Osiedla bloków nie nadają się dla wszystkich. Czasami warto zawalczyć o własny domek!

Nie wszyscy nadają się do tego, by przez wiele lat mieszkać w bloku. Mimo że powstające osiedla są kolorowe, pełne trawników i w niczym nie przypominają skupisk szaro-burych molochów z wielkiej płyty, które masowo stawiano w Polsce kilkadziesiąt lat temu, wiele osób nie potrafi sobie wyobrazić, że mogłoby spędzić całe życie w takim miejscu.

Przeciwnicy mieszkania na blokowisku tłumaczą swoją niechęć za pomocą kilku różnych argumentów, wśród których prym wiedzie brak prywatności. Trudno nie przyznać im racji. W jednym bloku nierzadko znajduje się od kilku do kilkunastu lokali mieszkalnych, które zajmują przeróżni ludzie. Bezkonfliktowi i furiaci, miłośnicy głośnej muzyki i wielbiciele ciszy, rodziny z gromadkami dzieci i osoby starsze. Nigdy nie możemy być pewni, kto zamieszka obok i jak będą wyglądały nasze relacje.

dom, willa

Autor: Mark van Acker
Źródło: Reynaers

Tak wielka bliskość obcych nam ludzi może powodować spory dyskomfort, który dodatkowo wzmagają niezbyt grube ściany, balkony umieszczone jeden przy drugim czy okna z widokiem na okna sąsiada. Nikt, nawet najbardziej towarzyski lub ciekawski człowiek, nie chce przecież brać udziału w cudzych kłótniach i awanturach domowych. (Projekty domów z wejściem od południa) Kolejną wadą wielkich blokowisk jest także brak przestrzeni wypoczynkowej. Architekci naturalnie uwzględniają w swoich projektach tereny zielone, ale jest ich zdecydowanie zbyt mało jak na tak ogromne masy mieszkańców. Kilka wypielęgnowanych rabatek i parę drzew nie może się równać z własnym ogródkiem. Poza tym tereny wokół nowo powstałych bloków z pewnością nie są przystosowane do naturalnych potrzeb dzieci, które powinny jak najczęściej przebywać na świeżym powietrzu.

Na osiedlach brakuje boisk do gry koszykówkę, piaskownic z prawdziwego zdarzenia i dobrze wyposażonych placów zabaw.

Jeśli fascynuje Cię omawiany wątek, to przejdź na kolejną stronę (http://www.bsinspekcja.pl/) i zgłąb pokrewne informacje dotyczące tego zagadnienia. Pochłoną Cię bez reszty.

Ze świecą szukać również trzepaków, które przez lata pełniły funkcję centrum życia towarzyskiego najmłodszych. Biorąc pod uwagę wszystkie powyższe] argumenty, trudno dziwić się temu, że coraz większa grupa osób rezygnuje z nabycia lokalu mieszkalnego w bloku i poszukuje alternatywy. Wobec wysokich cen nowych mieszkań dobrym rozwiązaniem jest zakup działki w w podmiejskiej wsi i budowa domu – (firma budowlana kraków) jednorodzinnego domku. Architekci oferują projekty domów do 120 m², których wykonanie często bywa tańsze niż kawalerka w atrakcyjnej dzielnicy stolicy- kliknij po źródło.

Related posts

Latest posts

Wspaniałe domostwo z profesjonalną elewacją

Każdy chciałby posiadać rzeczywiście piękny dom, nie mówimy tu tylko o tym, co wewnątrz. Liczy się również to w jaki sposób dom prezentuje się z zewnątrz. Często nie pamiętamy o tym jak ważne są elewacje wrocław.

W których miejscach warto szukać mieszkania nad morzem?

Poszukiwanie naszego miejsca zamieszkania na pewno jest wyzwaniem wymagającym. Jeżeli zdecydujemy się na ich zapoczątkowanie to powinniśmy obowiązkowo uzbroić się w duże pokłady czasu, które okażą się w tym wypadku niezbędne. Odnalezienie atrakcyjnego mieszkania jest w dniu dzisiejszym stosunkowo ciężkie. Dużo w tym temacie jest oczywiście uzależnione od możliwości finansowych, którymi w chwili obecnej zarządzamy. Praktyka dobitnie pokazuje, że najczęściej postanawiamy kupić nowe mieszkania.

Łóżka piętrowe kapitalnym i pożytecznym umeblowaniem do pokoju dziecięcego

Łóżko piętrowe jest znakomitym i bardzo użytecznym umeblowaniem do pokoju dziecięcego, szczególnie jeśli w danym pokoju mieszka przykładowo dwójka dzieci. Wtedy niezwykle istotną rzeczą jest dobre zagospodarowanie wolnej przestrzeni, tak by dzieci posiadały zadowalającą przestrzeń do zabawy albo również do nauki.

Klienci cenią sobie znakomitą jakość swoich drzwi

Coraz modniejsze stają się drzwi szklane. Jest to unowocześniona propozycja producenta, na jaką decyduje się coraz więcej osób. Wybierając przetestowany oraz polecany przez tak wielu dodatek, można mieć pewność jego doskonałej jakości. Na stronie internetowej marki wskazać można szczegółowe opisy poszczególnych drzwi, wśród których prym wiodą właśnie te szklane. Szczególnie pozytywne opinie w kwestii oferowanych przez producenta opcji robią wrażenie na jeszcze nieprzekonanych.