Na niejednym placu budowy niezbędna jest konstrukcja, która umożliwi nam szalowanie fundamentów

Szalowanie inaczej bywa nazywane deskowaniem i to nic innego jak nadawanie odpowiedniego kształtu konstrukcjom betonowym.
Nieważne czy budujemy dom jednorodzinny czy wieżowiec komercyjny.

zbiornik na wodę

Źródło: pixabay.com
szalunek

Autor: Nick
Źródło: http://www.flickr.com
Na każdym placu budowy na sto procent znajdzie się szalunek.

Jeśli jesteś pewien, że informacje na przedstawiany wątek okażą się dla Ciebie użyteczne, to odwiedź proponowany wpis (http://efektywniej.pl/), który zapewne takie wiadomości zawiera.

Każdy Polak zauważył go na pewno co najmniej kilka razy w życiu. Najnormalniej w świecie nie mieliśmy pojęcia, że taką ma nazwę owa konstrukcja. Ale są tego świadomi budowlańcy, którzy przecież są zatrudnieni w tym sektorze. Najistotniejsze wydaje się być to, że deski, które zazwyczaj bywają wykorzystywane w tym celu, możemy później rozłożyć i przetransportować w następne miejsce. To znaczna oszczędność. A jak wygląda szalowanie w realu? Na pewno mieliśmy lekcje w szkole o stawianiu piramid za czasów faraonów. Do współczesnych czasów ta fantastyczna metoda nie uległa znacznej zmianie. Po prostu betonową pionową ścianę podpiera się od boku belkami. Robi się tak, by nie odchylała się ona od pionu. Inny typ deskowania jest powiązany z podpieraniem stropu. Po prostu podkłada się dużą liczbę belek i czeka się, aż wszystko się zwiąże i wyschnie. Oczywiście przy stawianiu, a później rozbiórce desek, trzeba przestrzegać zasad BHP. Przepisy mówią, jak duży ciężar może podnosić jeden pracownik.

Ze względu na to, że deski są naprawdę ciężkie, nie może tego robić jedna osoba przez całą zmianę. Powinny się one zmieniać. Deski do szalowania bez kłopotu możemy zamówić w sieci. Znajdziemy tam sporo ogłoszeń na ów temat.

, , ,

Related posts

Latest posts

System centralnego odkurzania

Sprawdź, czemu warto postawić na zainstalowanie centralnego odkurzacza w domu. Dowiedz się, z czego złożony jest system centralnego odkurzania i jak poprawnie go zamontować.

Jak zapewnić stabilność działania sieci komputerowej w przedsiębiorstwie

Uniwersalnie wiadomo, że informatyka to wyjątkowo istotna sfera naszego życia codziennego. Wykorzystanie komputerów ma bowiem współcześnie miejsce na niezmiernie okazałą skalę, czego jeszcze kilkanaście lat temu z pewnością sobie nie wyobrażaliśmy. Komputery są wykorzystywane przez nas do rozmaitych zadań. Najczęściej lubimy dzięki nim spędzać długotrwałe godziny na toczenie wirtualnych bojów. Coraz to częściej komputery odnajdują także swoje wykorzystanie w naszej pracy, dzięki czemu zdołamy uprościć sobie w istotnym stopniu wykonywanie obowiązków.