Dach – reperować czy wymienić

Systematyczna kontrola dachu to jeden z głównych obowiązków posiadacza domu. W przypadku jakichkolwiek problemów trzeba podjąć decyzję, reperacja czy całościowa wymiana. Dach jest miejscem najbardziej narażonym na takie zagrożenia jak gwałtowne opady atmosferyczne, wichura czy mikroby. Tak jak każda inna rzecz i dach nieśmiertelny nie jest. Warto jest więc o tym pamiętać. Gdy z dachem dzieje się coś alarmującego, dobrze jest zatrudnić dekarza, który ustali, czy nieodzowna będzie reperacja czy też całkowita wymiana dachu.

Ocieplenie domu

Autor: University of Salford Press Office
Źródło: http://www.flickr.com
Trzeba mieć na względzie, że wszelkie roboty na dachu należy zgłosić odpowiednim urzędom zgodnie z regulacjami budowlanymi. (ocieplenie poddasza pianką) Bez zgody właściwego urzędu możliwym jest tylko naprawianie na nawierzchni dachu niedużych nieszczelności. Zgłoszenie trzeba złożyć co minimum jeden miesiąc przed planowanym terminem przeprowadzenia robót na blankiecie pobranym z urzędu bądź jego strony www. Trzeba w nim wskazać rodzaj, obszar i sposób realizowania robót i czas ich rozpoczęcia. Do zgłoszenia trzeba dołączyć deklarację o prawie do dysponowania posiadłością na cele budowlane (heliodon – generalne wykonawstwo kraków) – .

Pozwolenie na budowę będzie nieodzowne, kiedy przy okazji remontu dachu zechcemy odmienić jego konstrukcję, podnieść budynek, zaadaptować poddasze na cele mieszkalne, dobudować kolejne pokoje albo wstawić okna dachowe. Prace te wykraczają poza zakres renowacji domu i stanowią przebudowę. Jeżeli dach często przecieka, natomiast z racji wilgoci tworzy się groźny dla zdrowia grzyb lub jeśli dach jest uszkadzany poprzez szkodniki, trzeba zastanowić sdach – czym jest blachodachówka panelowa -nad jego wymianą. Jeżeli mamy dach kryty dachówką, wymiany wymagają tylko zepsute fragmenty, nie będzie tu konieczności wymiany wszystkich.

Gdy jednak konieczna jest naprawa więźby albo odgrzybianie koniecznie może być zdjęcie całego pokrycia. W bardzo starych budowlach, w których dach osłonięty jest papą, warto pomyśleć o zerwaniu wiekowej papy i ułożeniu nowej aniżeli naprawiać jej elementy. Wykonalne jest również położenie nowej na starą – unikniesz wtedy kłopotliwego zdzierania.

Trudniejsza sytuacja występuje jeśli dach pokryty jest blachodachówką bądź gontem bitumicznym, bo w każdym z tych przypadków konieczna będzie wymiana pełnego pokrycia. Przy okazji wskazane jest zrealizować ocieplenie dachu pianką – .

, , , ,

Related posts

Wełna mineralna jest często stosowana do różnego rodzaju izolacji

W budownictwie wykorzystuje się z mnóstwa produktów, które choć nie niedostrzegalne gołym okiem, powodują że mieszkanie w konkretnym budynku jest rzeczywiście przyjemne. Jednym z takich przedmiotów jest wełna mineralna, która sprawdza się jako niesamowity izolator. Z jednej strony zezwala nam ona utrzymywać ciepło w domu, dzięki czemu znacznie możemy pomniejszyć własne wydatki za ogrzewanie, a z drugiej strony położona przy ścianach wewnętrznych oraz zewnętrznych, okazuje się niezawodnym izolatorem akustycznym.

Jak ogrzać wodę w domu?

W każdym gospodarstwie powinna być dostępna gorąca woda. Bez niej czystość, mycie garnków i sporo podobnych działań jest w znacznym stopniu zakłócone.

Właściwie dopasowane drzwi to sukces pięknego wnętrza

Jeśli chcielibyśmy, żeby nasze lokum mieszkaniowe naprawdę fajnie wyglądało, żeby nie było sztampowe, to warto wybrać drzwi szklane. Takie drzwi mogą totalnie zmienić nasze wnętrze. Szkło dodaje mieszkaniu nowoczesności. Jest bardzo dobre, gdy ciężko nam się zdecydować, czy lepsze okażą się drzwi jaśniejsze czy może akurat ciemne.

