabay.com

Interesującą propozycją dla tych, którzy poszukują schodów odznaczających się nadzwyczajną trwałością są schody z drewna egzotycznego. Drewno zrobione z egzotycznych gatunków drzew charakteryzuje się niezwykłą twardością (więcej szczegółów na temat schodów egzotycznych). To właśnie z tego powodu zrobione z niego schody nie tracą swojego idealnego wyglądu. Schody z drewna egzotyczne są odporne na ścieranie i powstawanie niewielkich nawet zarysowań. Źle na ich wygląd nie wpływa też wilgoć. Należy bowiem wiedzieć, że drewno z egzotycznych gatunków drzew nie pochłania wody. Nawet jeżeli schody zostaną zalane, nic złego się z nimi nie stanie. Ich wygląd nie ulegnie zmianie. Plusem drewna pozyskanego z egzotycznych gatunków drzew jest także to, że nie wymaga ono specjalnych czynności pielęgnacyjnych. W odróżnieniu od porastających polskie lasy gatunków drewna nie trzeba go regularnie impregnować, smarować olejem czy lakierem. Ich utrzymanie w czystości też nie nastręcza problemów. Nie znaczy to jednak, że drewno egzotyczne nie jest pozbawione wad. Schody z egzotycznych gatunków drzew są przede wszystkim wyjątkowo drogie. Oznacza to, że nie każdy właściciel domu (tanie projekty domów) może zdecydować się na ich zakup. Wprawdzie inwestycja się zwraca – bo schody nie potrzebują wymiany nawet po wielu latach – ale wymaga ona wydania dużych pieniędzy. Czytaj też .

schody z jesionowe

Źródło: pixabay.com

Kosztujące o wiele mniej rozwiązanie to schody jesionowe. W tym wypadku nie trzeba na ich kupno przeznaczać zaskakująco dużej sumy pieniędzy (zobacz schody jesionowe). Niestety, schody jesionowe nie posiadają tych wszystkich zalet, które mają schody z drewna pozyskanego z drzew egzotycznych. Wilgoć nie wpływa na ich stan najlepiej. Należy je również regularnie impregnować. Niemniej jednak są bardzo dobrą i naprawdę piękną alternatywą dla wyjątkowo drogich schodów z drewna pozyskanego z drzew egzotycznych, na których kupno nie zdecyduje się każdy. Schody z polskiego drewna w naszych domach spotyka się o wiele częściej.

, , , ,

Related posts

Latest posts

Jaka jest kolejność wykonywania wykończeniowych prac?

Jest to dość kosztowny etap. Trzeba po kolei zaplanować prace, żeby uniknąć niepożądanych kosztów i przestojów.
Na etapie wykańczania pomieszczeń musimy podjąć niezwykle wiele decyzji. Zwlekać do finalnej chwili z wybieraniem oraz z zakupami nie należy.

Świetny materiał do działania!

Jeśli rozpoczynamy jakieś działania, które będą miały wpływ na środowisko musimy wiedzieć, że zaczną się odzywać ekolodzy. Wiadomo, że, jeśli nie będziemy in minus wpływać na naturę, to nie trzeba się martwić. Firmy , które stawiają domy, ale też różnego typu budynki gospodarcze robią wszystko, żeby jednak stosować materiały, które nie zrujnują okolicyi ziemi, gdzie dany budynek ma być zbudowany.

W obecnych czasach większość osób robi zakupy w sieci

XXI wiek to czas, kiedy zazwyczaj co kilka sekund jakaś rzecz jest zakupiona online. Wobec tego te przedsiębiorstwa, które chcą nadal prosperować, powinny przemyśleć ten fakt.
Jeśli mamy sklep stacjonarny, to jest to spory walor.

Odpowiedni strój do pracy – ważne kwestie

W wszelkiej pracy istotne są przede wszystkim kompetencje, ale istnieje także inna ważna sprawa, która często zostaje poruszna jeśli chodzi o właściwy ubiór. Każdy z nas zapewne zna termin ‘dresscode’, czyli zasady odnoszące się naszej prezencji w pracy, jednakże nie tylko estetyka jest tu znacząca, a to, co się liczy to przede wszystkim bezpieczeństwo zatrudnionego.

Jakiego typu wyposażenie znajdziemy w halach magazynowych

Magazyn jest miejscem, używanym do gromadzenia i trzymania rozmaitych przedmiotów i ładunków. Jego charakter będzie różnicować się w zależności od rodzaju przechowywanych towarów. Na przykład przy przechowywaniu artykułów spożywczych, które należy trzymać w chłodzie, przechowuje się je w magazynach o niskiej temperaturze. Będą to tak zwane chłodnie i mroźnie, z czego te drugie charakteryzują się znacznie niższą temperaturą wewnątrz.