Remont mieszkania – wynajmij fachowców

Każdy z nas przeprowadza remont mieszkania lub domu zaledwie kilka razy w życiu, a i tak jest to dla nas spore wyznanie. Jeśli masz życiowy partner lubi majsterkować (a o złote rączki coraz trudniej), mamy ten luksus, że własnymi siłami pomalujemy mieszkanie. Inaczej rzecz się ma, jeśli np. wprowadzamy się do nowego mieszkania i czeka nas kafelkowanie ścian i posadzek, montaż drzwi czy układanie paneli. Podobne rewolucje czekają nas przy gruntownym remoncie łazienki lub kuchni, albo jeśli w naszym leciwym domu chcemy położyć gładzie na ścianach. Zamiast obrażać się na naszego mężczyznę, że nie jest złotą rączką, wynajmijmy fachowców. Tylko jak znaleźć ekipę remontową, która będzie uczciwa i niedroga?

Urok oświetlenia

Nabywamy meble, piękne obrazy, inwestujemy w oryginalne dodatki, a mimo to... cały czas nie ma tego „czegoś” w naszych przestrzeniach. A wystarczy, że zadbamy o odpowiednie oświetlenie, które w błyskawiczny sposób odmieni nasz dom.

Latest posts

Maty kapilarne

Maty kapilarne świetnie pełnią swą funkcję oddając ciepło efektywnie oraz równomiernie. Funkcjonuje to na takiej samej regule jak grzanie ziemi przez słońce z góry. Tak jak promienie słońca, tak i promieniowanie cieplne wychodzące z mat ogrzewa równomiernie całą powierzchnię we wnętrzu.

Narzędzia są niezbędne w każdej dziedzinie ludzkiej aktywności. Jakie narzędzia są Ci najbardziej niezbędne?

potrzebne do pracy, jedyne w wielu momentach – narzędzia. cóż byśmy bez nich poczęli? Nawet podstawowe sprawy byłyby dla nas za bardzo wymagające, nie wspominając już o bardziej wymagających zadaniach. dobrze zdawali sobie z tego sprawę również pierwsi ludzie, którzy korzystali z nieskomplikowanych narzędzi i dzięki temu z powodzeniem mogli pokonywać swoje problemy. Współcześnie dojście do narzędzi jest bezproblemowe, więc towarzyszą nam one przy małych naprawach, przy większych zadaniach, jak przy całkowicie ogromnych budowach, jak na przykład wiertnica.

Zakres usług szklarskich

Szklarz, to fach typowo rzemieślniczy, jaki wymaga nieprzeciętnej dokładności, wytrwałości jak też odpowiednich manualnych zdolności.
Aby móc realizować pracę szklarza, konieczne jest techniczne przyuczenie do rzemiosła jak też praktyka.

Paręwskazówek, jak najszybciej znaleźć mieszkanie dla swojej rodziny nad Bałtykiem

Stolica województwa pomorskiego przyciąga nie tylko turystów. Energicznie rozwijające się w regionie sektory usługowe i branże technologiczne, zwiększają atrakcyjność rynku pracy. Nic więc dziwnego, że swoją zawodową karierę próbuje budować tam wiele osób z całej Polski. Jeśli zechcemy się osiedlić nad morzem, najlepiej rozpocząć od wytypowania dla siebie i swojej rodziny stosownego mieszkania.

Wyjątkowe oferty mieszkań we Wrocławiu i Trzebnicy

Wynajęcie i kupno mieszkań nie jest czymś, czego każdy z nas podejmuje się na co dzień. Niemało osób nieprzerwanie przeszukuje portale z propozycjami dotyczącymi szans wynajmowania oraz zakupu mieszkań oraz apartamentów, dlatego pojawia się ich obecnie tak sporo. Miejscowość taka jak Trzebnica cieszy się wyjątkowym zaciekawieniem i nic dziwnego. Niemało ofert pracy, wyjątkowe krajobrazy czy umiejscowienie na istotnym węźle komunikacyjnym – całość przemawia na korzyść postawienia na mieszkanie właśnie w tak wyjątkowych warunkach.